Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem veszi észre, hogy...

Miért nem veszi észre, hogy teljesen rossz irányba neveli a gyerekét?

Figyelt kérdés

Nem kibeszélni szeretnék senkit, csak egyszerűen megdöbbent, hogy bátyám ennyire rossz példát mutat, pedig szüleinktől nem ezt látta.

A feleségével már nagyon korán összekerültek és van egy 12 éves fiuk. Mondjuk úgy, hogy a magyar átlaghoz képest, sokkal de sokkal jobban állnak anyagilag. A fiúnak nemrég volt a születésnapja és arra kapott egy elég drága mobilt. Kezdeném azzal hogy egy 12 éves gyereknek minek ilyen drága mobil? Oké, most már az ennyi időseknek szinte mind van mobiljuk, de egyfolytában csak azt nyomkodja. Valamelyik nap átjöttek hozzánk és itt volt az egyik barátnőm is, erre a fiú kérdezte, hogy "ki az a csúnya lány?" vagy éppen hogy miért hord ilyen csúnya ruhákat, meg ezekhez hasonló.. Sokszor szemtelenül viselkedik, de bátyámék sosem szólnak rá, illetve akármit megkap, amit szintén sem én sem a szüleim nem nézzük jó szemmel, mert nagyon hozzá fog szokni.

Előfordult, hogy a tanárai is panaszkodtak rá, mert az osztálytársaival kötekedik, illetve a jegyei sem túl fényesek.


Nem tudom, nem látom a mindennapi életüket, de nem nagyon érzem, hogy bátyám megerőltetné magát, hogy beszéljen vele, pedig még pont abban a korban van (szerintem), amikor még talán lehet rá hatni, de így, hogy hagyja, csak évről évre rosszabb lesz.


(én 21/L,bátyám pedig 31/F ha lényeges)


2017. aug. 11. 01:37
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
70%

Ha nálatok van, nyugodtan megkövetelheted a nálatok érvényben levő szabályokat: asztalnál nincs mobilozás, nem kritizálhatja a barátnődet, nem szemtelenkedhet stb.


Abba, hogy a szülők milyen mobilt vesznek neki nem avatkozhatsz még ha más is a véleményed. Viszont megpróbálhatod bevonni valami egészségesebb tevékenységbe: elhívod biciklizni, kirándulni, kertészkedni, nézegethetsz vele családi fotókat a számítógépen, süthettek sütit vagy grillezhettek húst, attól függően mire van nálatok lehetőség vagy mire vevő a gyerek.


Ha semmivel sem boldogulsz, hagyd. Abból viszont ne engedj, hogy nálatok nem szemtelenkedhet senkivel. Ilyenkor a szüleinek kellene rászólniuk, de ha nem teszik, nyugodtan tedd helyre a kis srácot.

2017. aug. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:
51%
Ahogy fentebb írták, nyugodtan szólj rá ha nálatok így viselkedik. Vagy bárhol veled, vagy a barátnőddel szemben. Én szívbaj nélkül megmondanám, hogy majd akkor kritizáljon mást, ha jobb jegyei lesznek. Nyugodtan szóvá lehet tenni azt, hogy milyen a viselkedése és a tanulmányi eredményei.
2017. aug. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem durvább mint bármelyik kortársa. Nálad viszont a 85 ébes nagyapámnak is normálisabb a felfogása. Írták már, szólj a bátyádnak, ne itt keresd az igazad! Ha a barátnődnek szólt be, az nagyon gáz, remélem visszaszóltál neki! Ha csak megjegyezte, akkor is mondhattad azt hogy ne szemtelenkedjen, stb. Amúgy meg miért bánt, hogy drága a mobilja? Ez legyen a legnagyobb gondod az életben!
2017. aug. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
86%

