Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is megsértődtetek volna az...

Ti is megsértődtetek volna az anyukák helyében?

Figyelt kérdés

A közelmúltban 3 anyuka sértődött meg rám. Elég rosszul esik, nyilván nem direkt sértettem meg őket és nem annyira értem hogy miért lett ez a vége...

1. eset: Nagycsoportos lányom szülinapját egy játszóházban tartottuk, együtt egy másik kislánnyal. Mivel ezek elég költséges dolgok, be kellett korlátoznunk a létszámot. Kislányom legszívesebben az egész ovit meghívta volna, végül aztán megbeszéltük hogy x főt hívhat. Amikor meglett a végleges létszám és kiderült, hogy egy kisfiút nem hívott meg akit mindig meg szokott (3. éve van ugyanott a zsúr), akkor az illető anyukájának írtam egy üzenetet. Nem akartam hogy a facebookról értesüljenek arról, hogy volt buli és nem voltak meghívva. Megírtam neki, hogy a lányom szerette volna meghívni a kisfiát de le kellett szűkítenem a létszámot anyagi okokból, és ebbe a leszűkített létszámba a kisfiút már nem sorolta bele a lányom. Az anyuka annyit írt, hogy ez neki nagyon rosszul esik. Nem akartam nagyon magyarázkodni, ők is rendeztek tavaly játszóházas zsúrt és ugyanígy dilemmáztak hogy xy nem fog-e megsértődni, ha nem hívják meg de ugye limitált a költségvetés...ráadásul a kisfiúnak van egy tesója, akit szintén meg kellett volna akkor hívni, mivel nálunk az a szokás , hogy a tesókat is hívjuk. Így már 6000 Ft lett volna ez a két gyerek pluszban. Erre annyit írtam neki, hogy nagyon sajnálom de a lányom zsúrja, ha én választok akkor biztosan meghívom őket mert nagyon kedvelem őket, de a lányom választott. Azóta nem áll velem szóba. Erre a levélre már nem is válaszolt. Mi előtte találkozgattunk párszor, a kisebb gyerekeink néha játszottak együtt, szoktunk beszélni meg facebookon levelezni is de azért barátnőnek nem mondanám magunkat. Hozzáteszem, hogy a kisfiú már nem csoporttársa a lányomnak mert elvitték másik oviba.


2. Nagylányomnak 2 barátnője van az oviban, az egyik kislány elég erőszakos, az óvónők szerint is, nem akarja engedni hogy a lányom a másik kislánnyal barátkozzon holott ők az első perctől kezdve jóban vannak, ez a kislány pedig csak év elejétől jött be a képbe. Amúgy én mindkét gyerkőcöt bírom, szerintem aranyosak. De év elején nagyon sokat veszekedtek és amikor rendszeresen szomorúan jött haza a lányom, és alig akart oviba menni akkor írtam az erőszakosabb kislány anyukájának, hogy beszéljünk erről, leírtam neki pár dolgot amiket ő nem tudott (pl. a lányom felvette a vadiúj csizmáját, csak azért adtam rá mert színházba mentek és hogy ne a hótaposóba menjen, megmutatta a barátainak és elmonta hogy vigyáznia kell rá szóval nem léphet pl pocsolyába, erre mindkét kislány ráugrott direkt sáros csizmával, egy világos rózsaszín csizmáról van szó, velúr anyag, már sose lesz tiszta, meg sok hasonló rosszindulatú dolog), és ő beszélt is utána a lányával. A helyzet nem javult, utána megtudtam hogy ő felhívta az óvónőt és kifaggatta a gyerekek barátkozásával kapcsolatban. Én az óvónőt nem vontam bele az egészbe. Egyébként azért szóltam ennek az anyukának mert jóban voltunk, átjártunk egymáshoz, volt hogy megbeszéltük hogy együtt megyünk a gyerekekért, nyaralni is hívtak minket, fagyizni is jártunk együtt szóval lényeg hogy jó viszonyban voltunk. Azóta viszont szóba se áll velem. Épp hogy a köszönésemet fogadja. A harmadik anyuka megkérte a lányát, hogy ne barátkozzon ezzel a kislánnyal mert otthon nagyon csúnyán viselkedett amit szerinte tőle tanult. Én ilyet nem kértem sőt ezt nem is helyeseltem ennek ellenére ezután haragudott meg rám is az illető.


