Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz példát mutató bölcsis...

Rossz példát mutató bölcsis nénit hogyan "igazítsam helyre"?

Figyelt kérdés

Veszprémben lakom mint háztartásbeli nő, egy bölcsődéhez közel. Nap mint nap látom a bölcsis piciket. Van egy gondozó (Bea néni), aki látszólag nagyon kedves a gyerekekkel.

Csakhogy az utcán (munkaidőn kívül) iszik, dohányzik, káromkodik mint a kocsis , és "jó példát mutatva" a gyerekeknek, 3 nagy tetoválása (váll-hát, láb, derék) és 2 testékszere van. (száj alatt és köldök) Nyilván nyáron ezeket jobban látja az ember.

Tudom, hogy bölcsis gondozónőkből nagyon kevés van az országban... na de kérem szépen! Ilyen ember hogy dolgozhat ilyen helyen?

Mit tegyek, én mint egy idegen, (leendő anyuka) nem állíthatom meg ezzel. És nyilván bonyodalmat sem akarok a munkahelyén. Mit tegyek?


2010. máj. 19. 10:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%

Nekem a védőnőmnek van a nyelvén "cuki kis gömbpearcing". Ez ellen nincs törvény szerintem. A munkaadó szabályozhatja, hogy alkalmazottai mit viselhetnek, de lehet (sőt valószínű), hogy a bölcsikben ilyen nincs. Talán ez nem is olyan nagy baj, a piciket biztosan nem zavarja. Az alkohol annál nagyobb probléma. Viszont amíg munka közben "száraz", és valaki nem tudja bizonyítani az ellenkezőjét, addig ezzel sincs mit tenni... Különben jelenteni kell a felettesének, vagy h ő nem lép semmit, akkor feljelenteni.


Jól vettem ki, hogy Neked nem jár hozzá gyermeked? Én a helyedben nem foglalkoznék ezzel az amúgy is kínos üggyel...

2010. máj. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amíg az óvodában rendesen ellátja a feladatait addig nincs gond.Egy 3 év alatti gyermeket nem fognak érdekelni a tetoválások és a testékszerek,így rossz példa sincs előttük.
2010. máj. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmit. A munkáltatója úgyis ismeri, látja nap mint nap... Ha a gyerekekkel normálisan törődik, odafigyel rájuk, nincs gond vele, a gyerekek és a szülők szeretik, akkor neked, mint "külsősnek" nincs hozzá semmi közöd. Legfeljebb nem ebbe a bölcsibe viszed a saját gyerekedet! Egyébként én nem pártolom a tetoválást, de még egy tetovált ember is lehet teljesen normális...hány anyukának van tetkója, testékszere, mégis nagyon jó anyák...
2010. máj. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Semmit ne tegyél. Először is nem diszkriminálhatja a kinézete miatt a vezető a gondozónőt.

Az, hogy hogyan viselkedik a munkahelyén kívül az az ő magánügye. A gyerek jó esetben csak a bölcsiben fog vele találkozni, ahol pedig azt írod, hogy semmi gond nincs vele, és az a fontos, hogy ott megfelelő biztonságban ellássa a gyerekeket. Senkit nem ítélhetsz meg a kinézete miatt. A bölcsis gyerek nem róla vesz még példát, hanem az anyukájáról és az apukájáról. Az én gyerekeim is jártak bölcsibe, de egyik se mondta soha nekem, hogy anya ne úgy csináld, mert a bölcsiben másként csinálja az Éva néni, viszont azt, már hallottam, hogy az Éva néni ki lett oktatva, hogy az anya nem így csinálja az ebédet. Szóval e miatt addig ne aggódj, amíg bent a közösségben rosszat nem mutat. Az, hogy a gyerek mit lát és miről vesz példát pedig nem tudod kiküszöbölni, mert akár egy buszon véletlenül meglátott dolog is megmaradhat a pici fejükben.

2010. máj. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a gyerekek szeretik a temperamentumát ennek a hölgynek. Az ovoda falai között biztosan sok humort és szeretet tud adni a gyerekeknek. Az ilyen kiállású hölgyek vagányok, tudják a gyermek minden rezdülésére a választ és kezelni is tudják őket.
2010. máj. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

"Csakhogy az utcán (munkaidőn kívül)"

Pont ez az.MUNKAIDŐN KÍVÜL.A szabadidejében azt csinál,amit akar.Nekem is volt olyan tanárom,aki minden délután részeg volt,de amíg délelőtt órái voltak nem ivott.És mégsem mutatott rossz példát,egyikünk sem lett alkoholista.

Nem értem miért jelent ez gondot,ha a munkáját megfelelően végzi és a gyerekek előtt nem tesz semmi rosszat.Ahhoz neked meg végképp semmi közöd,hogyan öltözik beszél,milyen tetoválásai,piercingjei vannak.Feltételezem te sem örülnél,ha a külsőd alapján ítélnének meg és áskálódnának ellened a hátad mögött.

Gondolom,ha engedik,hogy ott dolgozzon,akkor már bebizonyította,hogy érti a dolgát,te magad írtad,hogy a kicsikkel kedves.És tudod,a gyerekek azok,akik aztán tényleg a személyiség és nem a külső alapján ítélnek.

Azt meg aztán tényleg nem értem,hogy ha a te leendő gyereked nem oda jár,akkor mit foglalkozol vele.Figyeled őt vagy mi?

2010. máj. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne tegyél. Képzeld el, ha évek múlva Bea néni feljelentene Téged, mint kisgyermekes anyukát a gyámhatóságnál, hogy mondjuk vörös a hajad színe, mégpedig olyan qrvásan vörös. Majd nem abba a bölcsiba adod a gyereked, ha ennyire irritál a dolog.
2010. máj. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Van egy barátnőm, aki egy éve dolgozik bölcsis gondozónőként. Én már jóval régebb óta ismerem. Nekem tök természetes, hogy tetoválása van, hogy bulikban iszik, meg hogy dohányzik. A munkahelyén értelemszerűen nem így viselkedik, de munkaidőn kívül pont ugyan olyan, amilyennek megismertem. És amúgy ő is tud csúnyán beszélni, de nem érdekel, tényleg ilyen a természete. Nekem nagyon fura lenne, ha úgy viselkedne, mint egy dadusnéni, amikor találkozunk. Amúgy láttam dolgozni is, nagyon szeretik a gyerekek. A fiam bölcsijében is több dadus néni dohányzik, de nyilván nem a gyerekek mellett, dohányozni pedig nem bűncselekmény. Van egy fiatal dadusnéni (23 éves, egyidős velem), imádja az összes gyerek, kedves és aranyos, de találkoztam már vele szórakozóhelyen, ahol pont olyan felszabadult, mint minden korabeli lány.

Munkaidőn kívül mindenki azt csinál, amit akar.

2010. máj. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
50%
Hogy te milyen egy begyöpösödött falusi némber vagy...
2010. máj. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként ez egy kicsit vicces,ti hallottatok olyat már hogy egy tini azt mondja,hogy "azért akarok tetováltatni és dohányozni mert a bölcsiben az óvónéni is ezt csinálta,és az nagyon menőőő" :-))lol
2010. máj. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!