Láttam én már ennél 1000x rosszabb és szemtelenbb gyereket! Nem itt kell panaszkodni, hs valami nem tetszik a bátyádnak szólj! Ha pedig nálatok van és sérteget másokat és szemtelen rászólsz szeoen, hogy így nem viselkedünk és kész. Nem a te dolgod nevelni, azon a részen viszont hangosan felnevettem, hogy sem neked (te akinek 21 évesen azért sok tapasztalata nem igazán lehet a gyerek neveléssel, ha csak nincs sajatod), sem a szüleidnek nem tetszik, akarom mondani nem nézik jó szemmel, hogy mindent megkap...:DD És szerinted kit izgat, hogy neked mi tetszik vagy mi nem vagy a szüleiteknek?! Ez a fiú a batyad gyereke és ha egyszer van rá pénzük és megtehetik, akkor moert is ne vehetnének meg neki ilyen-olyan dolgokat?? Elmondom neked, meg itt 1-2 valaszolonak, aki jött azzal a tipikus sablon szöveggel, hogy elkényeztetett, anyagias és felszínes lesz a gyerek, ha mindent megkap, hogy ez marhára nem igaz!! Én is és a húgom is nagyon jó anyagi körülmények között nőttünk fel, bármit kertünk mindent megkaptunk, ha volt rá pénzünk és általában volt és csodák csodájára, sem én sem a húgom nem lettünk anyagias királykisasszonyok! Én lediplomaztam és el kezdtem dolgozni, most fogunk összekoltozni a barátommal Pesten egy kis albérletbe, ahol majd meg kell huznunk magunk, hogy kijöjjünk a kettőnk fizetéséből! És nem épp azzal vagyok elfoglalva, hogy valami luxus kecóba tegyem bele a hátsóm és alam toljanak mindent. Tehát nem kéne általánosítani, én több olyan embert is ismerek, akik nagyon jó anyagi hátterű családban nőttek fel még sem szálltak el maguktól és nen pénzben meg ruha alapján mérték az embereket.

Még csak egy 12 éves kisfiúról van szó, nem viselkedik ő egyáltalán olyan huuu de borzasztóan! Majd kinövi!

2017. aug. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
94%

#14: A jó anyagi háttér nem egyenlő azzal, hogy a gyerek mindent megkap, amit kér! Oké,hogy ti ékes kivételek vagytok, de nagyon sokan nem! Ha a gyerek mindent megkap gyerekkorában, nagy eséllyel (!) a felnőtt korba lépve fog nagyokat nézni,mikor jönnek az olyasfajta kudarcok, amikor valamit akar, de nem úgy lesz. És ez a kamasz /fiatal felnőtt nem fogja tudni,hogyan kell kezelni azt, ha valamit nem kap meg az élettől vagy nem sikerül neki először elérni, mert ahhoz lett szoktatva, ha kell valami, másnapra ott van az asztalán vagy a feneke alatt.

Egyébként nem azt mondom,hogy ne legyen mobilja a gyereknek, de minek neki csúcskategóriás? Mit szüksége van egy gyereknek Iphone-re vagy egyéb csúcskészülékre?? Azok az emberek, akik (itt) panaszkodnak joggal, hogy az Y/Z generáció egy zombi, aki a kütyük és a net világában él, ők nevelik ki ezeket!

Senki nem mondta,hogy joguk van beleszólni a gyerek nevelésébe, de szerintetek ez jó? Mondja már meg valaki,hogy mikor normális az, ha a gyerek szemtelen, de a szülők rá se szólnak? Oké,hogy kamaszkori szoksá, de akkor a szülőknek karba tett kézzel kell ülni?

Jó eséllyel, ha a gyerek szemtelen, és nincs értékrendre tanítva, akkor a szemtelen gyerekből szemét felnőtt lesz, aki 22- 32 évesen is le fogja nézni a csúnyákat, meg mások öltözködését.

2017. aug. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Jesszus, ennyire szokás itt a kérdezőre támadni ha valami nem tetszik? Csak mert nem egyezik a véleményünk, nem kéne rögtön dobálózni.

Úgy gondolkodom mint egy 80 éves? Miért? Mert sokallom hogy egy drága mobilt kapott enyi idősen? Azért gondolom így, mert ha mindig mindent megkap, sose fogja megtanulmi a dolgok értékét.

