Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Insta anyuka függőség bámulás?

Insta anyuka függőség bámulás?

Figyelt kérdés

Kedves Anyukák, magamnak is nehezen vallom be, hogy mióta megszületett a babám (12 hete) szoptatás közben mindig instázok a telefonomon. Azzal, hogy a telefonomon olvasgatok talán nincs is semmi gond. De az instán dúsgazdag insta mamikat "csodálatos" életén ámuldozok és ábrándozok.

Tudom, hogy ez hamis világ, és nagyon durva rongyrázás, a gazdagság, a könnyű életvitel, a külcsín, a tökéletes smink, ruha, öltözék stb. ez csak a felszín, és ki tudja mi van mögötte. Tehát az agyam ezeket tudja, mégis úgy érzem rá szoktam erre és ezzel hergelem magam, hamis képet állítok fel magamban tudat alatt.

Vagytok még így? Le kellene szoknom erről, mert tudom csak hamis elvárásokat, buta hiányérzetet kelt, pedig nem kéne elégedetlennek lennem az életemmel.

Köszönöm, ha valakinek van építő jellegű véleménye!


2017. aug. 10. 16:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Jenny instája tényleg tökéletes példa erre, de nézd kedves kérdező, ezek csak képek. Te is tudsz ilyen jól beállított, berendezett képet lőni magadról és a babádról. Tudom, azon nem lesznek yachtok, de mástól is lehet szép és vonzó egy kép. Ha jobban megnézed Jenny képeit, szerintem minden harmadikat Te is simán meg tudod csinálni. Ezeknek a nőknek szerencséjük volt, a könnyebb utat választották és be is futottak rajta, ne rájuk haragudj ezért, de a hozzászólasaidból úgy veszem ki, hogy nem is teszed. Megértem, ha sokszor irigy vagy, én is érzek így, de (ahogy igazából Te is) már rájöttem, hogy ez nem a valóság és, hogyha nagyon akarok én is tudok ilyen hamis életet felhúzni az instagramra. Ne keseredj el és főleg ne ezek miatt. Jennyferre minden hangos képen rászól a férje, Jenny, Jenny ne fotózz már, ne kamerázz, elég lesz Jenny! :D Hidd el, Ő is erről, ilyen életről álmodott, ezért mutogatja most ilyen büszkén. Sajnos ki vagyunk szolgáltatva a véletleneknek. Két dolgot tanácsolok, töröld az instádat, és próbálj meg ilyen képeket csinálni magatokról, amiket aztán szabadidődben nézegethetsz.

2017. aug. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
42%

Na mostmár jobban értem, mi a problémád.


A csaj egy csomót edz, étrendet tart, elviseli a nyilvánosságot, építi a kapcsolatait, kialakít egy képet magáról és fenntartja mások érdeklődését. A celebség kemény munka, sokkal stresszesebb, mint lediplomázni. Sosincs vége, mindig jó formát kell hozni, hogy pénz legyen belőle.


Jól leragadtál tiniszinten, a csaj nem szórakozásból posztol és szerepel, hanem pénzért. Még csak nem is különösebben szerencsés a megjelenésével, simán én is kinézek így, csak az orrom nagyobb, de szerintem az neki sem természetes.


Nem irigykedek rá, mert sokkal keményebb munkát vállalt, mint én, nincs az a pénz, amiért tvben szerepelnék és kiteregetném az életem, hogy hozzád hasonló többezer ember elhordjon mindennek és még a gyerekeim is kapjanak ebből..


Rosszindulatú, depressziós, elégedetlen és buta vagy. Az első 3 dolgon tudnál változtatni, sajnos a 4. tulajdonság nem enged.


Mondom ezt 26 éves egyedülálló egyetemista anyukaként.

2017. aug. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

12-es Te egy igazi unotkozó gyakoris troll vagy.. elmondtam őszintén az érzéseim, erre idejössz köpkölődni, nem csodálom, hogy egyedül vagy, ilyen természettel..


Szerintem nem ebből akar megélni, hogy mutogatja az életét, hanem emberi butaság, amit csinál, ha így élnék sem tenném ezt, főleg nem nyilvánosan. De mondom, hallottam már nyilatkozni, buta, üres fej..

Amúgy amire pozítvan hatott az insta, hogy sokkal több boldog pillanatot kapok el, régen kevesebbet fotóztam, szinte semmit. De a ló túloldalára se szeretnék átesni, szerintem ezek az instások állandóan a kép készítés lehetőségét nézik és nem tudnak örülni a pillanatnak..

2017. aug. 14. 13:36
 14/21 anonim ***** válasza:
44%

Nem talált, segíteni jöttem az első válaszommal is.


De aki felnőttként azon a szinten mozog, hogy "ő nem érdemli meg a sikerét, mert nem dolgozik, és butának is néz ki csak természetesen szépnek született és mégis yachton nyaral" blablablaaa.. annak bizony kemény a szemébe kell mondani, hogy vegye már észre, hogy irigy buta liba. Rengeteg meló van egy ilyen karakter kialakításával és menedzselésével, többet dolgozik, mint más a napi 8 órás irodai munkájával.


Aki ezt nem fogja fel, csak csendben irigykedik, mert neki a kevesebb és könnyebb munkájával nem dől a siker és a pénz, az bizony buta.


