Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szulnetek ugy gyereket hogy...

Szulnetek ugy gyereket hogy tudjatok, ha elhagy az apa ti az utcara a gyerek meg az intezetbe megy?

Figyelt kérdés

Nincs senkim. Egyszer mar terhes voltam azt elvetettem most megint terhes vagyok. Ezt mar nem bírnam ki hogy megint elvetetem.

Nincs semmim se vegzettseg se semmi. Semni rokon se csalad.

Csak ő.

Ő az életem nagyon szeretem csak ő van nekem.

Viszont ha elhagy, en megyek az utcara , ha meg gyerek is lesz akkor ő az intezetbe.

Olyan igazsagtalan az elet aki gonosz szivtelen rossz ember annak megvan mindene en meg gyerekkorom ota ilyen elveszett vagyok es még annak se tudok artani aki nekem mar rengeteget artott.....

18


2017. ápr. 25. 22:27
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
75%

És eddig mit csináltál akkor?

Azon kívül h dugtak mint a lopott biciklit!

Nincs végzettséged, nem dolgozol, nincsenek rokonaid, és eszed sincs! Hisz már másodszor esel úgy teherbe h nem volt betervezve.

Isten ments h gondolkozz!

Nehogy elmenj dolgozzni, majd eltart valaki!

Tanulói jogviszonyod van?

Mert tb nélkül drága lesz a sok vizsgálat meg a szülés.

Vagy akár az abortusz


Neked nem való még gyerek.

A saját életedet tedd rendbe! Ne másokon élősködj!

2017. ápr. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
84%

Ha a gyermek apja csak úgy hagyná, hogy az utcára kerülj(etek), akkor kétlem, hogy lenne a gyámja. Én biztosan nem szülném meg, ilyen körülmények között. Gondolj csak bele, hogy milyen életetek lesz az anyaotthonban, majd utána mehetsz egy gyárba éjszakázni. Miből fogtok élni? Egy önkormányzati lakást nem tudnál fentartani. És még nem ettetek- ittatok. A pelenka, a ruháztatás, a gyógyszerek (nem 2 forint ám). No meg mivan ha speciális tápszert kell neki venned, mert nem tudsz szoptatni, és érzékeny a hasa? És ha fejlesztőre kell vinned, mert valami nincs rendben? Komoly árak mozognak ám ott is. Jól gondold át, mert ez nem élet amit adni akarsz, hanem inkább nyomor.


De ha 18 évesen már ez a 2. nem kívánt terhességed, akkor valamit rosszul csinálsz nagyon. Felelőtlen vagy.

2017. ápr. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
54%

megtanulnék védekezni.

de az már neked nem opció.

elvetetném és remélném, hogy többet nem lehetek terhes.

aztán pedig tanulnék, dolgoznék, gürzinék, hogy legyen önálló életem

2017. ápr. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
58%

Nem szülnék, mert így nem is esnék teherbe.

Menj anyaotthonba, van esély rá, hogy ott maradhatsz. Vagy add örökbe a gyermeket.

És már bocsánat, annak se tudsz ártani, aki neked már rengeteget ártott? A két ártatlan babának tudtál ártani? Ők itt az áldozatok.

Próbálj már felelősségteljesen viskedni, és védekezni, ha már így megtalálta a zsák a foltját.

2017. ápr. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
28%
Kedves Kérdező! Látom sok gonosz válaszolód van, úgy látszik már túl sok abortuszt végeztek és abban lelik örömüket, hogy minnél több kétségbeeset lányt rábeszélnek az abortuszra. Ha nem tudnak értelmes választ adni, nem is értem miért írnak... szerintem nem kellene kétségbe esned ha jó a kapcsolatod a pároddal, miért hagyna el? Mit szólt ahoz h babát vársz? Ha tudsz most néhány hónapig még vállalj munkát és ne aggódj. A babát semmikép ne vetesd el, hisz Ő már egy élet. És attól, hogy egyenlőre nincs meg az a "nagy" anyagiháttér nem jelenti azt, h nem lesz végzetsège stb.
2017. ápr. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
54%
Kedves Kérdező! Elsősorban a gyermek édesapjával kellene megbeszélni a gyermekvállalást.Ha ő tényleg kirakna téged terhesen,akkor anyaotthonba mehetsz,ahol még tanulhatsz is, hogy legyen egészséges jövőd,jövőtök .Hosszú lista található a befogad anyaotthonokról.
2017. ápr. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 jafnrétti ***** válasza:
95%

Ha tényleg hosszú távon meg akarod oldani az életeteket, akkor meg lehet tenni, de ehhez segítségre lesz szükséged. Vedd fel a kapcsolatot a helyi családsegítő központtal, ot tmajd kapsz egy családgondozót, aki segíteni fog, de természetesen elvárásai is lesznek, mert itt már együttműködésre lesz szükség, nem fognak a feneked alá tolni semmit.

