Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek mennyi ideje van magára...

Kinek mennyi ideje van magára a gyerek mellett?

Figyelt kérdés
gondolok itt arra a "szabadságra", amikor apa vagy valaki vigyáz a gyerekre és te elmehetsz bárhova!
2017. jún. 9. 12:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem nagyon van rá igényem. Barátaim nincsenek, tesómmal szoktunk néha csavarogni havi max 2x, néha egyedül szívesen kimozdulok venni ezt-azt de még gyakoribb, hogy akár melltartót is együtt megyünk venni hármasban, akármit. A férjemmel kettesben már más, 1-2 hetente 2-3 órára el szoktunk menni kettesben, addig vagy anyukám vagy anyósom van a gyerekkel, aki most 20 hónapos. De változó, van mikor gyakrabban, máskor ritkábban.
2017. jún. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%

napi egy-másfél óra(kozmetikus, edzés, szolárium, beugrani a kedvenc boltomba, vagy csak ülni és lesni ki a fejemből a parkban, tehát ez amikor teljesen egyedül vagyok)

kéthetente 4-5 óra(ez a barátnős)

és havonta egy egész nap(ez közös apával:-D)

2017. jún. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
semennyi. egyedül nevelem, ahova én megyek, jön ő is.
2017. jún. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Szinte semmi.

Férjem dolgozik. Nagyik vagy messze vagy szintén dolgoznak.

2017. jún. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%

Ahogy 2-es irja nekem is kb. ugy :)

Baratnokkel kethetente osszeulunk, ferjemmel kettesben is jarunk el havonta egyszer, napi szinten pedig mindig van idom vagy a napkozbeni vagy az esti altatas kozben/utan.

2017. jún. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Hát maximum hétvégén ha a párom itthon van és nem tervezünk közösen semmit és ő sem magának. Akkor tudnék szabad programot csinálni, de akkor inkább együtt vagyunk.

Úgyhogy az össz szabadidőm az a 3x1 óra amikor alszik a fiam napközben. Akkor jöhet a főzés, mosogatás, mosás és minden ami figyelmet és időt igényel.

Ha ügyes vagyok akkor tudok olvasni és kávézni valamelyik 1 órás szünetben :)

2017. jún. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%
Leírtam és mégis lepontoztak..nem értem miért jó ez egyeseknek, talán nem a kérdésre válaszoltam? Én arról nem tehetek hogy ti nem tudtok magatokra időt szakítani.
2017. jún. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

:)

Kettes:szerintem nagyon jól teszed :) ha van rá igényed és tud valaki vigyázni a kicsire ;)

Én is "sokat" vagyok egyedül.kell!hozzászoktam és igénylem.a Férjem meg nagyon szívesen van egyedül a fiunkkal hiszen egész nap dolgozik és hiányzik neki :)

Köszönöm a válaszokat!

2017. jún. 9. 14:08
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
Napi 1-3 óra. Reggel eljárok futni vagy tornázok, délután pedig tanulok. Férjem van a gyerekekkel olyankor.
2017. jún. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Nekem tulajdonképpen bármikor van segítségen, ha szükséges, anyukám nagyon rugalmas, sokat is van egyedül, boldogan jön unokázni (4 éves a fiam, 2 éves a lányom). Mégis valahogy úgy alakult ki egy rendszer, hogy viszonylag kevés az én-időm, de nem panaszkodom, én alakítottam így a rendszert. Egy valamit nem én választottam, de ez van, ezt kell szeretni: a férjem sokat van távol, dolgozik, egyéb munkával kapcsolatos elfoglaltságai vannak.

A mi rendszerünk: havonta-másfél havonta egy éjszakát anyukámnál alszanak a gyerekeink, arra a napra a férjem is szabaddá teszi magát, és kimozdulunk. Én kéthavonta járok fodrászhoz, az én-idő, valamint ritkán havonta egyszer anyukám gyerekezik délután, és én barátnőzöm.

Szval munka után és hétvégeken sülve-főve a gyerekekkel vagyok, és ennek egyetlen oka van: ki akarom használni ezt a pár évet, ami úgy elröppen, hogy észre sem veszem. Ha néha picit elfáradok (egyébként pörgök együtt a gyerekeimmel), bevetem anyukámat pár órára, ez szokott kb. havonta lenni.

Ősszel tértem vissza dolgozni, előtte gyakrabban volt igényem én-időre, hiszen non-stop a gyerekeimmel voltam. Mióta dolgozom, a napom nagy részét nélkülük töltöm, így nagyon igénylem a fennmaradó időben a tartalmas programokat Velük.

Ja, még annyit, hogy gyerekes barátaink vannak, velük rendszeresen összejárunk (holnap is megyünk grillezni), bár az nem az a kifejezett én-idő😃

2017. jún. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!