Megbuktam mint anya?

Figyelt kérdés

5 és fél éve vagyok anya. Mostanra úgy érzem, hogy belefáradtam, nem bírom tovább, nem akarom tovább csinálni.

Már annyira kimerültem testileg és idegileg hogy a testem jelez. Fáj a mellkasom, a gyomrom és a fejem. Kb állandó jelleggel.

Ha egyszerre hisztizik a két gyerek kiborulok. Sírok és nem akarom meghallani.

Utálom magam emiatt, de úgy érzem már a húsomat rágják a csontjaimról. Tudom szarul hangzik. :(

Úgy is érzem magam.

Egy szusszanásnyi időm nincs. Barátaim nincsenek, egyedül vagyok mindig. Nővérem néha átjön de nem sokáig van nálunk. Úgy érzem bedilizek. Munkát nem találtam eddig. Ha elmegyek valahova nem tudok kikapcsolni. Úgy érzem kiégtem. Azt a mindig pozitív, mosolygós lány akarok lenni aki voltam! :(


2017. jún. 28. 19:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem a gyerekekkel van a baj, hanem a párkapcsolatoddal. Mi az, hogy apa nélkületek barátkozik, grillez, stb. A barátainak nincs családja, vagy ők is ilyen mintaapák, mintaférjek?

Ebbe már én is belefáradtam volna. Te vagy a család cselédje, akinek nincs joga, szava.

Ezen kell változtatnod.

2017. jún. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, azért "nagy dolog", mert nem csak róla van szó, hanem a gyerekeiről. Abban viszont igszad van, hogy szaksuetű segítség kellene. De kezdetnek mással is lehet próbálkozni.

Már az is jó, hogy ide írtál, kérdező, és felismerted a gondot.

2017. jún. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
91%

A férjed nem valami sokat foglalkozik veled és a gyerekekkel,lehet ez a baj forrása...Én kiharcoltam,hogy ne legyen ez.Neked is jár a pihenés.Mosottszaranyát ki akar?Nem jobb egy kiegyensúlyozott?Nevelni is úgy jobb,gyerekek is boldog anyát szeretnének.

Nálunk oké,hogy a férjem nem csinál házimunkát,de mostmár igenis gyereket nevel,gyerekre vigyáz.

Mostmár dolgozom,érdekes,mire hazajövök a melóból(mikor heti 1-2 alkalommal ő hozza el őket oviból,bölcsiből) ő egyből megy aludni,mert hú de kifárasztották.És anya nyilván utána főz,mos,takarít,miután hazajött,mert ugye ő ezeket nem csinálja gyerekvigyázás mellett és igy is elfárad..

Sajnos tudtam róla,hogy nem egy házitündér,de legalább felfogta,hogy ketten vállaltuk a gyerekeket,nem en egyedül...

Szóval a megoldás,hogy gyerekek ovi,bölcsi,te meg meló.Ameddig nincs meló,próbálj eljárni valahová 1 gyerekkel(gondolom ovis a nagyobb),akár baba-mama torna,játszótér,meg vannak olyan helyek, ahol gyerekek együtt játszanak,anyukák beszélgetnek.Jobb,mint a semmi.Egyszer ráveszed magad es minden sokkal jobb lesz!!!Férjednek biztos van szabija,1 napot igazán kivehet gyerekvigyazasra,te meg elmesz futni,úszni vagy kondizni,vagy menjenek el,te meg alszol egy nagyot!

Nekem végre rájött a férjem,hogy jobb egy kiegyensúlyozott feleség,mint egy kiégett...

Kitartást!!!

2017. jún. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis akkor neked nem 2, hanem 3 gyereked van!

Én is kiborulnék, de azon, hogy a férjem ennyire külön életet él. Nyugodtan ő is vigyázhatna a gyerekekre minden második hétvégén, te meg magaddal foglalkozhatnál. Igen is fogd be őt minden 2. hétvégén gyerekvigyázásra, elvégre az ő gyerekei is.

Ha ezért nem lenne képes félretenni a saját haverjait és fontosabb lenne neki a sörözés, mint hogy segítsen a feleségének, akkor én vagyok annyira karakán, hogy kirakjam. De az már a végső megoldás.

Eleinte biztos, hogy beszélnék vele, és elvárnám, hogy oldjuk meg ezt a problémát. Nem én oldjam meg, hanem MI. Ha ez belátható időn nem változik, akkor nyúlnék ehhez a drasztikus lépéshez.

2017. jún. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem,a férjed bukott meg mint férj és apa.
2017. jún. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
leülsz a férjeddel, hogy mi van és segítsen.
2017. jún. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkepp a ferjtol kellene segitseget kerni, a gyerekeket nem te egyedul hanem kozosen vallaltatok, vegye ki a reszet. Probald vele megbeszelni hogy egy-ket dolgot o intezzen a gyerekek korul, pl: furdetest, az egyiket lefektetheti, jatszhat veluk lefekves elott.
2017. jún. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!