Nagyon nehéz a helyzeted, de talpra lehet innen is állni, csak ne szégyellj segítséget kérni.

Kezdjük azzal, hogy már szinte kész tényként kezeled, hogy elhagy a párod. Nos, ez (még) nem történt meg, és az sem biztos, hogy megtörténik. Nem tudom, milyen ember, hogy hogyan bánik veled, jóformán semmit nem írtál róla. Viszont az tény, hogy mérhetetlenül függsz tőle, rá vagy utalva, és nem érzed magad biztonságban. Úgyhogy első körben azon kell dolgoznod, hogy meg tudj állni a magad lábán is, ha a szükség úgy hozza. Ha együtt maradtok, akkor ha törk, ha szakad, de kezdj el tanulni, mert így, hogy semmi végzettséged, nem értesz semmihez, így mindig másokra leszel utalva.


Mi a legmagasabb végzettséged? Van érettségid? Ha nincs, akkor állj neki. Rengeteg helyen lehet esti vagy levelező munkarendben tanulni, sokan tanulnak baba mellett.


Viszont ha a párkapcsolatoddal annyira nem stimmelnek a dolgok, hogy tényleg menned kell a pasitól, akkor első körben azt kell megoldani, hogy legyen hol laknotok. Ha tényleg ennyire senkid nincs (egyébként mi van a szüleiddel?), akkor anyaotthon. Családok átmeneti otthona, így keress rá, ez a hivatalos neve. Két évig ott lehetsz, ha bejutsz. Akkor a lakhatásotok, étkezésetek meg van oldva a babával, és ott amúgy is foglalkozni tud veletek családgondozó, pszichológus (ha kell), szociális munkás, szóval minden segítséget meg fogsz kapni ahhoz, hogy az otthonból kikerülve a saját lábadra tudj állni. Ha ott éltek, akkor is tudsz tanulni, szerezz érettségit, szerezz szakmát, és máris sokkal jobbak lesznek a kilátásaid. Én dolgoztam anyaotthonban, volt nálunk olyan, hogy közel egyidőben költözött ki két anya, és szerencsére voltak annyira jóban, hogy közösen vettek ki albérletet, így tudták fizetni a lakbért és a számlákat, és a gyerekvigyázásban is tudtak egymásnak segíteni, ha valamelyiküknek délután/éjjel kellett dolgoznia.


Szóval meg lehet oldani a te helyzetedet is, csak akarni kell, és nem az élet igazságtalanságán keseregni, meg azt nézni, hogy másoknak miért könnyebb.

2017. ápr. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
41%
Ne vetesd el, látszik, milyen jólelkű lány vagy, hogy nincs szíved másodszor is megtenni! Írj nekem, ha gondolod, hogy milyen segítségre lenne szükséged, anyaotthont is tudok neked intézni! Ne foglalkozz az itteni rosszindulatú hozzászólásokkal, vagyunk páran, akik tényleg segíteni akarnak és tudnak is.
2017. ápr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
24%

Hát én kezdetnek anyaotthon t néznék, azok olcsok és segitenek elhelyezkedni i pl gyár, de ha senk nem segit, abortusz.

Aztán meg elfondolkodnék milrt nem tudok védekezni.

2017. ápr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
31%

Megjött a sok agyalágyult abortuszellenes, akik képesek egy nincstelen tizenévest rábezsélni a szülésre, h aztán majd az első nagyobb veszekedéskor utcára kerüljön, lehet gyerekkel együtt.


Befogadjátok őt kisgyerekkel, ha bajba kerül? Olyan könnyen dobálóztok a "vállalj munkát pár hónapig" klisékkel, mintha egy 18 éves terhes, semmihez nem értő, semmilyen munkatapasztalattal nem rendelkező, nyelvet nem beszélő, érettségivel sem rendelkező személynek adna bárki is munkát. Mondjátok már meg, ti mit bíznátok rá? Fizikai munkát se lehet, hiszen terhes.


A kérdező kitöröltette a válaszom, de nem érdekel, leírom, m a kérdését más tinik is olvassák. Ha neki nem volt ezse, másnak hátha több lesz: Ez az az eset, amikor abortusra kell menni. És utána védekezni ezerrel, nehogy a kilátástalanságba megint besikerüljön egy gyerek.

2017. ápr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!