Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? (nagymamás...

Kinek van igaza? (nagymamás kérdés)

Figyelt kérdés
Heti egy délután megyünk anyósomékhoz 2 éves kislányunkkal. Anyósommal kicsit távolságtartó, néha mondja, hogy nem szeretne odamenni, az én anyukámért meg rajong, oda mindig szívesen megy. Érthető módon ez rosszul esik anyósnak, főleg olyan eseményeken jön ez ki, ahol mindkét mama jelen van. Anyukámhoz mindig megy,bújik, neki mesél,mutogat dolgokat, anyósom mintha ott se lenne. Ő amúgy is mindig olyan ember volt, ami szereti azt hinni, hogy mindenki ellene van és minden ellene történik. Szóval már sokszor volt, hogy megjegyzést tett, ami arra irányult, hogy mi neveljük ellene, meg mi teszünk róla, hogy így legyen. Mi mindig lelkesen mondjuk a gyereknek, ha megyünk hozzá,próbálom mondogatni neki, hogy szereti őt és ott is milyen jó lesz. Anyós szerint azért van, mert keveset járunk hozzá. Én szívesen viszem bárhova, de amíg anyukám (aki dolgozik), akár naponta hív, hogy mikor megyünk vagy csak hogy telefonon hallja az unoka hangját, addig anyós (bár nem dolgozik és 2 utcára lakik tőlünk) sose hív vagy csönget be. Férjem szerint ez azért van, mert nem szeret "szívességet" kérni, azt várja, hogy mi keressük folyton, hogy mikor ér rá. Párszor próbáltuk, akkor épp dolga volt általában. Illetve egyszer átjött, hogy átviszi magához, de akkor hatalmas sírásvolt a lányunk részéről, hogy nem akar menni, nyilván ez is kedvét szegte. Szóval szerinte ez az oka, hogy mi kevésszer visszük át. Szerintem más az oka. Ha ott vagyunk, akkor nem igazán foglalkozik vele, szóval nekem úgy tűnik, azt várná el, hogy a gyerek foglalkozzon vele. Egyszer sem volt, hogy fogott volna egy játékot vagy mesekönyvet és leült volna mellé, hogy akkor most olvas neki, hogy játszanak együtt. A játékok, könyvek ki vannak rakva és akkor a gyerek kezdjen magával valamit. Így mindig az a vége, hogy én olvasok meg játszok vele. Illetve sok dolgot nem szabad ott, mert ott vigyázunk a dolgokra (ami alapvetően nem baj, de akkor sem magyaráz neki, hogy esetleg miért nem, csak kiveszi a kezéből és magasra rakja, hogy nem szabad). Szeretgetni, sem szokta, néha egy kis fejsimogatás vagy puszi jövéskor-menéskor. Én úgy látom, azért szereti jobban anyukámat, mert ő meg nagyon tud vele bolondozni, minden játékban benne van, táncolás, mászás, sok meseolvasás és folytonos szeretgetés, ölelgetés. De nyilván anyósnak ez nem jön át, mert a saját gyerekével se így bánt. Nincs is bensőséges viszony köztük, férjem is csak a szabályokra emlékszik gyerekkorából, meg hogy felnőttként kellett volna viselkednie, de igazi szeretetre nem. Szóval mi a megoldás? Azért tényleg vigyük át többször, hátha ettől jobban kötődik majd hozzá? Kellene már valamit csinálni, mert ez az állandó sértődés és vádaskodás már elég fárasztó részéről. (Megjegyzem, a dédmamáját is szereti a lányom, pedig hozzá sajnos még ritkábban jutunk el, de belőle is árad a szeretet a gyerek felé és ezt nyilván érzi is. Csak ugye így anyósom még a saját anyjára is féltékeny.)
2017. márc. 19. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

A kérdés nem igazán kapcsolódik a leíráshoz. Hogyhogy kinek van igaza? A maga módján kicsit mindenkinek. Különböző természetű emberekről van szó.

