Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem veszi észre, hogy...

Miért nem veszi észre, hogy teljesen rossz irányba neveli a gyerekét?

Figyelt kérdés

Nem kibeszélni szeretnék senkit, csak egyszerűen megdöbbent, hogy bátyám ennyire rossz példát mutat, pedig szüleinktől nem ezt látta.

A feleségével már nagyon korán összekerültek és van egy 12 éves fiuk. Mondjuk úgy, hogy a magyar átlaghoz képest, sokkal de sokkal jobban állnak anyagilag. A fiúnak nemrég volt a születésnapja és arra kapott egy elég drága mobilt. Kezdeném azzal hogy egy 12 éves gyereknek minek ilyen drága mobil? Oké, most már az ennyi időseknek szinte mind van mobiljuk, de egyfolytában csak azt nyomkodja. Valamelyik nap átjöttek hozzánk és itt volt az egyik barátnőm is, erre a fiú kérdezte, hogy "ki az a csúnya lány?" vagy éppen hogy miért hord ilyen csúnya ruhákat, meg ezekhez hasonló.. Sokszor szemtelenül viselkedik, de bátyámék sosem szólnak rá, illetve akármit megkap, amit szintén sem én sem a szüleim nem nézzük jó szemmel, mert nagyon hozzá fog szokni.

Előfordult, hogy a tanárai is panaszkodtak rá, mert az osztálytársaival kötekedik, illetve a jegyei sem túl fényesek.


Nem tudom, nem látom a mindennapi életüket, de nem nagyon érzem, hogy bátyám megerőltetné magát, hogy beszéljen vele, pedig még pont abban a korban van (szerintem), amikor még talán lehet rá hatni, de így, hogy hagyja, csak évről évre rosszabb lesz.


(én 21/L,bátyám pedig 31/F ha lényeges)


2017. aug. 11. 01:37
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Annyira nem erted hogy mit akarok mondani, hogy nem érdemes ezen veszekedni.
2017. aug. 11. 13:30
 22/28 anonim ***** válasza:
36%

Jajj kislány hagyjuk már, hogy én nem értem mit akarsz mondani!! De pontosan értem, hisz világosan leírtad, most meg próbálod menteni a menthetőt, hogy Jaa te nem is úgy értetted ám. Most jön a félrebeszélés meg a mellé duma.


Ezeket te írtad, ugye ez még megvan??:

"A fiúnak nemrég volt a születésnapja és arra kapott egy elég DRÁGA mobilt. Kezdeném azzal hogy egy 12 éves gyereknek minek ilyen DRÁGA mobil?"


"...illetve akármit megkap, amit szintén sem én sem a szüleim nem nézzük jó szemmel, mert nagyon hozzá fog szokni."


Kezded kapisgálni, hogy miről van szó?? Egyik szavaddal ütöd a másikat és még te kéred ki magadnak..

Ha valóban csak annyi lenne a problemad, hogy folyton nyomkodja a telefont, akkor nem emelted volna ennyire ki, hogy milyen drága volt az a telefon!!

Az meg, hogy beszologat osztálytársainak stb, nyilván nem helyénvaló, de ez egyrészt a kamaszkornak is köszönhető, én biztos rászólnék a gyerekemre, de az hogy a batyad nem teszi meg továbbra sem a te dolgod!

2017. aug. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Jesszus te komolyan nem érted :D Igen, az a bajom, hogy drága a mobil, mert nem mindneki olyan mint te és ki tudja, hogy milyen lesz felnőtt korára. Oké, ha valaki megteheti, de még egyszer mondom, nem mindenki olyan, mint te. Mi van, ha olyan lesz, mint amilyennek én mondtam?

És igen, az is zavar, hogy sokat nyomkodja a mobilját, már elmondtam, hogy miért.


