Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mit szoktatok csináln...

Anyukák! Mit szoktatok csinálni pár hetesetek mellett?

Figyelt kérdés
Hogyan telik egy napotok?
2017. máj. 23. 07:18
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Mivel a babám 5-10 perceket aludt, és órákat volt fent, ezért semmit. Semmit nem tudtam csinálni, abban a minimális időben, amikor aludt, akkor meg fejtem vagy sterilizáltam. Örültem, hogy lyuk van ott, ahol kell lennie.

A fiam nem egy eszik-alszik baba volt.

2017. máj. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor aludt megpróbáltam én is aludni, vagy legalább pihenni. Akkor még csak evett-aludt. Igény szerint szoptattam. De volt időm kisebb hàzimunkákra is, amit meg tudtam csinálni. (Császáros voltam, az első két hét kemény volt). Viszonylag sok időm volt a baba mellett.

Akkor szoktam rá a gyakorira😄

2017. máj. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sosem aludt, igy semmit nem tudtam. Szoptatas, fejes, sterilizalas, ringatas, szoptatas, fejes, sterilizalas, ringatas...

ejjel nappal. 5-10 perceket aludt csak, azt is kezben.

2017. máj. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szinte csak babagondozás

Maraton szoptatások, éjszakázás, sterilizálás, foltok sikálása, baba szinte folyamatosan kézben, mert szoptatások között sem aludt. Kb 6 orákat aludt részletekbeb a 24-ből eleinte.

Amikor babakocsiztunk könyveket olvastam, jegyzeteltem babagondozásrol, sirásrol, babakommunikacio, altatás,szoptatás, kötődes, fejlesztés, ht, betegségek, oltások, betettem az életmentő, balesetkezelő tanácsokat a gépen gyorselérésre, stb

És átálltam babaalvás üzzemmodra. Néha 1 ora alvás, néha 1,5. De kb 3-4 hosan már 8-10 orát is aludt a 24-bol.

Amugy ezen pánikoltam a legtöbbet mert idegrendszeri agyi fejlődéshez 12-13 orákat kellett volna aludnia. Pár rokon meg soha nem értette minek görcsölök olyanokon, hogy hagyja aludni, ne keltse, vagy menjen el, mert altatok. Akárhogy magyaráztam, mintha nem magyarul beszéltem volna.

2017. máj. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

10 hetes.

Nagyjából egész nap szoptatok, én legalább is úgy érzem. Egyik növekedési ugrás után jön a másik.

Reggel addig elvan a kiságyban, amíg iszok egy kávét. Keltem a nagyokat, csinálok szendvicseket, elindulnak suliba. Utána cicizés, öltözés, megyünk boltba. Hazaérünk, cici, elpakolok a szatyorból, esetleg eszek, és cici. Főzni csak valami gyorsat, akkor, ha épp elvan 10-15 perceket, vagy alszik egy rövidet. Van, hogy 11-re kész a kaja, van, hogy délután 3-ra.

Hazaérnek a tesók, esznek, élménybeszámoló. Lecke írás után sokszor segítenek.

Minden másnap főzök. Amikor nem kell, azokon a napokon mosok. Be a szennyest, gyorsan kiteregetni. Ez könnyebb, mert ha kendőbe teszem a picit, akkor is tudom csinálni.

Délelőtt van egy hosszabb alvása a fiamnak, de csak ha mellette vagyok. Délután megyünk sétálni, általában azt is végigalussza. Már igényli, hogy valaki foglalkozzon vele, mikor ébren van. Ez a nap legjobb része: nagyokat vigyorog, beszélget. Imádom. :)

Ilyenkor a tesók is elvannak vele, el tudok lógni enni pár falatot.

Hazaér a férjem. Ráveti magát a babára. :)

Este 7 után van fürdés, cici, kap egy kis pótlást (amit sikerült napközben fejni), aztán gyorsan el szokott aludni, főleg apán. 9-12 között általában alszik, este 3 alkalommal kel cicizni.

Hétvégén együtt elmegy a család vásárolni, a férjem főz utána. Délután pihi: filmet nézünk, társasozunk (közben cici) vagy jönnek a barátaink babanézőbe egy-két órára.

Hétvégén és ritkán hétköznap (ha korán végez) a férjem viszi sétálni. Ilyenkor van egy órám behozni a heti lemaradást. Hajat festeni, fürdőt takarítani vagy zoknit varrni ilyenkor tudok csak.

2017. máj. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor én nagyon szerencsés vagyok. Nekünk 3-4 óránként van szoptatás kb 40 percig utána vagy ringatom vagy berakom az autósülésbe ami ringatható és elalszik. De ha ébren van is cs r ndben van, cumizik, nézelődik.
2017. máj. 23. 16:21
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudok mellette takarítani, ezt délelőtt amíg alszik, le is tudom, utána délutáni pihi, délután tanulás, este fürdés, etetés és mikor elalszik, filmet szoktunk nézni. Éjszaka 3-4 óránként kel, 40 perc szopi.
2017. máj. 23. 16:23
 8/9 A kérdező kommentje:
Még csak 10 napos, elég hamar felépültem a császárbl. Holnap jön anyukám, fej le tejet mi meg megyünk a babának a dolgait intézni. Hál istennek vele is elvan.
2017. máj. 23. 16:26
 9/9 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírási hibákért nagyon rossz telóról írni. Még annyit h egyedül ma volt nyűgös mert én hülye epret ettem és megfájdítottaü a hasát.
2017. máj. 23. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!