Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki hízékony alkat, az garantá...

Aki hízékony alkat, az garantáltan több 100 kilósra hízik, ha terhes lesz?

Figyelt kérdés

2017. máj. 26. 12:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Csinos alkatú voltam, vagyok.


A terhesség alatt odafigyelés mellett híztam 18 kilót. Ettem mindent, de mértékkel, változatosan. A szülés után pár héttel már a régi voltam. Nem fogyóztam, nem diétáztam.


Ha egészségesen, odafigyelve táplálkozol és egészséges vagy, akkor a szervezeted tudja a dolgát.

2017. máj. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
én hízékony vagyok, bár a terhességeim alatt eléggé odafigyeltem, és olyan 12-13 kg jött fel, aminek jó része víz lehetett, mert a 6 hetes kontrollra már visszaálltam a régi súlyomra. Érdekes, hogy a szoptatás befejezése után ugrott fel hipphopp 3-5 kg, amitől az istennek se tudtam megszabadulni, pedig szoptatás alatt és után is nagyon odafigyeltem mit és mennyit eszek. Tesóm alacsonyabb és jóval pufibb, de nem lett látványosabban nagyobb darab, 9-10 kg-ot szedett fel, és a gyerkőc is 3 kg körül volt. És tudom, hogy ő nem diétázott. Szóval nem törvényszerű
2017. máj. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
65%

Én kivagyok ettől az okoskodástól, hogy attól függ valaki testsúlya, mennyit eszik és mennyi kalóriát éget el. Ettől IS függ, de nem kizárólag ettől, az anyagcserétől kezdve a genetikán át rengeteg minden befolyásolja egy ember testalkatát. Aki hízékony alkat, valószínű, hogy többet fog felszedni terhesség alatt, mint a csont sovány társai. A kor előrehaladtával is egy nő ruhamérete növekszik pár számot, tehát nem elvárható, hogy 20 évesen ugyanannyi kiló legyen valaki, mint 40 évesen. Ez a hány centihez hány kiló is egy orbitális baromság!

Ha elfogadsz egy tanácsot, ne a kilókat nézd, hanem saját magad, hogy te jól érezd magad a bőrödben. Természetesen figyelj oda az étkezésedre is, hiszen nem kell dupla annyit enned, mint idáig ettél, 200-300 kalóriánál ne legyen több a plusz bevitel, ami meg lássuk be, édeskevés.

A mérleg csak elkeseríti az amúgy is hízásra hajlamos nőket, bűntudatot rak beléjük, száműzni kell azonnal! Szülés után is bő 1 éved van arra, hogy visszanyerd a régi alakod, a tested nem fog 1-2 hét alatt visszaállni az eredeti állapotára. Ez egy csodálatos folyamat, félre kell tenni a hiúságok és a külsőségeket és élvezni kell minden pillanatát.

2017. máj. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nem, nagyon függ az odafigyeléstől. Hízékony vagyok és az első terhességemnél nem figyeltem, 18 kg lett. A másodiknál szigorúan diétáztam és tornáztam (a baba élete miatt) 8 kg lett.

A nem odafigyelést ne úgy értsd, hogy zabáltam ,mint egy malac, hanem a korábbi evésmintázatot tartottam, csak kevesebbet mozogtam és megváltozott a hormonrendszerem. Ez már pont határeset elhízást okozott, ha erre még rárakódik, hogy a kismamának kettő helyett kell enni, vagy aki émelygésre vagy gyomorégésre állandóan falatozik, az nagyon csúnyán pórul járhat.

2017. máj. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Például a kívánósságot egyáltalán nem kell komolyan venni. Ha nem tartottam volna a diétát, akkor én is azt gondoltam volna, hogy kívánós vagyok, de igazából nem. Eleve le voltam tiltva a sültkrumpliról, csokitortáról, na a terhesség elején pont ezeket fogyasztottam volna szívesen, de mivel ezt nem lehetett nem ettem. Az egészséges, diétámba beleférő étel meg nem kellett, ebből azért arra következtettem, hogy annyira azért nem vagyok éhes.
2017. máj. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
13-as. Az a helyzet, hogy nem mindenkinek áll vissza a teste a szülés előtti formára magától. Sokan a szoptatás alatt is híznak, sőt sokan főleg akkor. Ha a baba mellett kialvatlan vagy, nincs időd, a szülés után fogyás helyett még 10 kilót szedsz magadra, akkor leszel csak igazán elkeseredett. Néha sokkal egyszerűbb az elején figyelni és a terhesség alatt nem elhízni. Egy kis önkontroll megóvhat attól, hogy a nem kontrollálható helyzetekben ne billenjen át a dolog valami visszafordíthatatlanba. Arra gondolok, hogy ha figyelsz, nem hízol sokat szülésig, akkor a teljesen kiszámíthatatlan szoptatás közbeni hízás nem rémít meg annyira és nem tesz tönkre teljesen. Egy visító baba mellett tényleg nem lehet diétázni, főleg, ha a tej rovására megy minden próbálkozás.
2017. máj. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 babyboom567 ***** válasza:
Nem.Hízékony vagyok,ráadásul imádok enni,70 kilósan lettem terhes,77kg voltam szülésnél,64 voltam szülés után.
2017. máj. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Eleve túlsúllyal kezdtem a terhességet és sajnos hízékony vagyok.

75 kg voltam, mikor terhes lettem, 80 kg-al mentem szülni, 3960 grammal született meg a kisfiam, közvetlenül szülés után 73 kg voltam, tehát fogytam is.

Mondjuk majdnem az egész terhességemet végig kísérte a hányinger és a hányás. :(

2017. máj. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
160cmhez 94 kg voltam mielőtt teherbe estem. Mindig is ránézek a kajára és hízok típus voltam, mint kiderült, pm probléma miatt. Terhesség alatt 4kgt híztam, most 7 hós, 85 vagyok.
2017. máj. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem, csak ha kettő (három) helyett eszik összevissza.
2017. máj. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!