Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is megsértődtetek volna az...

Ti is megsértődtetek volna az anyukák helyében?

Figyelt kérdés

A közelmúltban 3 anyuka sértődött meg rám. Elég rosszul esik, nyilván nem direkt sértettem meg őket és nem annyira értem hogy miért lett ez a vége...

1. eset: Nagycsoportos lányom szülinapját egy játszóházban tartottuk, együtt egy másik kislánnyal. Mivel ezek elég költséges dolgok, be kellett korlátoznunk a létszámot. Kislányom legszívesebben az egész ovit meghívta volna, végül aztán megbeszéltük hogy x főt hívhat. Amikor meglett a végleges létszám és kiderült, hogy egy kisfiút nem hívott meg akit mindig meg szokott (3. éve van ugyanott a zsúr), akkor az illető anyukájának írtam egy üzenetet. Nem akartam hogy a facebookról értesüljenek arról, hogy volt buli és nem voltak meghívva. Megírtam neki, hogy a lányom szerette volna meghívni a kisfiát de le kellett szűkítenem a létszámot anyagi okokból, és ebbe a leszűkített létszámba a kisfiút már nem sorolta bele a lányom. Az anyuka annyit írt, hogy ez neki nagyon rosszul esik. Nem akartam nagyon magyarázkodni, ők is rendeztek tavaly játszóházas zsúrt és ugyanígy dilemmáztak hogy xy nem fog-e megsértődni, ha nem hívják meg de ugye limitált a költségvetés...ráadásul a kisfiúnak van egy tesója, akit szintén meg kellett volna akkor hívni, mivel nálunk az a szokás , hogy a tesókat is hívjuk. Így már 6000 Ft lett volna ez a két gyerek pluszban. Erre annyit írtam neki, hogy nagyon sajnálom de a lányom zsúrja, ha én választok akkor biztosan meghívom őket mert nagyon kedvelem őket, de a lányom választott. Azóta nem áll velem szóba. Erre a levélre már nem is válaszolt. Mi előtte találkozgattunk párszor, a kisebb gyerekeink néha játszottak együtt, szoktunk beszélni meg facebookon levelezni is de azért barátnőnek nem mondanám magunkat. Hozzáteszem, hogy a kisfiú már nem csoporttársa a lányomnak mert elvitték másik oviba.


2. Nagylányomnak 2 barátnője van az oviban, az egyik kislány elég erőszakos, az óvónők szerint is, nem akarja engedni hogy a lányom a másik kislánnyal barátkozzon holott ők az első perctől kezdve jóban vannak, ez a kislány pedig csak év elejétől jött be a képbe. Amúgy én mindkét gyerkőcöt bírom, szerintem aranyosak. De év elején nagyon sokat veszekedtek és amikor rendszeresen szomorúan jött haza a lányom, és alig akart oviba menni akkor írtam az erőszakosabb kislány anyukájának, hogy beszéljünk erről, leírtam neki pár dolgot amiket ő nem tudott (pl. a lányom felvette a vadiúj csizmáját, csak azért adtam rá mert színházba mentek és hogy ne a hótaposóba menjen, megmutatta a barátainak és elmonta hogy vigyáznia kell rá szóval nem léphet pl pocsolyába, erre mindkét kislány ráugrott direkt sáros csizmával, egy világos rózsaszín csizmáról van szó, velúr anyag, már sose lesz tiszta, meg sok hasonló rosszindulatú dolog), és ő beszélt is utána a lányával. A helyzet nem javult, utána megtudtam hogy ő felhívta az óvónőt és kifaggatta a gyerekek barátkozásával kapcsolatban. Én az óvónőt nem vontam bele az egészbe. Egyébként azért szóltam ennek az anyukának mert jóban voltunk, átjártunk egymáshoz, volt hogy megbeszéltük hogy együtt megyünk a gyerekekért, nyaralni is hívtak minket, fagyizni is jártunk együtt szóval lényeg hogy jó viszonyban voltunk. Azóta viszont szóba se áll velem. Épp hogy a köszönésemet fogadja. A harmadik anyuka megkérte a lányát, hogy ne barátkozzon ezzel a kislánnyal mert otthon nagyon csúnyán viselkedett amit szerinte tőle tanult. Én ilyet nem kértem sőt ezt nem is helyeseltem ennek ellenére ezután haragudott meg rám is az illető.


