Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Okos dolog az "Amit nem...

Okos dolog az "Amit nem akarsz, azt nem kell megcsinálnod" elv alapján gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Sajnos anyósom szerint rosszul nevelem a fiúnkat.

Én az a fajta vagyok,akinél nem kell addig az asztalnál ülni,amíg nem eszi meg az ebédet,ha nem akar óvodába menni(és én is ráérek aznap),akkor nem kell mennie.

Egyszóval rábízom a döntést a gyerekre. Ettől még nem egy nyámnyila gyerek.

Igen is amit tudok elintézek neki,ha drága óvónő kiabál vele,és az én gyerekem ugyanezt teszi vele(jogosan),akkor igen is bemegyek és elpofázom az óvónőnek,hogy első a gyerek,neki az a feladata hogy az én gyerekem(és a többi gyerek) érdekeit nézze,nem az hogy leteremtse.

Egyszóval igen is szokja meg,hogy ki kell állnia magáért,és nem szabad engednie,hogy elnyomják.

Anyósom az ellentéte. Szerinte a gyereknek mindenné alárendeltnek kell lennie,a felnőttnek soha nem szabad nemet mondani,mindent meg kell csinálni amit kérnek tőle.

Hát szerintem meg nem.

Arra vagyok kiváncsi,hogy ti milyen szellemben nevelitek gyerekeiteket? Melyik a rátok jellemzőbb?

(Bocsánat egyébként a kissé nyers stílusért feljebb,de ez az óvónős dolog megtörtént eset,és még mindig nagyon bosszant.)

Köszi a válaszokat!


2017. ápr. 26. 15:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%
Nem pontosan érted, kedves kérdező, hogy mi a gyerek érdeke valójában. Biztosan nem az, hogy otthon azt csinál amit akar, de belököd egy "normál" óvodába, ahol szabályok vannak, mint az életben, ő pedig bajba kerül miattad. Az elvárások nagyon eltérőek, ettől szenvedni fog, és ez nem az óvónő hibája. Ráadásul ez a végletekben gondolkodás sem működik hosszútávon. A kérdésre visszatérve, hogy okos dolog-e, nyilván mindenki a saját módszerét gondolja okosnak.
2017. ápr. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%
a társadalom nem olyan elnéző mint Te, teljesen mindegy melyik a helyes nevelési el, a társadalmo norma az, hogy vannak szabályok (házirend az oviba, a suliba, a melohelyen miszerint a megjelenes kotelezo vagy igazolni kell a hianyzast), tovabba a sulibam ebedido.van, vagy sszik vagy nem kap ebedet, ugyanigy a munkaheylen lesz ebedszunete es ha akkor mem eszik kesobb sem fog, es meg egy rakat szabaly, amihez borzaszto nehezen fog tudni alkalmazkpdni majd, ha Te nem tanitod meg neki, hogy nem lehet minden akarata szerint..
2017. ápr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
87%
11es is nagyon jól írja. a gyereknek erdeke hogy segitsd ot az alkamazkodas kepessegenek elsajatitasaban. erre epulnek olyan kulcs tulajdonsagok mint tolerancia, rugalmassag, empatia stb ezekbol mind nulla lesz, ha enm tanulja meg hoy vannak szabalyok, es hogy a gyerekek szabalyok szeront elnek
2017. ápr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
81%

szerinted a te gyereked, az atyaúristen és vele senki nem kiabálhat, és ha nem akar oviba menni nem kell.

anyósod meg küldené lázasan is.


nos kettő között kéne lennie.


a te nevelésed max arra jó, hogy a fejedre nő

2017. ápr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
86%
Igen csak meglepő lesz számára a való élet. Összeségében nem tartom a legjobb iránynak, függetlenül attó, hogy legyen akarata és tudja is érvényesíteni. DE EHHEZ HATÁROKAT KELL HÚZNI. Azon belül lefektetni a szabályokat és betartani.
2017. ápr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
29%
Ha igy is be tud majd illeszkedni a társadalomba, akkor nem.
2017. ápr. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
89%
Sem anyosod, sem te nem alltok a helyzet magaslatan, ami a gyereknevelest illeti.
2017. ápr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
88%

Nem okos dolog. A fejedre fog sz@rni, ha ezt csinálod. Anyósod is túloz, de te sokkal jobban, és neked lesz bajod ebből. Illetve a gyereknek, ha majd rájön, hogy a valós élet teljesen más, másra számíthat, mint eddig, és jó nagyot fog koppanni.

Egy gyereknek igenis kötelessége szót fogadni, és ha erről most lemondasz, később nagyon fogod bánni.

2017. ápr. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
83%

Az igazság valahol a kettő között van, de anyósodé áll hozzá közelebb, te fényévekre vagy ettől.

Tulajdonképpen már mindent leírtak, amit én is mondatnék.

Nálad a gyerek a világ közepe, és szerinted mindennek és mindenkinek őt kéne kiszolgálni.

Pl. az ilyen szülők miatt utálják sokan, amikor gyereket étterembe vagy nyaralni visznek, mert ott sem tartják be a szabályokat.

Legjobban a gyerekeddel szúrsz ki, mert ha már az oviban problémái vannak emiatt, akkor az iskolában még több lesz. Ott is majd leordítod a tanítónő fejét, aki mondjuk intőt ad, vagy netán fekete pontot, akármit azért, mert a gyerek óra közben feláll és zavarja a többieket, netán kisétál a teremből, mert neki ehhez most éppen nincs kedve? Rengeteg bajod lesz vele, erre lehet, hogy majd olyan kamaszkora környékén rá is fogsz jönni, csak akkor már baromi késő lesz.

Most még talán van esélyed, hogy jobb irányba fordítsd a dolgot és enyhítsd a károkat, amiket már eddig is okoztál ezzel NEM neveléssel.

2017. ápr. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
10%
Valtozott a velemenyed valamit a válaszoktol?
2017. ápr. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!