Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák olyan szomorú vagyok?...

Anyukák olyan szomorú vagyok? A fiam osztálya ma indult kirándulni, az enyém pedig a suliba. Sajnos olyan magas összegű a kirándulás, hogy nem tudtuk vállalni= (

Figyelt kérdés

Igaz ő sem akart menni, de mégis olyan rossz érzés.

És ráadásul tegnap kiderült,hogy csak 2-en maradnak ki,pedig 1 hete még 11gyerek nem ment volna.

Köztük a barátai is.

Volt már valaki ilyen helyzetben?


2010. máj. 14. 07:16
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen amikor suliba jártam.Nekem is rosszul esett,de az jó volt hogy anyukám megengedte,hogy ne menjek akkor suliba.
2010. máj. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
39%

Látom le lettem pontozva számítottam is rá, mert persze a kedves anyukát kellene sajnálni... Szerintem a fia sokkal szomorúbb és attól hogy anyucit itt megnyugtatjátok, a gyereke még bánatos marad! És írta hoyg ne a nettel jöjjünk, persze azt kit tudja fizetni, ha azt az összeget félre tette volna havonta, akkor talán össze is jött volna a pénz a kirándulásra. Ami lehet hogy csak 2 nap, de HATALMAS ÉLMÉNY a gyerekeknek, és fontos közösségi esemény.

Úgyhogy kedve anyuci ne legyél olyan szomorú, inkább netezgess attól majd megnyugszol!

2010. máj. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
45%

Persze, hogy le lettél pontozva... :P

Ha lemondja a netet, akkor sem biztos, hogy összejött volna a kirándulás ára időben, és nem tudom, mit szólt volna a gyerek, ha nincs net 10 hónapig!

2010. máj. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
80%

Azt se felejtsük el, hogy a 20ezer csak a befizetendő összeg, vannak még járulékos költségek is, 25ezer alatt nem lehet megúszni.


Anyuka, ne szomorodj, ez van, már úgysem tehetsz semmit. De tényleg jobb lett volna, ha ma nem kellett volna iskolába mennie, ilyenkor egy másik osztályba kell beülni :(


Ha meg nem akart menni kirándulni, akkor a gyereket nem is kell sajnálni :)

2010. máj. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
55%

Látom itt nagyon sok jó létben élő anyuka van...kívánom, hogy tapasztalják meg, milyen amikor akárhogyan spórolsz, hónap végére elfogy a pénz! És választhatsz hogy osztálykirándulásra vagy ruhára spórolsz a gyereknek, esetleg a születésnapi ajándékra!! Mennyi buta, sötét ember van, akik "anyának" nevezik magukat!!! Könnyű ha apuci jól keres, ha vannak jól kereső nagyszülők! Arra nem gondoltok, hogy nincsenek nagyszülők?! Hogy a család nem teheti meg? Komolyan mondom, ilyet csak hülye ember mondhat!!!!


Kedves kérdező, ne foglalkozz az ilyen hülye emberekkel, sajnos adódik legtöbb család életében hasonló helyzet. Próbáljátok meg valahogy (olcsóbban) kárpótolni. Majd megy máskor, ettől nem lesz lelki sérült!!!

2010. máj. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
90%

Ugyan már ettől nem dől össze a világ. Nekem is volt, hogy az egyedül nevelő édesanyám nem tudott befizetni egy-egy kirándulásra. De felfogtam, elmagyarázta és elfogadtam. 3 gyerkőccel maradt egyedül. Nem lettem lelki sérült sem. Pedig nem volt kárpótlás és suliba is mennem kellett, mert ugye ő dolgozott. Nem tudom hány éves a fiad, de tuti felfogja, elfogadja a szituációt.

Ha hazajön jól puszilgasd össze, ha még hagyja:)

Ettől ne érezd magad rosszabb anyának!

2010. máj. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
91%

Én 17 évesen nem mehettem Olaszországba az osztállyal, akkor volt 17e ft.

Máig elég vacak érzés, már csak azért is, mert sosem mentem táborozni, 18 év alatt az egyetlen alkalom volt, amikor menni akartam.

Már 31 éves vagyok, van egy kislányom, de az érzés vacak. Mert a barátnőim sokszor felemlegetik, és mind ott voltak, közös az élmény. Nekik. Szóval azt mondom, hogy a lehető legtöbb kirándulásra érdemes összehozni a rávalót.

De 20e ft szerintem erősen túlzás. Hacsak nem több napra mentek és a belépők is benne vannak mindenhova.


Mivel tenni már nem tudsz mást, javaslom menjetek el családilag valahova, tegyétek emlékezetessé neki ezt a napot, hogy amikor a többiek mesélnie, neki is legyen mesélni valója, ne csak üljön szégyenkezve, mint egy kuka.

2010. máj. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
51%

nekem még csak 4 hónapos a babám, szóval nem vagyok túl kompetens.

de nagyon sajnállak, téged és a gyereket is, hogy ilyen helyzetbe kerültetek. szerintem jobb lenne neki is, ha otthon maradhatna, hadd csinálja azt bánatában, amihez kedve van, ne kelljen már a suliban szenvednie...

és beszélj az osztályfőnökkel, 20 ezer rengeteg!!!

2010. máj. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Gyerekkorormban engem sem fizettek be mindenhova a szüleim, mert nem volt rá pénz. Ez nem szégyen. Ha foglalkozol a gyerekkel, szeretetet adsz, hidd el, nem lesz semmi baja. Most felnőtt fejjel jövök rá, hogy nem is olyan egyszerű az élet, én is egész évben spóroltam az utazásra.

2010. máj. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia!2 gyereket egyedül nevelő anyuka vagyok.Tavaly a nagyobbik gyermekem osztálya ment Németországba egy hétre.70000+költőpénz+útlevél összegért.Sajnos én sem tudtam finanszírozni.Meg lehet érte kövezni!!!1 hétig minden nap csináltunk valami közös programot és nem volt szomorkodás sem az Ő sem az én részemről!És igen a net fontos és nem mondom le mert 2 nyelvű suliba jár és rengeteget segít neki a tanulásban.Mellesleg csak havi 2500ft.nem iszom ,nem dohányzom ,nem kávézok és egyebek!Büszke vagyok ,hogy van 2 okos megértő gyerekem.Kedves kérdező fel a fejjel csináljatok valami közös programot.Az együtt töltök percek sokkal értékesebbek és persze megfizethetetlenek!!!
2010. máj. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!