Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamik! Ti milyen folsavat...

Kismamik! Ti milyen folsavat szedtek?

Figyelt kérdés
Babát tervezünk és olvastam már több helyen, hogy folsav segíthet a teherbeesesben meg ugye magzat védő. Szeretnék szedni és segítség kellene, hogy ti milyet szedtek és hogyan (napi adag)

2017. márc. 13. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Én Femibion1-et szedtem, még abban a hónapban megfogant a babánk :)


10 hkm

2017. márc. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A folsav nem segít a teherbeesésben, csak az embriónak már az első pillanattól szükséges, emiatt kell már teherbeesés előtt is szedni. Az elevitet szedtem már terhesség előtt is, de lehet kapni egyszerű, olcsó folsavtablettát, abból 2 naponta egyet kellett bevenni, ehetsz zöld leveleseket, brokkolit is helyette, vagy mellette.
2017. márc. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) várok további válaszokat!!
2017. márc. 13. 15:44
 4/8 anonim ***** válasza:
A sima 3 mg-os folsavat szedtem. Én terhesvitamint csak pozi tesztnél kezdtem szedni.
2017. márc. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gravidát szedek, mellette vas+folsav tablettát vérszegénysegre.
2017. márc. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ignis Subdialis ***** válasza:

A folsav nem segít a teherbeesésben, de bizonyos értelemben valóban védi a magzatot, mert egy bizonyos gerincrendellenesség megelőzésében segít, azért szedjük már a fogantatás előtt.

Én az Eurovit 3 mg-os (TEVA) folsavat szedem naponta egyszer, ez olcsóbb mint az ugyanilyen kiszerelésű cseh folsav, de nem lehet mindenhol kapni, mert valamiért a másikat tolják, úgyhogy időnként rendelek neten inkább.

2017. máj. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Inofolic-ot ittam napi 2 tasakot!Nem olcsó viszont én annak tudom be a csodànkat!18hkm
2017. máj. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
Tyű, hát ez tényleg drága és csak 200 mikrogramm folsav van benne, míg állítólag a gerincrendellenesség megelőzéséhez egyre többet és többet ajánlanak, mármint hogy régen még azt hitték, hogy elég 1 gramm, aztán ma már simán javasolnak 4-5 grammot is, amit ebből a "drágaságból" 20-25 adag fedezne.
2017. máj. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!