3. Házban lakó anyuka úgy neveli a 3 éves kislányát, hogy az még összesen 2-3 alkalommal volt játszótéren egész életében. Teljesen elzárja a többi hasonló korú gyerektől. Korábban akartam kicsit segíteni úgymond neki, hívtam játszóházba, ringatóra stb. mi jártunk azért pár helyre, de mindenre azt mondta hogy majd meglátja. Egyszer jöttek el a játszótérre velünk, soha többé. A kertben szoktak játszani a gyerekkel, illetve anyuka órákig telefonál a gyerek meg rohangál. Amikor a gyerekeimet meglátja, mindig odajön és játszani akar velük ami oké, de elég erőszakos szokott lenni és folyamatosan ismételgeti, hogy pl. gyertek ide , gyertek már, ezt kiabálja hosszú percekig. Nem érti meg, hogy most nem megyünk mert fel kell menni kajálni például. A szomszéd telken lakik lányom egyik csoporttársa, aki áthívta a lányomat (6 éves) játszani a kertbe. Most először megengedtem neki, hogy egyedül átmenjen. A lányom apukája egyébként lent volt a mi kertünkben a kisebbik gyerekkel. De fentről én is néztem őket, azt láttam hogy hintáznak szépen. Az alsó szomszéd kislánya is kint volt, és elkezdett kiabálni a lányoknak pl. "ne menjetek hintázni, ide gyertek, halljátok? gyertek játszani! ne menjetek oda". Na ez ment fél órán keresztül, folyamatosan hallottam a nyitott erkély ajtón át, már majdnem szóltam neki hogy hagyja a lányokat játszani nyugodtan. De végül nem szóltam. Erre jön fel a férjem vörös fejjel, hogy beszéljek a lányunkkal mert nagyon megsértődött az alsó szomszéd. Mert állítólag a lányunk csúnyán beszélt az ő lányával. Lementem a lányommal, bekopogtunk és kérdeztük hogy mi a gond? Mondja, hogy olyan bunkó volt a lányom ! Azt mondta az ő lányának, hogy "nem érted hogy nem megyünk játszani?" Hűha, hatalmas probéma. Erre ő állítólag saját bevallása alapján beszólt a nagyoknak, hogy normálisan beszéljenek a kicsivel. Egyébként ismerem a stílusát, egy bunkó nagyhangú nő. Na és még neki áll feljebb ezek után.


Bocsánat, keveset aludtam meg itt lábatlankodik a kislányom, de a lényeg gondolom kihámozható, szóval ezek tényleg ennyire gáz esetek, hogy meg kell sértődni??? Nagyon rosszul esik hogy most hirtelen 3 emberrel lettem rosszban.


2017. máj. 17. 12:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%

Nem írok részletes véleményt, röviden: ha ez így van, ahogy leírtad, akkor nagyon csodálkozom a sértetteken. Teljesen korrektül viselkedtél mindig, az elsőnél nem tudom megítélni, hogy a kisfiú kihagyása milyen, de akkorsem kéne megsértődni, te elmagyaráztad, s különben is. Akkor jogos a sértődés, ha valaki meghív több embert s pont a legjobb barátját nem, de ha annak elmagyarázza s az érthető, akkor még ott sem.

Részvétem, sajna van, amikor hiába van igazad, az emberek megsértődnek... :(

2017. máj. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, min sértődtek meg, de ha ilyeneken, akkor ezekre az emberekre nincs is szükséged, mert egy rossz nézés és megint te leszel a hibás. Szerintem engedd ezt el.
2017. máj. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem kicsit túl reagálod az egésszet.