Próbáld meg egy ideig azt, amit férjed mond. Keresd rendszeresen az anyóst, kérdezd, mikor alkalmas. Mikor ott vagytok, magyarázd neki folyamatosan, hogy mit szeret a gyerek játszani és vond be. Nekem olyan, mintha kizárnád. Ha ez nem hoz eredményt, akkor marad így ahogy van, de legalább megpróbáltátok.

2017. márc. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
esetleg őszintén elmondhatnád nekoli te hogy látod...
2017. márc. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem a gyerekeddel van baj nyilvan, meg nem is veletek. En lanyom evi 3x latja az anyosom, de imadja, es ejjel-nappal el van vele olyankor, pedig meg csak 14 honapos, megis az elso perctol fogva jol elvolt vele.

Anyosod nem varhatja, hogy egy gyerek ertekelje az o fajta szeretetet. Egy gyerek a jatszast es a kimutatott szeretetet tudja a legjobban ertekelni, nem ezt a "tavolrol szeretlek es szeress vissza" fajtat.

2017. márc. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
A gyerek érzései nem hazudnak. Nem tudja magát megjátszani, így érez és kész. Az anyósnak el kell fogadni, vagy tenni érte. De ha ő annyira hülye, hogy ezt nem ismeri fel, akkor vessen magára. Ahogy a fiánál így viselkedett, szerintem most sem lesz másképp. Lehet, hogy hiába is magyaráznád. Legyetek vele kedvesek, de sokat ne hozzatok ki belőle, én nem foglalkoznék vele. Ne törd magad! Saját családod az első és legfontosabb, le van tojva az anyós..
2017. márc. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk minden felmenő kijön a gyerekkel, mégis féltékenykedik hol egyik hol másik, szinte számolgatják kinél hányszor fordulunk meg.

Annak idején is ez pontosan igy volt, amikor mi voltunk az unokák.(gyerekeink most dédunokák)

Néha már ott tartok hogy nem kell mondani az egyiknek, hogy épp megyünk a másikhoz, mert abbol is csak a rinya lesz, hogy ugy erzi, ő nem fontos, meg stb

2017. márc. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
*mindenkihez ugy járunk, ahogy időnk, energiánk engedi, én nem tudom a nyavajáikat is a nyakamba venni.
2017. márc. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is beszélni kell vele, bár ha nem látja magától, nem tudom van e esély a változásra...
2017. márc. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó ég, heti egyszer amúgy is ott vagytok, hova kéne még ennél többször is vinni? Főleg úgy, hogy igazából ott is te játszol vele, nem a mama.

Szerintem a férjed beszéljen vele, mégis csak ő a gyereke. Mondja el neki, hogy hogyan foglalkozzon a gyerekkel, ha azt szeretné, hogy nála is, vele is jól érezze magát.

Ha neki ez nem megy, hát nem megy, nincs baj, vannak ilyen típusú emberek, de akkor ezt el kell fogadnia neki is. Nekem az anyai nagymamám volt olyan, hogy nála azért viselkedni kellett, nem volt az a pátyolgató, ügyürügyürü, mint az apai nagymamám, ezért gyerekként nem is ő volt a kedvenc mamám. Pedig így visszagondolva, ő is sokat foglalkozott velünk, szeretett minket, de a maga módján. Viszont kamaszként, felnőttként már vele szívesebben beszélgettem, mint az apai nagymamámmal, akit persze ugyanúgy nagyon szerettem továbbra is, de az anyai nagyimmal jobban el tudtam beszélgetni, mert ő felnőttként kezelt. Az apai mamámhoz akkor mentem, ha a szüleimre akartam panaszkodni, és azt akartam, hogy valaki minden körülmények között nekem adjon igazat :D Anyai nagyimmal meg az ilyesmit is tárgyilagosan lehetett megbeszélni, ő objektív volt inkább.


Szóval szerintem a másik mamának is eljön majd az ideje, ha amúgy egy olyan ember, akivel lehet jóban lenni, akivel lehet beszélgetni.

2017. márc. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!