Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szeretik a mai gyerekek...

Miért szeretik a mai gyerekek annyira a tableteket, telefonokat?

Figyelt kérdés
2017. máj. 23. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Mert interaktív. Mozog benne a kép ugye folyamatosan, világít, zenél, izgalmas, sok az inger folyamatosan ugyebár. Azért.
2017. máj. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Amiért mi szerettük a tetrist.
2017. máj. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Gondold végig. A gyerek kezébe adsz egy babát. Ahhoz fantázia kell, hogy játszani tudjon vele. Elképzelni szituációkat, beleélnie magát, kigondolni a hogyant, megvalósítani.


A tablet meg készen kínál mindent. Képi világot, zenét, mindent. Instant élmény.

2017. máj. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Mert az életük része. Ha nem lenne a közelükben, nem tudnák, mi az. De a mi kezünkben látják. Egyébként meg azért, mert sok mindent egyesít. Van rajta játék, mese, tudomány, bármit csinálhat vele.
2017. máj. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én nem gyerekszemszögből, hanem felnőtt szemszögből írom (ill. amit pár tini ismerősöm viselkedéséből leszűrök):

- kis helyen elfér, és ha a kezedben van, tuti nem unatkozol

- lehetővé teszi, hogy ingyen kapcsolatban legyenek a net segítségével akárkivel (barátokkal, tanárokkal)

- vizuális ingerek

- praktikus, millió az egyben találmány: lehet rajta olvasni, van rajta térkép, telefonálni is lehet vele, buszmenetrendet tudsz nézni, vásárolni tudsz rajta, böngészni tudsz a neten azonnal, viszonylag jó minőségű fényképező / videó van hozzá (amit aztán meg tudsz filterezni, szerkeszteni), meg már kb. mindenre van vmi applikáció (mennyi vizet iszol meg naponta, kuponos appok stb.)

- lehet velük villogni, menőzni

2017. máj. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem írtad milyen korosztályhoz tartozol kérdező, de ha magamból indulok ki én a 30-asok táborát erősítem. Amikor gyerek voltam Commodore 64 volt tablet helyett, és akinek volt az legalább annyira rá volt cuppanva, mint a maiak a kütyükre. Nekem sose volt, de mindig szerettem volna, és kaptam az alkalmon, ha valaki áthívott magához és egész nap azzal játszhattunk. 10 éves korom körül kaptam Nintendo Game Boyt, volt hogy le se tettem. Mégis normális felnőtt lett belőlem, már egyáltalán nem játszom játékokkal, és egy 5 éves vacak telefont nyúzok. Most ez van, ebbe nőnek bele.
2017. máj. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 jafnrétti ***** válasza:
66%

Mi is szerettük az akkor kütyüket, nem? Tévé, videó, aztán jött a tetris, a game boy (bár ez szerintem sokaknak csak álom volt :D ), a régi sárga kazis nintendo (jesszusom, ezt most is elfogadnám), meg amikor bejött a tamagochi, az is minden második gyereknek volt (nekem sajnos nem, a szüleim nem voltak hajlandóak venni, ezt kicsit még most is sajnálom), és persze egyre több családban volt számítógép is, még ha net nem is volt mindenhol. Ja, meg aztán jöttek mobiltelefonok, szintén net nélkül, de volt, hogy fél nap alatt ellőttem egy 3000-es feltöltőkártyát csak sms-ezéssel :D Meg amennyit snake-eztünk, az se volt gyenge :)

És mi, az akkori gyerekek ugyanúgy rá vagyunk gyógyulva az okostelefonjainkra felnőttként, mint a gyerekek. Fel sem tűnik, de időről időre nyomkodjuk, megnézzük, mit csinálnak az ismerőseink, híreket olvasunk, stb. Fellnőttek képesek órákat eltölteni számítógépes játékok előtt ülve, és azt játsszák, hogy vonatot vezetnek, meg fociznak, meg harcmezőn szaladgálnak, meg főzőcskéznek:D


Hát egy gyerek, aki koránál fogva jóval játékosabb, és jóval kevésbé mértéktartó, naná, hogy rácuppan a tabletre, telefonra, ha szabad kezet kap.

2017. máj. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2017. máj. 23. 14:55
 9/11 anonim válasza:
Nekem is jól jött volna egy tablet :)
2017. máj. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A hugom a teve taviranyitojara volt rakattanva.

Szerintem ha egy szaz evvel ezelotti gyerek kezebe adnank tabletet, az is rakattanna.

2017. máj. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!