Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Insta anyuka függőség bámulás?

Insta anyuka függőség bámulás?

Figyelt kérdés

Kedves Anyukák, magamnak is nehezen vallom be, hogy mióta megszületett a babám (12 hete) szoptatás közben mindig instázok a telefonomon. Azzal, hogy a telefonomon olvasgatok talán nincs is semmi gond. De az instán dúsgazdag insta mamikat "csodálatos" életén ámuldozok és ábrándozok.

Tudom, hogy ez hamis világ, és nagyon durva rongyrázás, a gazdagság, a könnyű életvitel, a külcsín, a tökéletes smink, ruha, öltözék stb. ez csak a felszín, és ki tudja mi van mögötte. Tehát az agyam ezeket tudja, mégis úgy érzem rá szoktam erre és ezzel hergelem magam, hamis képet állítok fel magamban tudat alatt.

Vagytok még így? Le kellene szoknom erről, mert tudom csak hamis elvárásokat, buta hiányérzetet kelt, pedig nem kéne elégedetlennek lennem az életemmel.

Köszönöm, ha valakinek van építő jellegű véleménye!


2017. aug. 10. 16:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Nekem okostelo függöségem van és nézem az instát is etetés közben, de olyan hatással nincs rám, hogy ne legyek elégedett, vagy gazdagabb akarjak lenni, de az, hogy egész nap a telefont nyomkodom kezd aggasztani.
2017. aug. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem az emberek tobbsege szokta ezeket nézegetni, nincs ezzel semmi baj. Nekem is van egy kedvenc anyukám, szeretem nézni a képeket az utazasairol, a luxus cuccairol, a gyerekeirol és időnként elkepzelem, milyen jó lenne ha én is elutazhatnek oda, vagy megvehetnem azt. De nem hergelem magam és hamis kép sincs bennem se magamrol, se a világról
2017. aug. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
57%

Már a terhessegem alatt toroltem, azert amiért a facebookot

Csak a kedvemet rontja es idegesito emberkék is vannak.

Aki fontos azzal viberen es wats app-on beszélek vagy személyesen

Jót tenne ha ezeket torolnéd vagy magát az instá

2017. aug. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

én úgy érzem, hogy engem lehúz, ha olyan emberek képeit nézem, akiknek az élete nem elérhető

talán, ha havi egyszer nézném meg, nem váltaná ki ezt az érzést, de így igen

tudom olvashatnék a telefonom könyvet, illetve hasznos dolgokat is

sajnos rászoktam erre és nem tartom jónak

le szeretnék szokni, mert előbbre nem visz ez az időtöltés és ez zavar

2017. aug. 10. 17:43
 5/21 anonim ***** válasza:
36%
Es akkor miert nezegeted???
2017. aug. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
52%

Én nagyon szeretem nézni a "luxus mamik" èletét instan. Követek 2-3 anyukát, világmárkás cuccok, luxus autók, luxus utazások, de engem nem húz le. Szeretem nézegetni a képeiket, hogy milyen életeet élnek.

Kicsit én is függő vagyok, ez egy kicsit aggaszt, mert a babám már kezd okosodni és nem akarnám, higy azt lássa, hogy állandóan a kezemben a telefonom. Szóval próbálok leszokni, és csak estefelé netezni.

Viszont ha téged idegesít, meg ez miatt rosszul érzed magad, akkor ne nézd őket. Próbálj leszokni, vagy töröld a profilod

2017. aug. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
54%

Én nem nézek ilyesmit, csak az ismerőseimet csekkolom, de szerintem semmivel sem rosszabb egy filmnél irigykedés szempontjából. Ott is piszok gazdagok és piszok szépek az emberek. Nem kellene irigyebbnek lenned az instás anyukára, mint richi richre.


Szerintem nem lesz bajod tőle, magadtól is tudod a társadalmk helyzeted, hogy van, akinek yachtja van, van akinek magánrepülője. A képek nem torzítanak az instán erről.


Szebb emberekkel is tele van a világ, ebben sincs semmi különleges.


Nem tudom miért tölt el rossz érzés ez, amikor azzal nincs bajod, ha egy lexus hajt el melletted az utcán.


Ezt kellene átgondolni. Na meg azt is, hogy neked is vannak olyan értékeid, amelyekre vágyhatnak az általad követett emberek.


Sok nevetés, őszinteség, megbízhatóság, szakmai tudás, család, szerelem, szex, vagy akár nagyobb cicik, kerek popsi, hajszín, szerencsés orr vagy szájforma. Akármi érték lehet rajtad mások szemében, amire te nem is gondolnál.

2017. aug. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 p.szabina1223 ***** válasza:
52%

Én a facebook-ot szoktam nézegetni, de az is felidegesít, mert mindenki gazdag, szép, nyaralni megy stb. De jól látod, ez csak a felszín, jó magam is ismerek olyan családot, ami kirakatba illik, gyönyörű, kifogástalan anyuka, jóképű apuka, tökéletes gyerek, ház, kocsi stb., de a háttérben meg mindkettő csalja a másikat, anyagi gondjaik vannak, meg ilyenek, de a közösségi oldalra persze a tökéletességet posztolják, mert fontos a látszat, tudod...

Egy bizonyos határig normális,hogy nézegeted és "irigykedsz", vagyis beleképzeled magad a helyzetükbe, de ha okés az életed, már pedig azt írod, hogy az, akkor nem kell ezekkel a celebanyukákkal foglalkoznod.

2017. aug. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Megpróbálom elmagyarázni, hogy mi az ami zavar.

Én egy fiatal anyuka vagyok, 26 éves, albérletben lakunk, a babó nem igazán volt tervezett, de nem szerettük volna elvetetni.. Albérletben élünk, én korábban 18 éves korom óta dolgoztam, illetve egyetemi végzettségem, párom szintúgy, már 32 éves.

Nagyon szeretnénk lakást venni, igyekszünk gyűjteni, fogni a pénzt. Szerintem ez eddig tök átlagos, és nagyon sokan vagyunk így, akik átlagos helyzetűek.

Nekem hajlamom van az instán gazdag, csinos, szép, fiatal anyukákat bámulni, és szó szerint csorog a nyálam, hogy én sokszor még hajat mosni se tudok, a zuhanyzást is külön prjekt, hogy beiktassam, nézem az akciókat az újságokban, nyaralni évek óra nem voltunk.


Keressetek rá például Kaló Jennifer instájára. Yachtok, külföldi tájak, drága holmik stb. ezzel van tele neki.

És mindemellett belegondolok, hogy egy olyan nő instáját nézem, aki azon kívül, hogy szépségkirálynő volt semmilyen érdemi dologgal nem tüntethető ki. A neten egykét interjújában full buta, üres nő. Szerintem az anyagi támogatói nélkül még saját magát se tudná eltartani, nemhogy a gyerekét.

Nem azt akarom mondani, hogy mindenki szenvedjen, legyen másnak rosszabb.

Hanem azt, hogy én aki ilyen élethelyzetben vagyok és a nézett képek mögé gondolok, hogy xy-nak mitől jött be így az élet.. szóval kár ilyen embereket nézegetni, mert nem vagyunk egy "kaszt".

És szerintem én vagyok az átlagos, ő pedig a "kivételes".

2017. aug. 14. 12:09
 10/21 A kérdező kommentje:

És gáznak tartom saját magam, hogy ilyen emberek életével foglalkozok.

Őszintén? Nem példaképek, nem szeretnék ilyen semmittevő nő lenni. És nem értem, hogy nekem erre az időtöltésre miért van szükségem. De látom nemcsak én vagyok így vele.

2017. aug. 14. 12:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!