Èn ovodai barátság problémát úgy oldok meg, hogy elöször is bemegyek és megkérdezem az ovonöt ö mit lát ebböl. Az elmondja a véleményét, majd beszéltem a szülökkel, ök is elmondták a véleményüket és megbeszéltük a gyerekekkel...


A szülinapi dolog viszont szerintem csúnya dolog az egyik legjobb barátot nem meghívni.

Nálunk a szomszéd csinálja mindig azt, hogy csak 3-5 gyerek mehet a partira. Minden nap együtt játszanak a 4 gyerek, egy oviba is járnak... Még is a kisebbik lányomat nem hívják a nagyobbik partijára. Azért nem mert a kisfiu nem válassza a kisebbik lányomat. Ennek oka, mert anyuka csak 5 gyereket enged meghívni, és akkor már a kicsi nem fér bele a keretbe. EBböl oriási hiszti van minden évben, a nagynak rossz, hogy a kicsi nem mehet, a kicsi nem érti miért nem mehet ha minden nap együtt játszanak(és ovodai kor elött a kicsit is mindig meghívták mert nem volt más gyerek). Èn szivem szerint egyiket sem engedném el a patira, de férjem azt mondja a nagynak mennie kell... Idén szerencsére nyaralni leszünk, és szerintem a köv években is direkt ekkora fogok nyaralást szervezni... Egyébként mi meghívjuk mindegyik gyereket mindegyik szülinapra.

Èn úgy csinálom, hogy a gyerek azt hívhatja meg akivel közeli az utobbi idöben a kapcsolat. Mi pont anyagiak miatt otthon csináljuk a szülinapot. De a kisebbikem most volt egy sima játszóteres szülinapon. Ott piknikeztek, ott játszottak... Szuper volt, és az anyukának nem kellett takarítani sem, csak a kaját kellett neki állnia, és a gyerekek oda voltak, hogy piknik takarón ehettek. Azt hiszem ennél több nem is kell egy gyereknek. Játszóházba én soha nem csinálnék szülinapot, az túl hangos, és igazán nem tudnak együtt játszani, akkor inkább egy ilyen játszóteres lenne.

2017. máj. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Csak az elsőre válaszolok. Talán lett volna hely a kisfiúnak is, ha csak a kislányod ovis tarsait hívjátok meg, de a tesóikat nem. A tesók menjenek a saját csoportjukba járók zsúrjaira. Mindjárt jut pénz a valóban fontos vendégekre.
2017. máj. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy làtom kicsit túlbonyolítod a helyzetet.1,Nem kellett volna ràírni az anyukàra hogy bocs szülinapi bulit tartunk nen fértetek bele a keretbe.Ha megtudha facebook ilyesmi lehet nem is tette volba szóvà.Vagy ha mégis még akkor is elmomdhattad volna miért nem lettek meghívva.2,csizmataposós ügy.Ennyiből nem csinàlnék ügyet.A gyerekek ilyenek.ennyiért én nem hivnék fel anyukàt hogy milyen màr a gyereked.3,alsó szomszéd anyuka.Elmondtam volna neki hogy szerintem semmi csúnyàt nem mondott a lànyom és kalap kabàt hadd legyen negsértődve.Szóval első két esetben te csinàltàl bolhàból elefàntot Harmadik esetben a szomszéd.Szerintem egy kicsit kevesebb beavatkozàs kellene .
2017. máj. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A szándékos csizmarongálással igazad volt, én is szóltam volna az anyukáknak, vagy legalább az óvónőnek, ha megsértődnek, az ő bajuk. Nálunk már iskolában, alsó tagozatban volt olyan, hogy rugdalták a gyerek táskáját, dobálták a tolltartóját stb, osztályfőnöknek, napközis tanárnak is szóltam.