Látom te nagyon szeretsz veszekedni :D

2017. aug. 11. 13:51
 24/28 anonim ***** válasza:
58%

Örülj neki, hogy te annyira érted! A lényeget azonban még nem sikerült felfogni! Eleve kezdjük azzal és roppant módon érdekel, hogy neked mégis mi a fene közöd van ahhoz, hogyha esetleg anyagias lesz a gyerek??! Mert erre még minsig nem sikerült választ adnod. Nem lehet mindenki tökeletes! És ha fontos szerepet fog játszani neki a pénz? Simán lehet, mint ahogy nagyon sok embernél történt már így, hogy ez csak ösztönözni fogja őt, hogy tovább tanuljon, képezze magát, hogy jó állása lehessen, amivel megteremtheti magának a jó elete! Erre nem is gondolsz, ahogy arra sem, hogy még csak 12 éves és nem magátol értetődő, hogy elkényeztetett hülye gyerek lesz, mert kapott egy drága mobilt.. Aztaa. Manapság egyáltalán nem megy ritkaság szamba, hogy viszonylag drága mobilokat kapnak a gyerekek! Nagyon nagyon sok gyerek kap pl iPhonet, ami koránt sem egy olcsó telefon. Én ahogy utcán megyek, kb minden másodiknak ilyen van a kezében. Akkor most rajtuk is megbotránkozol és hisztizel, hogy minek nekik ilyen drága telefon??! Továbbra is tartom, hogy majd ha szülsz magadnak, azt úgy neveled, ahogy jónak látod, tökéletes gyereket nevelhetsz belőle, de egyenlőre nem vagy abban a pozícióban, hogy bárkit is kérdőre vonj, hogy hogyan neveli a gyerekét és miért épp úgy!!! Vagy talán jobb lenne, ha például alkoholista szülő(k) mellett nőne fel, ahol napi szinten azt látja, hogy teljesen normális korán reggel felessel indítani?! Vagy bántalmazó családban? Ahol minden apróságért megy a pofon?? Inkább az ilyen csaladokon kéne megbotrankozni és nem azon, hogy valaki pl kidolgozza a belét, hogy megadhassa a gyerekének, amit szeretne!

Gyerek vagy még nagyon, ez virít minden egyes kommentedbol, meg az értetlenkedésedből, nem baj, majd kinövöd!

2017. aug. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
De jó lenne ha nem ítélkeznél és nem próbálnál mindent jobban tudni, hogy én miről mit gondolok. Most én meg mondjam hogy szűklátókörű vagy mert én másképp gondolkodom, mint te?l és te nem bírod elfogadni? Nem érdekel mit gondolsz rólam, nekem ez a véleményem
2017. aug. 11. 15:45
 26/28 anonim ***** válasza:
32%
Hidd el senki még csak le sem tojja, hogy neked mi a véleményed!! Főleg egy olyan dologról, amiről sok fogalmad még nincs kemény 21 évesen.. De nem baj, attól még lehet véleményed, ahogy bárki másnak, csak az a nagyon nem mindegy, hogy hogyan találod. Egybenkent ha már annyira van véleményed a batyad gyerekerol és neveléséről, akkor miért is nem neki mondod?? Ja, mert az már nem megy, csak anonim oldalon tudsz nagylány lenni?! Ráadásul ellent mondasz többször is magadnak, de még csak észre sem veszed. Hol ítélkeztem? És hol tudtam mindent jobban, mint te?? Itt szűklátókörűnek esetleg téged lehet nevezni, aki szerint rosszul van nevelve az a gyerek, aki drága mobilt kap és néha szemtelen! Mert szerinted egyértelműen következik ebből, hogy nem fogja értékelni a dolgokat, én pedig révén hogy azért jóval több mindent tapasztaltam meg, mint te ezen a téren, arról nem beszélve hogy én magam is egy vagyok az általad "rosszul neveltként" titulált gyerekek egyikének, rávilágítottam, hogy számtalan más kimenetele is lehet ennek a fajta nevelesnek az eredménye, amit láthatóan nem tudsz elfogadni!! Kerülöd a feltett kerdesekre a választ, hogyha mégis anyagias lesz a gyerekből felnőtt korára, neked ahhoz mi közöd lesz? És miért nem azon vagy, hogy inkább saját gyereked legyen, akit tökéletesen nevelhetsz és a logikád alapján majd alig veszel meg neki valamit is, nehogy a végén ne tudja értékelni és ilyen meg olyan legyen felnőttként....
2017. aug. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Na látod, erre mondom hogy szűklátókörű vagy, "más le se tojja hogy mi a véleményed" :D

Honnan tudod hogy bátyámnak nem mondtam? Erre mondom hogy próbálsz ítélkezni.

Amúgy ennyire nincs jobb dolgod, mint egy szerinted gyerekes emberrel vitatkozz akinek a véleménye senkit nem érdekel?


Nem attól lesz valaki rosszul nevelt hogy mindent megkap. Miért kell kiforgatni a szavaimat? Te tényleg nagyon szeretsz vitatkozni, imadom az ilyen embereket :D Gondolom te nem cseszegettél más embereket ok nélkül egyfolytában. Gondolj már bele milyen lehet az osztálytársainak, akiket nem hagy békén. Mi az istenért vagy leragadva a mobiljánál? Már 3x elmondtam, hogy azzal mi a bajom. Most megint elmondom, hogy se te, sem én nem tudhatom, hogy milyen ember lesz, de nekem egyelőre nem úgy tűnik, hogy olyan lesz, mint te, de azért magadat sem kell istenítened.

2017. aug. 11. 16:16
 28/28 anonim ***** válasza:
40%

Hogy miért baj,ha anyagias lesz a gyerek?

Kedves egyik válaszoló: azért,mert egyel több idiota lesz a Földön és már így is sok van 😁

Erre ez a legegyszerűbb válasz

2017. aug. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!