Én meg NEM viselkedtem így amikor 12 voltam, mert én nem cs*szegettem másokat. Nem értem pár ember szerint miért normális,ha az pl az osztálytársait széjjel szekálja.

Irigykedni? Hagyjuk már. Sajnalom, ha az egészből az jött le..

2017. aug. 11. 12:45
 17/28 anonim ***** válasza:
Az a te magánügyed, hogy te mit sokallsz meg mit nem a batyad gyerekétől! Majd ha lesz sajatod, úgy neveled, ahogy akarod! Ismét felhívnám a figyelmed, hogy csak azért mert valaki mindent megkap a szüleitől, amit szeretne még nem jelenti azt, hogy soha nem fogja értékelni!! Számtalan példát tudnék rá írni, hisz én magam is így nőttem fel, hogy szerencsére volt pénzünk és általában ha szerettünk volna valamit, megkaptuk, és az ismerősi körben is jó pár olyan szülő volt, akik szinten tehetősek voltak és igyekeztek mindent megadni a gyerekeiknek. Együtt játszottunk ezekkel a gyerekekkel, egyutt nőttünk fel, mai napig tartjuk a kapcsolatot és egyikünk sem lett egy pénzéhes idiota, aki toporzekol, mert valamit nem kap meg így felnőtt fejjel! És igen is értékeltük, amink van, még ha nem is mindig úgy nézett ki! De tényleg nem értem, a batyad gondolom keményen dolgozik, hogy megteremtse a szükséges-e anyagi hátteret, akkor te miért sajnálod tőle a pénzt, amit a gyerekére költ?! Nem is értem, ha valaki megteheti, hogy például vegyen egy laptopot a tudomisén 14-15 éves gyerekének, akkor miért ne vehetne meg?? Hogy nehogy el legyen kapatva a gyerek, inkább nem veszem meg neki? Pedig amúgy lenne rá keret. Vagy te mégis hogy gondolod?!
2017. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Most komolyan ennyire nem érthető, amit akarok? Az oké, hogy te ilyen voltál, de miből gondolod, hoggy ő is ilyen lesz? Tudod, nem mindneki olyan, mint te. És nekem nem is azzal van bajom, hogu van mobilja, hát istenem, én is sokat nyomogatom, csak egyszerűen nem ezen kéne élni az életét, hanem mást is kéne csinálnia. Annyira sok hasznosabb dologgal tölthetné az életét, de egész nap csak a mobilján lóg és magamból kikndulva nagyon sok időt ellvett az életemből, amikor mást is csinálhattam volna.
2017. aug. 11. 13:12
 19/28 A kérdező kommentje:

*hogy

*elvett

2017. aug. 11. 13:13
 20/28 anonim ***** válasza:
61%

Ennyi erővel te meg miből gondolod, hogy anyagias lesz és nem pedig normális felnőtt?? Most nem kell a mobil nyomkodásra kihegyezni a dolgot, mert itt az volt a legkisebb probléma, te főleg arra hegyezted ki a dolgot, hogy milyen drága volt! Hogy minek kell ilyen drága telefon.. Hogy mindent megkap (szinten a pénzről szólt itt is a "problemad") stb stb. Úgyhogy most ne beszelj mellé! Én se tartom normálisnak, hogy folyton azt nyomkodják a mai fiatalok, de ma már sajnos ebben a világban élünk, hogy telefon-laptop-tablet stb stb minden kütyü és nyomkodjak ezerrel. Tönkre vágjak vele a szemüket stb. De attól még, hogy sokat lógnak a telefonon, nem zárja ki annak a lehetőséget, hogy normális felnőttek legyenek!

Neked a problemad (ha nem is akarod bevallani, nem kell, az írásosból úgyis lerí) az, hogy milyen DRÁGA az a mobil, hogy nem tetszik, hogy mindent megkap a gyerek. Ehhez aztán pedig végképp semmi közöd, hogy ki mennyit költ a gyerekére!

2017. aug. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!