Szülinapi zsúr - fene tudja, én úgy vagyok vele, hogy ha nincs rá annyi keret, hogy minden barát jöjjön, akkor nem kell tartani, vagy más megoldást kell keresni. Nálunk jó fejek voltak az óvónők, bent a csoportban volt ünnepség, dekorációval, be lehetett vinni tortát vagy sütit, és nem maradt ki senki. Legalább az ajándékkal se volt probléma, nem erről kell, hogy szóljon a barátokkal a dolog. Szülinapot amúgy is családi körben ünnepeltünk, elég nagy a família.:-)

2017. máj. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 jafnrétti ***** válasza:
90%

A második és a harmadik esetben semmi kivetni valót nem találok. Talán annyi, hogy az elsőt lehet, hogy jobb lett volna személyesen, nem írásban (gondolom fb-on) megbeszélni. Úgy talán kevésbé sértődött volna meg. De persze lehet, hogy így is, de hát erről nem tehetsz, sajnos a játszóházak tényleg nagyon drágák.


A második esetnél nekem annyi a meglátásom, hogy sok szülő nem bírja, amikor hozzá mennek panaszkodni arra, hogy mit csinált a gyerek az oviban, tekintve, hogy ők maguk nem voltak ott, nem látták az esetet, és megakadályozni sem tudják az ilyesmit. Lehet otthon beszélni erről, de megmondom őszintén, nem ezen fog múlni. A gyerekek óvodai dolgaival kapcsolatban az óvónő az illetékes, neki kell szólni, ő fogja tudni megoldani, illetve ő fog beszélni a másik gyerek szüleivel is.

Jó, nálatok árnyalja a képet, hogy ti jóban vagytok/voltatok a másik anyukával.


A harmadik esetet egyértelműen a csaj fújta fel, az ilyennel nem nagyon tudsz mit csinálni. Szólhatsz neki legközelebb, hogy ő szóljon a saját gyerekére, hogy ne szólongassa a tiédet, ha egyszer a szomszédban van, de túl sokat nem fogsz vele elérni. Megpróbálhatsz vele normálisan beszélni arról, hogy a tiéd szívesen játszik az övével is, ha nem szomszédol, de akkor menjetek együtt játszóra, vagy akárhova, mert ez így nem fog menni, hogy ők ki se mozdulnak. Csak sajnos valószínűleg anyunak ehhez nincs kedve, ezért nem mennek, a lustaságon meg te kívülről nem tudsz változtatni.

2017. máj. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 jafnrétti ***** válasza:
90%

Bocsánat, az első mondatomat elírtam, tehát azt akartam írni, hogy az ELSŐ és a harmadik esetben...


De amúgy a második is túl lett kissé reagálva a másik szülő részéről, ha ti előtte tényleg ilyen jóban voltatok, ezen kár volt megsértődnie, még ha rosszul is esett neki.

2017. máj. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha szűkös a keret,nem kell bulit tartani,válogatni nem szép. Lányomat pl nem hivták meg az egyik buliba,pedig a kislány szülei az exem,lányom apjának a legjobb barátai már majdnem 20 éve... ennek ellenére mi meghívjuk őket,mert a lányom felsorolta őt is azok közé,akiket hívna. És én azt se tudom melyik gyereknek ki az anyja,apja,vannak-e tesók. Lesz meghívó,ráírom gyerekek nevét,a lányom meg beteszi a gyerekek szekrényébe vagy odaadja nekik. Onnantól tovább a szülök majd megkeresnek engem,ha ajándék ötlet kell nekik. Ha tesót hoznak,majd fizetik maguk az általunk nem ismert gyerek költségeit. Természetesen tortát viszünk mi a játszóházba,azt ehetnek a tesók is.


Többire. Nem járok játszóra se,se másokhoz a ggyerekkel,ide se jön senki,nem is fog.