3. Házban lakó anyuka úgy neveli a 3 éves kislányát, hogy az még összesen 2-3 alkalommal volt játszótéren egész életében. Teljesen elzárja a többi hasonló korú gyerektől. Korábban akartam kicsit segíteni úgymond neki, hívtam játszóházba, ringatóra stb. mi jártunk azért pár helyre, de mindenre azt mondta hogy majd meglátja. Egyszer jöttek el a játszótérre velünk, soha többé. A kertben szoktak játszani a gyerekkel, illetve anyuka órákig telefonál a gyerek meg rohangál. Amikor a gyerekeimet meglátja, mindig odajön és játszani akar velük ami oké, de elég erőszakos szokott lenni és folyamatosan ismételgeti, hogy pl. gyertek ide , gyertek már, ezt kiabálja hosszú percekig. Nem érti meg, hogy most nem megyünk mert fel kell menni kajálni például. A szomszéd telken lakik lányom egyik csoporttársa, aki áthívta a lányomat (6 éves) játszani a kertbe. Most először megengedtem neki, hogy egyedül átmenjen. A lányom apukája egyébként lent volt a mi kertünkben a kisebbik gyerekkel. De fentről én is néztem őket, azt láttam hogy hintáznak szépen. Az alsó szomszéd kislánya is kint volt, és elkezdett kiabálni a lányoknak pl. "ne menjetek hintázni, ide gyertek, halljátok? gyertek játszani! ne menjetek oda". Na ez ment fél órán keresztül, folyamatosan hallottam a nyitott erkély ajtón át, már majdnem szóltam neki hogy hagyja a lányokat játszani nyugodtan. De végül nem szóltam. Erre jön fel a férjem vörös fejjel, hogy beszéljek a lányunkkal mert nagyon megsértődött az alsó szomszéd. Mert állítólag a lányunk csúnyán beszélt az ő lányával. Lementem a lányommal, bekopogtunk és kérdeztük hogy mi a gond? Mondja, hogy olyan bunkó volt a lányom ! Azt mondta az ő lányának, hogy "nem érted hogy nem megyünk játszani?" Hűha, hatalmas probéma. Erre ő állítólag saját bevallása alapján beszólt a nagyoknak, hogy normálisan beszéljenek a kicsivel. Egyébként ismerem a stílusát, egy bunkó nagyhangú nő. Na és még neki áll feljebb ezek után.


Bocsánat, keveset aludtam meg itt lábatlankodik a kislányom, de a lényeg gondolom kihámozható, szóval ezek tényleg ennyire gáz esetek, hogy meg kell sértődni??? Nagyon rosszul esik hogy most hirtelen 3 emberrel lettem rosszban.


2017. máj. 17. 12:15
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm, hogy leírtátok a véleményeteket, egy-kettőn komolyan elgondolkodtam. Biztos hogyha ezeket az anyukákat megkérdeznénk akkor a saját szemszögükből máshogy mesélnék, de szerintem én elég objektíven írtam le, nem akarom a saját felelősségemet se tompítani. A 2. esetből annyit tanultam hogy nem fogok egyik gyerekre se a szülőjének "panaszkodni" még akkor se ha jóban vagyunk amúgy.Bár szerintem óvónőn keresztül meg eléggé hátulról megkerülős a dolog de ez van.
2017. máj. 17. 13:43
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Túlérékeled ezeket a kapcsolatokat. Nem kell mindenkivel bizalmaskodni, a szomszéd, meg az ovis szülők nem az a kategória. Nem tudom, vannak-e igazi barátaid, de ha nincsenek, akkor ne ilyenekhez ragaszkodj. Ezek felületes kapcsolatok, nem kell pörögni rajtuk.
2017. máj. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Vannak szerencsére igazi barátaim. A barátok is lesznek valahonnan...akár ovis szülőkből is. Van az az ovis szülő kategória akinek köszönök és ennyi, vagy max váltunk két szót az öltözőben. Ezek már bőven túlmentek ezen a határon, és nem csak részemről.
2017. máj. 17. 18:30
 14/18 anonim ***** válasza:

