Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák olyan szomorú vagyok?...

Anyukák olyan szomorú vagyok? A fiam osztálya ma indult kirándulni, az enyém pedig a suliba. Sajnos olyan magas összegű a kirándulás, hogy nem tudtuk vállalni= (

Figyelt kérdés

Igaz ő sem akart menni, de mégis olyan rossz érzés.

És ráadásul tegnap kiderült,hogy csak 2-en maradnak ki,pedig 1 hete még 11gyerek nem ment volna.

Köztük a barátai is.

Volt már valaki ilyen helyzetben?


2010. máj. 14. 07:16
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki a nettel jönne. 2 napra mentek 20 ezerért!!!!Nekem ez sok.
2010. máj. 14. 07:18
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

ÓÓ lesz még kirándulás rengeteg!!:_)) cserébe elviheted valahová egy mozi vagy amit szeret. vegyél egy könyvet. Lesz még számtalan buli is amiből kimarad valami miatt. rossz rossz de hát 20.000 tényleg sok. hát hová mentek azok a gyerkőcök?

fel a fejjel, ezt is meg kell értse:-)

2010. máj. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
12%
Azért ment négis el a többi gyerek, mert mégis kinyögték valahogy azt a húszezret. Szerintem ez fontos dolog lett volna, egy könyvvel ezt az élményt pótolni nem fogod. Ha nem mondja, akkor is marha sz@rul érzi most a gyereked magát. Nagymama fizethette volna a felét, keresned kellett volna "szponzorokat" a családban. Ez nem volt fer.
2010. máj. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
77%

Feltételezem, hogy 18 év alatti írta az utolsó hozzászólást...

Kívánom, hogy soha ne tudd meg, milyen az, amikor a gyerekednek nem tudsz megadni mindent!!!

2010. máj. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%

A második válaszolónak: az nem fair, hogy ilyeneket írsz!! Meg az, hogy a suliban nem gondolnak a kevésbé tehetős tanulókra. Normális helyen úgy szervezik a kirándulásokat, hogy mindenkinek jó legyen.

Még hogy összekoldulni a pénzt a rokonságban!!! Szép vagy, mondhatom! Te ezt csinálod? Ha valamire nem telik, szaladsz anyucihoz, adjon már? Eléggé szánalmas.

A kérdezőnek: Csináljatok valami szuper programot közösen a gyerekkel, amit ő is szeretne! Igazolhattál volna neki egy nap hiányzást, ha már nem mehetett kirándulni, hogy suliba azért ne kelljen mennie... Mindegy, délutánra, holnapra találjatok ki valamit! Ha van rá lehetőségetek és az idő is engedi, olcsó, de szuper program mondjuk egy bicikli- vagy gyalogtúra egy kellemes helyre. Rakjatok tüzet, süssetek szalonnát, játsszatok, beszélgessetek... Te sokkal többet tudsz adni neki, mint az iskola valaha is, szánj rá időt, legyetek együtt! Egyikőtök sem fogja többé bánni az osztálykirándulást.

Egyébként megkérdezném én azt a híres pedagógust, mire gondolt, amikor húszezerért szervezett kirándulást!

2010. máj. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
71%

A válasz írója 89%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:54


el vagy Te szállva öregem .....

mocskos egy alak vagy.

2010. máj. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%

Hanyadikos?

A fiamék(harmadokosok)is ma mentek, igaz 1 napra, Ópustaszerre, 4500 forintaba került.

Mivel 500 ft az osztáypénz havonta, így aki rendesen fizette, annak nem került semmibe.

A párom elment vele, neki kellett fizetni 4500 forintot.

2010. máj. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem voltunk tehetősek.

Talán 1-2 kiránduláson voltam,de még csak nem is élveztem.

Most hogy anya vagyok,igyekszem majd ezt a picinél pótólni,de nem mindenáron.

Ha meg nem sikerült elmennie,találjatok ki valamit,amivel a gyerkőc kedvébe járhatsz.

Mennyi idős a gyerek?Gondolom 7-8 osztályos lehet,mert kb akkor lehetnek 2 napos kirándulások.

Kérd ki a véleményét,hogy mivel tudnád pótolni,és ha teheted tégy eleget neki.

És NE legyen lelkiismeret furdolásod,sajnos a mai világba nem adhatunk meg mindent amit csak szeretnének,amit csak szeretnénk.

2010. máj. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
34%

Van igazság a 2. válaszban :( Mikor én középsulis voltam, (1993-ban), annyira csórók voltunk, hogy az iskola fizette a kirándulásomat,de csak nekem... Így is xar érzés volt, mert mindenki tudta, viszont ha emiatt nem mehettem volna el... pedig én már majdnem 18 voltam akkor. Hozzáteszem, ha apám nem munkakerülő lett volna, könnyedén kifizette volna, és nagyon haragudtam rá. Viszont ha téged érdekel a gyermeked lelki világa, gyűjtögethettél volna rá korábban, mert gondolom tudni lehetett hoyg lesz kirándulás és hogy nem egy 1000-esbe fog kerülni. Részletben szedik mindenhol amúgy is, úgy tudom.

Úgyhogy lehet hoyg te szomorú vagy, de a fiad biztos még inkább az és na hari de én inkább őt sajnálom, mert tudtál volna tenni ellene.

2010. máj. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
86%

8:22 nincs igazad, nem részletekben szedik, legalábbis nálunk nem.

És van olyan is, hogy összegyűjtögetni sem lehet! Ne éld át, nem kívánom, de hidd el, van ilyen. Ha a kérdező lesz@rná a dolgot, nem írta volna ki a kérdést bánatában, tehát érdekli a dolog, valószínűleg mindent átgondolt, megpróbált.

Én megértem, mert az enyém egy kihagyhatatlan külföldi útra nem mehetett azért, mert nem tudtam kifizetni :(

Van ilyen. Egyszer fenn, egyszer lenn.....

2010. máj. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!