Nem ér többet a te munkád az övénél. Nem ér többet a diplomád az ő saját területén elért sikerénél. Nem járna neked több, mint neki. Ez a világ így igazságos.

2017. aug. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
82%

11-es válaszoló vagyok.


Azt mondjuk én sem értem minek írtad le harmadszor is, hogy a nő buta. Attól meg ugyanúgy van jachtja, és jelen esetben erről szól a kérdés. Másrészről a butább emberek is lehetnek baromi boldogok. Kit szeretnél ezzel megnyugtatni? És amúgy is mit számít ez? Buta, nem buta, irigylesreméltő sok dolog az életéből, sok pedig nem, csakúgy mint másoknak.

2017. aug. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Oltári segítőkész vagy, főleg a stílusod..

"Rengeteg meló van egy ilyen karakter kialakításával és menedzselésével, többet dolgozik, mint más a napi 8 órás irodai munkájával. Nem ér többet a diplomád az ő saját területén elért sikerénél. Nem járna neked több, mint neki. Ez a világ így igazságos."


Na innentől nincs miről beszélünk! Gratulálok, melyik egyetemre jársz? :D


A Kaló Jennifer más fa...val veri a csalánt. A nagy 'munkájáról' inkább ne beszéljünk, maradjunk annyiban hogy a társadalom rednkívül produktív és hasznos tagja a "munkájával".


Amúgy köszi, hogy így felhergeltél, még inkább nem nézem ezek után az instát.. :)

2017. aug. 14. 14:25
 17/21 A kérdező kommentje:
A butaság úgy jön ide, hogy az elért eredményei (yacht, utazások, drága holmik) nem az agyi kvalitásának köszönhető, ellenben mi a párommal versenyképes diplomával rendelkezünk, még sem lesz 30 év múlva se yachtos, meg gucci, meg egyéb rongyrázós életünk.
2017. aug. 14. 14:27
 18/21 anonim ***** válasza:
77%

Ha olyan komoly , felnőtt és erős nő vagy fogd meg magad es torodl az ilyenek MOST AZONNAL! Maskent mindig rossznak fogod erezni az eleted magadat meg csúnyának kb.. szval ezt már felejtsd el. Ha meg nem akarsz változtatni ne nyavajogj mert ugy semmi ertelme.

" Aki panaszkodik, de nem változtat, annak nem fáj eléggé.."

😉😉

2017. aug. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
41%

Korlátolt a látásmódod, ha nem veszed észre, hogy a celebek felismernek egy igényt, és tudják, hogy elégítsék ki azt.


Hasznosnak is hasznos, hisz könnyen elérhető, általános téma, összeköti az embereket egymással, segít levezetni a feszültséget, eltereli az emberek figyelmét az életükről és a valós problémákról, kikapcsolja őket, szórakoztat és úgy érzi magát tőle az ember, hogy nincs elszigetelve.


Konkrétan nem ismerem a csajt, de láttam tévében is szerepelt, van insta és facebook oldala, könnyen elérhetővé válik a világa, akárki hozzászólhat akármikor.


Ő cserébe szinten tartja a testét, ami csomó meló és önsanyargatás, na még pénz, a facebookját és instáját frissíti éjjel nappal, folyamatosan jó formát kell hoznia, el kell sunnyognia az otthoni balhékat és egy látszatot fenntartani. Sosem tudja kikapcsolni a munkáját 4 után, mert ha elfelejtődik, kevésbé lesz népszerű, kevesebb embert érdekel, és akkor annyi a pénzének.


Egyébként milyen felfogás az, hogy nem ő fizetett a yachtért ezért nem érdemli meg? Ennyi erővel senki nem érdemli meg, csak az építője.


Mindenki a számára értékes dologgal a yacht jogos tulajdonosává válik.


Az eladó pénzért adta el, mert számára az az értékes. Aki megvette szeretért, törődésért, hírnévért, szépségért és élvezetért adta a csajnak. Mert neki az az értékes. Te tudsz teremteni olyan èrtéket, ami yachtot ér? Nem? Akkor nincs miről beszélni.


A csaj érték. Szép és népszerű. Lehet, hogy nem atomfizikus, vagy nem sportoló, de sokfajta érték van, erről szólt az első hozzászólásom. Az erő, az ész, a szépség, a státusz.. mind egyforma érték. Kinek többet, kinek kevesebbet érnek, értékrendtől függően. Ha a csaj talált valakit(valakiket), akinek az ő értékei yachtot érnek, akkor bizony jól csinálja a dolgait.


Amúgy az insta előtt nem esett le, hogy másoknak magánszigete van és yachtjai? Nem vetted észre, hogy mennyivel szebbek nálad vagy mennyivel gazdagabbak?



Már oviban le kellett volna essen, hogy vannak dolgok, amiket piszok nehezen lehet csak elérni, míg mások lehetetlenek. A normális emberek ezt el tudják fogadni és nem zavarja őket.

2017. aug. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

utolsó csak magadat minősíted, hogy te ezt értéknek ismered el.. az én szemembe te is egy nulla vagy..


és igen, köszönöm a hozzászólást, megfogadtam, letöröltem magam és nem dühítem magam ilyen emberekkel..

2017. aug. 14. 18:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!