Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 hónapos baba mellett dolgozni?

8 hónapos baba mellett dolgozni?

Figyelt kérdés
Nagyon jó a kislányom! Jól alszik, jól eszik. 2 hónapos kora óta napi 1,5-2 órát dolgozom amíg alszik, nem otthon, tehát el kell mennem. Most, 6 hónap után lett sok. Háztartás, gyerek, szakdolgozatot is írnom kell, normális, hogy nem bírom? Fél éve nem ültem le 5 nyugodt percre, mert amíg alszik a kislányom vagy főzök, takarítok, szakdogát írok vagy dolgozom. Nincsen segítségem. Nem szorulunk rá egyébként, hogy dolgozzak, az elején azt hittem jó ötlet. Szeretnék még 2 gyereket, lehet az se fogom bírni?
2017. jún. 18. 10:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Én már többször leírtam itt hasonló kérdésre, hogy nekem az a véleményem, hogy gyerek mellett annyi időt lehet munkával tölteni, amennyit más vigyáz rá (bölcsi, ovi, bébiszitter, rokon, stb.) Jól hangzik, hogy dolgozol, amíg alszik, de akkor elmaradsz mással, a házimunkával, tanulással, vagy a pihenéssel. Normális, hogy nem bírod.
2017. jún. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát ez az... eddig tudott rá vigyázni az Uram, de mostmár nem, így viszem magammal... így a 2-3 óra helyett jó, ha alszik felet. Kicsit gondban vagyok hogyan hozzam fel a témát itthon, amnyira lelkes voltam az elején. Meg félek, hogy az lesz, hogy akkor a többi gyerekkel hogyam fogom bírni:(. Nagyon rendes a párom, de férfi, ész érvek kellenek.
2017. jún. 18. 11:08
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Ne dolgozz.
2017. jún. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Én is 2 hónapos korától dolgozok kozmetikusként. Előbb kidőltem, mint te :-)

Leültem a férjemmel és osztottunk szoroztunk, lelkiztünk. Végül a vendégköröm megtartása miatt úgy döntöttünk, keresünk takarítónőt. Heti 3x jön, mellette nekünk csak a napi söprés/felmosás evés utáni takarítás van. Mivel korábban rendesen bejelentettem magam, kapok jó gyed-et plusz a 2 fizetés, így bőven belefér. A férjem teljesen mellettem volt, nem éreztette velem hogy ettől kevés vagyok nőként/anyaként/kozmetikusként.


A következő gyerek nálunk nem ettől függött; de a nagy 8 hónapos korában fel sem merült bennünk.

2017. jún. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Szándékosan nem írtam bele a felsorolásba a gyerek apját. Az, hogy az apa időt tölt a gyerekével természetes, az nem segítség. Neki akkor is részt kell venni a gyereknevelésben, ha nem dolgozol, tehát amíg ő vigyáz a gyerekre, az nem plusz idő a kis családotok szempontjából.
2017. jún. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem világos a kérdés: most mi a bajod? nem akarsz tovább dolgozni és ezt nem tudod elmondani a férjednek?

Vagy akarsz, de fizetett segítség kellene és ennek a kommunikálása nem megy?

2017. jún. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es, de nem ér annyit anyagilag, hogy felvegyünk valakit! Viszont bennem is az van, hogy nem szeretném elveszíteni a vendégköröm. Igazából eddig nagyon jól bírtam, kb 1 hete érzem, hogy kezd kiborulni a bili és magamnak is nehezen vallom be, hogy ennyire gyenge vagyok?! De ezek szerint ez normális...
2017. jún. 18. 11:53
 8/13 A kérdező kommentje:
És úgy érzem a férjem is kicsit úgy néz rám, mint egy "szupernőre", aki mindent meg tud csinálni...
2017. jún. 18. 11:56
 9/13 anonim ***** válasza:
Es inkabb kikeszulsz?
2017. jún. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Persze nem! Azt hiszem egy kis megerősítés kellett! Nagyon köszönöm!
2017. jún. 18. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!