Nyilván, van akiből lehet barát. :)

De már bocsáss meg, nem tudhatom, kivel milyen kapcsolatban vagy. Nekem úgy jött le, hogy túlzottan kommunikatív vagy, valószínűleg az életben is, már csak a terjedelmes leírásaidból gondolom. Az viszont nem látszik belőlük, hogy baráti szint lenne, akikről írtál. Szóval ha nem az, akkor ne foglalkozz vele. Ha meg igen, akkor nem biztos, hogy te látod jól minden esetben. A szülinapos esetben pl. nem vagyok biztos az igazadban. De azt sem értem, hogy a már rég elmúlt dolgokon minek rágódsz, főleg, ha úgy érzed, igazad van. Ezek szerint nem vagy biztos benne te sem.

2017. máj. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
48%

Nem értek veled egyet teljesen.

Az első sztoriban pl én sem értem mi szükség volt külön a képébe vágni abnőnek, hogy buli lesz, de ők nem hivatalosak. Arról nem is beszélve, hogy ez a "lányom választott, ha rajtam múlik jöttök" dologgal te alapvetően a felelősséget akarod áttolni az óvodás korú lányodra. Azért ez elég meredek egy felnőtt embertől. Egészen biztosan lett volna más megoldás is, pl testvért meghívni nem tudom mi szükség van, engem sem hívtak meg sem bátyám, sem nővérem iskolás, vagy óvodás banzájaira, és nem lettem lelki sérült.

A másik két sztoriban, ha valóban így történt, akkor meredek a két nő megsértődése. Majd kisértődnek, ha úgy akarják, de én amúgy sem barátkoznék ilyen hisztis emberekkel.

2017. máj. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Felelősség áthárítása? Nem tudom, tényleg a lányom döntött hogy kiket hív meg , miután közöltem vele a max. létszámot. Ha egyszer ez az igazság akkor mit írjak? Valamivel meg kell indokolni, ha már őszinte akarok lenni a témában. Ha felelősséget akarnék hárítani akkor simán ráfoghattam volna a másik anyukára, vele amúgy sem szoktak beszélni, hogy ő nem akarta őket hívni. Én pont így éreztem korrektnek , hogy szólok neki hogy idén nem lesznek meghívva. A többi anyukának nem szóltam akik szintén meg voltak hívva korábban, mert velük nem vagyok olyan közeli viszonyban. De már írták mások is hogy szerintük lehetett ez sértő. Fordított esetben én ezen nem sértődnék meg.

Azért rágódok ilyen régi szitukon (amúgy 1 hónapja történt), mert itt laknak az utca túloldalán és kb. kétnaponta látom őket. A másik anyukával az oviban szintén heti szinten többször találkozom, és amikor elmegyünk a lányaink fellépésére, én leülök a terembe a tornapad egyik végére, ő pedig pár perccel később a totálisan másik végére, mikor üres az egész pad, akkor azért az sokatmondó. Ilyenkor mindig megkérdezem magamtól hogy mégis mivel sértettem meg ENNYIRE??

2017. máj. 18. 08:10
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha a te gyereked volt az ő gyereke buliján, te meg nem hívtad meg, akkor bizony teljesen jogos a sértődés.
2017. máj. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az első esetben (szülinapos sztori) tényleg bunkó dolog volt, hogy kihagytad a kisfiút. Aztán meg szánalmas módon magyarázkodsz neki, hogy nem is a te hibád volt, hanem rákened az egészet az óvodás lányodra?! Nagyon gáz! És mindezt azért mert olyan spúr vagy, hogy +6000 Ft már nem fért volna bele a puccos játszóházi ovis zsúr költségvetésébe?! Szánalmas.


A többi sztoridat már el sem olvastam.

2017. máj. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!