2017. máj. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A kislányom nem legjobb barátja ennek a kisfiúnak. Igazából csak akkor játszanak együtt, ha kettesben vannak. Idén volt már egy csoporttársnak a zsúrja, ott mindketten jelen voltak de nem is játszottak egymással. Én mondtam ott a lányomnak pl., hogy odament-e köszönni a kisfiúnak vagy játszottak-e, de mondta hogy nem. Nem járnak már egy csoportba év eleje óta, úgyhogy gyakorlatilag alig találkoznak. És nem 5 gyerek volt meghívva, hanem tizenpár. A másik kislány se akarta meghívni ezt a kisfiút, és nem csak őket nem hívtuk hanem másokat is le kellett húzni a listáról. De nekik nem szóltunk, hogy most bocsi nem jöttök azért, mert velük nem vagyunk olyan viszonyban hogy külön ovin kívül is találkozzunk néha.

Annak igaza van, aki azt válaszolta hogy a tesókat nem kellett volna meghívni. Viszont ez olyan zsúr ahova a szülők is jönnek és a legeleje óta úgy alakult hogy mindenki itt tartja a zsúrt és mindenki hívja a szülőket és a tesókat. Persze meg lehet szakítani ezt a hagyományt de ugye itt nem csak én döntöttem, a másik anyuka is úgy volt vele hogy hívjuk a tesókat is ha eddig így volt. Plusz van egy kislány aki egy bölcsibe fog járni a kisebbik lányommal és őt mindenképp meg akartuk hívni, hogy a kicsinek is legyen társasága, akkor viszont hülyén vette volna ki magát hogy csak őt hívjuk meg a többi tesót nem . Szóval összetett a történet. De itt meg egyik válaszoló azt írta, hogy az egyik gyerekét meghívták a másikat nem és rosszul esett neki. Na akkor most mi a jobb, nem tudom.

Ha nem szóltam volna neki akkor meg sunnyogok, tulajdonképp. Most ebből azt látom, hogy ennyi értelme van az őszinteségnek. NEm hiszem hogy utána rákérdezett volna, hogy miért nem hívtuk a kisfiát viszont szerintem ugyanúgy rosszul esett volna neki. Pl. van aki azt mondta, hogy neki milyen jól esett volna az őszinteség, milyen kevés az őszinte ember. És hogy ez egy csajos zsúr, ami igaz is szinte csak lányok voltak meghívva.

A másik anyukát korántsem csak a csizma taposós ügy miatt "hívtam fel". Nem felhívtam amúgy hanem messengeren szoktunk beszélni, napi szinten, és egyik ilyen alkalommal megkérdeztem tőle hogy neki miket mesél a lánya hogy hogy vannak most a csoportban a barátaival. Azért ha a lányom napi szinten rosszkedvű valaki miatt, akkor igenis teszek valamit, ha mást nem megbeszéljük a másik anyukával hogy ő mit lát. Az óvónő nekünk adott igazat. Ez később a fogadóórán derült ki.

És egyáltalán nem olyan hangnemben mondtam anyukának, nem számonkérőn hanem mintegy elmeséltem hogy ezek voltak. Ő ezeket nem tudta hiszen a lánya nem dicsekedett el vele otthon. A szomszédnak meg azért nem szóltam vissza, mert utólag rekonstruáltuk a történteket ott és akkor még nem tudtam, hogy igaza volt-e. Egyébként már többször kóstolgatta a kislányomat, "te már nem akarsz játszani xy-nal mert már nagylány vagy , mi? " A hangsúlyt hozzá lehet képzelni. Már mások is szóltak neki egyébként, hogy kéne vinni a gyereket játszótérre. Nyilván azért támad le minden szembejövő kisgyereket a kislány, mert nincs társasága.

Én nem szeretném a lányomat megfosztani azért a szülinapi bulitól, mert nem tudjuk meghívni az egész csoportot :-) gondolom ez érthető. Persze lehetett volna itthon is, ha nem egy 54 nm-es lakásban élnénk, és itt csak közös kert van, nincs saját. Ráadásul mindez áprilisban volt amikor még szeszélyes az időjárás, nem biztos hogy a szabadtéri bulit nem mosta volna el az eső.

2017. máj. 17. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!