Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 hónapos baba mellett dolgozni?

8 hónapos baba mellett dolgozni?

Figyelt kérdés
Nagyon jó a kislányom! Jól alszik, jól eszik. 2 hónapos kora óta napi 1,5-2 órát dolgozom amíg alszik, nem otthon, tehát el kell mennem. Most, 6 hónap után lett sok. Háztartás, gyerek, szakdolgozatot is írnom kell, normális, hogy nem bírom? Fél éve nem ültem le 5 nyugodt percre, mert amíg alszik a kislányom vagy főzök, takarítok, szakdogát írok vagy dolgozom. Nincsen segítségem. Nem szorulunk rá egyébként, hogy dolgozzak, az elején azt hittem jó ötlet. Szeretnék még 2 gyereket, lehet az se fogom bírni?
2017. jún. 18. 10:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Két éve dolgozom otthonról gyerek mellet. És hát igen, nehéz... nem tudsz pihenni, amikor alszik, mert ott a meló, nem tudsz mással sem haladni.

Este 8-fél 9 között fekszik, én sokszor akkor ülök le dolgozni, és éjfélig még nyomom. Aztán reggel 6-kor a kisasszony persze kukorékol. Mindemellett kell egy baromi támogató férj, akinek nem esik le a gyűrű az ujjáról, ha be kell pakolni a mosogatógépet, ki kell teregetni, ne adj isten neki kell főznie, ha otthon van, plusz teljes értékű szülőként el tudja (és hajlandó) látni a gyereket, hogy te tudj dolgozni. Az enyém szerencsére ilyen, így azért meg lehet oldani. Ha nem dolgozik, mindent megcsinál itthon (gyerek+háztartás), és akkor én is tudok haladni a munkámmal, ha meg ő dolgozik, értelemszerűen én viszem az otthoni dolgokat, és max alvásidőben halad a munka.


Könnyítésként egyébként én a főzést hagytam el. Ha itthon van a férjem, főz ő, ha nem, akkor rendelek. Elég ritka, mikor főznöm kell szerencsére, ezzel is elég sok időt nyerek, pl. amikor a gyerek alszik, nem a konyhában pepecselek, hanem tudok dolgozni 2 órát (ő alvás után szokott enni, mert sokszor már 11kor kidől). Minden mást nagyjából tudok a lányom mellett csinálni, együtt porszívózunk, segít port törölni stb.

2017. jún. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nekem sokat segít itthon a férjem és nagyszülők is bevethetők. Az első gyerek mellett tudtam dolgozni, mert jó alvó volt, ezért azt hittem a második is ilyen lesz, de két évesen még 4x kelt éjszaka. És hát onnantól bonyolódik a helyzet, amikor már igénylik a napi kétszeri sétát, amibe te is elfáradsz. Két éves koruk körül lettek aztán bölcsisek és megváltás volt, hogy végre minden a helyére került és nem csak a melón járt az eszem gyerekezés közben és melózás közben meg a gyereken.
2017. jún. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nagyszülők dolgoznak, illetve messze, vidéken vannak! Nagyon jó alvó szerencsére O is (egyelőre), éjszaka már fél éve nem kel. Apa az a baj, hogy segít(ene), de sokat dolgozik. Köszönöm, megbeszélem Vele, mert szerencsére egyáltalán nem létszükséglet, hogy dolgozzak.
2017. jún. 18. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!