Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Okos dolog az "Amit nem...

Okos dolog az "Amit nem akarsz, azt nem kell megcsinálnod" elv alapján gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Sajnos anyósom szerint rosszul nevelem a fiúnkat.

Én az a fajta vagyok,akinél nem kell addig az asztalnál ülni,amíg nem eszi meg az ebédet,ha nem akar óvodába menni(és én is ráérek aznap),akkor nem kell mennie.

Egyszóval rábízom a döntést a gyerekre. Ettől még nem egy nyámnyila gyerek.

Igen is amit tudok elintézek neki,ha drága óvónő kiabál vele,és az én gyerekem ugyanezt teszi vele(jogosan),akkor igen is bemegyek és elpofázom az óvónőnek,hogy első a gyerek,neki az a feladata hogy az én gyerekem(és a többi gyerek) érdekeit nézze,nem az hogy leteremtse.

Egyszóval igen is szokja meg,hogy ki kell állnia magáért,és nem szabad engednie,hogy elnyomják.

Anyósom az ellentéte. Szerinte a gyereknek mindenné alárendeltnek kell lennie,a felnőttnek soha nem szabad nemet mondani,mindent meg kell csinálni amit kérnek tőle.

Hát szerintem meg nem.

Arra vagyok kiváncsi,hogy ti milyen szellemben nevelitek gyerekeiteket? Melyik a rátok jellemzőbb?

(Bocsánat egyébként a kissé nyers stílusért feljebb,de ez az óvónős dolog megtörtént eset,és még mindig nagyon bosszant.)

Köszi a válaszokat!


2017. ápr. 26. 15:41
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
84%

A nevelt lányom is ilyen szellemben nőtt fel. Most 13 éves, hetedikes. Ha nincs kedve, nem tanul, nem ír házit, volt,hogy nem volt kedve dolgozatot írni, így üresen adta be a lapot. Ennek eredményeként rosszak a jegyei, alap dolgokat nem tud, önállóság, kitartás nincs benne. A művészeti suliban megmondták a tanárok, hogy hiába van tehetsége, nem tudnak vele mit kezdeni, mert királylánykodik, és nem csinálja a feladatokat.

Álmai, vágyai persze vannak, de nem tesz értük semmit, éjszakánként pedig sír, hogy semmi nem jön össze neki.

Szeptembertől iskolaválasztás, szeretne az erős sulikba menni, mint a barátnői, de jelenleg esélye sincs, hogy bejusson.

A viselkedése sem a legjobb, gyakran bunkó, beszólogat. Nem tud viselkedni.

Evés közben csámcsog, nem tud rendesen késsel-villával enni, mert még nem volt kedve megtanulni.

Ha nincs kedve, nem mos hajat, nem mos fogat, pedig fogszabályzója van, így különösen oda kellene figyelni a fogápolásra.

Szóval tök jó ez a nevelési módszer....arra, hogy egy életképtelen csődtömeget neveljen az ember.

2017. ápr. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
80%

Bizonyos határokon belül jó dolog, de te kilóméterekkel átlépted már ezt a határt. Így csak egy életképtelen, önző akarnokot fogsz nevelni.


Ebben a korban bőven elég ha a felkínált lehetőségekből ő választhat ruhát, vacsorát, vagy a hétvégi kirándulás helyszínét.


Nem kell semmibe venni az akaratát, hanem ésszerűen megtanítani arra, hogyan járhat a legjobban anélkül hogy közútálat tárgya legyen. Mert ezzel csak azt fogod elérni, hogy utálni fogják az iskolában, a diáktársai és a tanárai is.

2017. ápr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!