Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is ez a véleménye...

Másnak is ez a véleménye erről a névválasztásról?

Figyelt kérdés

Hamarosan megszületik a lányunk. Viszont az anyósom csúnyán leszólta a választott nevünket. Alapból nem nagyon érdekel a véleménye,de elgondolkodtam és talán igaza van.

Regina lesz a kislányunk,mert a jelentése is tetszik (királynő) és a páromnak is ez az egyik kedvenc lány neve. A vezetéknév Kulcsár, így Kulcsár Regina lesz.Az anyósom szerint ez azért nem jó, mert a két r betű egymás után nehezen ejthető és, mert nagyon hasonlít a Kulcsár Edina névhez,aki elvileg valami celebféleség.

Vélemények?


2017. júl. 28. 16:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az embert ritkàn hivják a teljes nevén :)

Szép név a Regina :)

2017. júl. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekem terszik a Regina. De soha nem adnék a gyerekemnek olyan nevet, ami a vezetéknév utolsó betujének a kezdőbetűje a keresztnévnek. Sogórnőmé ilyen, mindig visszakérdeznek neki. Ha kimondod, nem külön, figyelve rá, akkor a két r miatt nagyon egybeolvad. Ha fiam lett volna, bajba lettem volna, mert az egyetlen név ami terszett pont ilyen volt. A lány meg ezért nem Karolina, pedig az az egyik kedvenc nevem. És személy szerint nagyon tetszik ha a vezwtélbév kezdőbetűje és a keresztnév kezdőbetűje azonos. Pl Kulcsár Karolina :) becézbe is szép: Kari. Mármint nekem tetszik.
2017. júl. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem sem a legszerencsésebb a két egymás utáni R miatt, de nem olyan vészes. A kulcsár edinás hasonlat baromság.
2017. júl. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Van egy kollégám, akiről a mai napig nem tudom eldönteni, hogy Kenderesi István vagy Kenderes István. A két "i" egybemosódik, ha az első verzió a valódi neve.
2017. júl. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem szép név a Regina, és a jelentése is tetszik, ezen nem változtatnék. Ha nagyon zavar, akkor esetleg adhatnátok mégegy nevet, ami nem r-rel kezdődik, és az lehetne a középső neve. Igaz, hogy általában azt szokták használni, de nekem két olyan ismerősöm is van, aki a harmadik nevét használja, de a családunkban is van olyen, unakaöcsém és én is az utolsó nevet használjuk.

De szerintem ha nem akartok neki mégegy nevet, akkor sem olyan mértékben zavaró, hogy esetleg meg kelljen válotztatni. Itt még csak az sem jöhet szóba, hogy esetleg azt hiszik, hogy Kulcsá a vezetéknév, legalábbis szerintem egyértelmű:)

2018. febr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!