Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti miért vállaltatok gyereket?

Ti miért vállaltatok gyereket?

Figyelt kérdés

2017. máj. 24. 01:10
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Na most elgondolkozom.... Köszönöm
2017. máj. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
75%
Nincs logikus érvem. Vágytunk rá mind a ketten, adottak a feltételek hát belevágtunk.
2017. máj. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
60%
Világ életemben szerettem volna gyereket, el se tudnám nélkülük képzelni az életem. Rengeteg szeretetet adnak akkor is ha néha pipa vagy rájuk. Belekuporodik az öledbe, belecsimpaszkodik a nyakadba, hozzád bújik, ezek mind feltöltik az embert egy rohanós nap után. Amikor megyek értük és észrevesznek akkor is úgy rohannak hozzám, mintha egy hete nem láttam volna őket... A nagyobbik amióta tud írni szeretlek anya feliratos rajzokat gyárt a napköziben. És ezt csak sorolni lehetne tovább.
2017. máj. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
39%

Kamaszként, fiatal felnőttként még el sem tudtam képzelni... a föld túlnépesedett és én totál alkalmatlan vagyok... Aztán ciki vagy sem, jött az érzés, hogy megajándékozzam a páromat, mint a szerelemünk "beteljesedése", a kíváncsiság, hogy mi lenne kettőnkből és hogy hová tudnék fejlődni egy új szerep kényszerében, és kreatív kihívásként is tekintetem rá, egy plusz karrierként (mi lenne nagyobb feladat egy ember formálásánál?). Közre játszott még biztos a társadalmi nyomás is: az idilli reklámok, a barátnők lebabázása is, plusz gyanúsan minden adott volt (munka, lakás.. mit is kéne még?) és az öregedő szüleimnek való örömszerzés. Úgyhogy átfordult a sok ellenkező és ésszerű elv egy "ez a természet rendje, éljük meg" vágyba.

A másodiknál meg már szerettem volna újra átélni, megduplázni a szeretetnek ezt a "fajtáját", amit tényleg csak ebben a szülő-gyerek relációban lehet átélni, erről az oldalról pláne :) és (bár tudom, ez másképp is elsülhet), a meglévőnek egy plusz szociális és érzelmi hálót adni.

Az, hogy öregen gondomat fogják-e viselni, max. remélni tudom, de nem szeretnék teher lenni és ha pl. messze választanak majd munkát vagy párt maguknak, nem fogok keresztbe tenni.

2017. máj. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 jafnrétti ***** válasza:
35%

Mert szerettünk volna. Aztán utána szerettünk volna még egyet. Pont.

Számomra ez az egy érv, ami elfogadható a gyerekvállalás mellett. Ha az ember azért szeretne gyereket, hogy legyen, mert vágyik rá. Ha nem ezt éreztem volna, nem lenne gyerekem.

2017. máj. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Az anyai ösztönnél nagyobb bullshitet el sem tudok képzelni. Tudom-tudom, már hallom ahogy felhorkannak nők százai, hogy lelketlen, érzéketlen ember vagyok, minden férfi ilyen, mi ezt nem érthetjük, stb. De akkor ha én meg megcsalnám a feleségem, akkor azt én is jogosan ráfoghatom, hogy "nem tehetek róla drágám, a vadász ösztön!".

Szerintem minden érzést lehet és KELL is definiálni, hogy milyen motivációk mozgatják. Az általam említett "vadászösztön" motivációja az, hogy nem kap meg a férfi valamit a párkapcsolatban (szex mennyisége/minősége), vagy csak egyszerűen ingerszegény az élete és egyfajta hiánypótlás.

De férfiként gőzöm sincs, hogy mi az az anyai ösztön, de most már kezdek képet kapni róla, köszönöm!

2017. máj. 24. 11:20
 27/31 anonim ***** válasza:

Szerintem az anyai ösztön a saját utód védelmét, a róla való gondoskodást jelenti (ami egyébként jó esetben a férfinál is jelen van). Egyáltalán nem kötelező, hogy már tervezéskor meglegyen (sokan aggódnak is miatta), max. értelmi szinten a felelősségvállalás, érzelmileg pedig a "szerintem-még-boldogabb-leszek-gyermekkel" formájában (jó esetben egyszerre)... plusz az a valami régről, amiért egy csorda is előbb a kicsinyeket védi.

Ugyanakkor valahol találó a hasonlatod, bár kicsit mellé, a pszichológusok szerint ugyanis a férfi impotencia női "párja", azaz hogy nem tudja a szerepét megélni, nem a frigiditás, hanem a meddőség. Ugyanúgy, ahogy te visszafoghatod a "vadászösztönöd" vagy sem, egy nő is vágyhat gyermekre/családra egy bizonyos valakitől vagy valakivel és bárkitől. Általában a nők ugyanis érzelmekre, gyengédségre éheznek.

2017. máj. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Vágytunk rá, gondolom ösztönösen.
2017. máj. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
10-es vagyok: barátnőm ugyanigy érzett, rettegett gyerekkoratol a szulestol. Hangoztatta is, hogy o soha. Most 37 evesen mégis várandós. Az anyai oszton erosebb sokszor.
2017. máj. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Akik nem akartak és nem is vállalnak, mit keresnek itt ennél a téma körnél??????????3???én akarok mindenképp, rajta vagyunk a férjemmel, és azért mert egy kapcsolat így teljesedik be igazán, és mert ez az élet rendje, és mert szeretnék babázni, töródni vele tanítgatni....
2017. máj. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!