Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek a mai világban...

Szerintetek a mai világban van esélye 20 éves anyának?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves vagyok. Őszinte leszek, rajtam van a babapara, mert késik. Ámbár még semmi se dőlt el, azért megkérdezem: ti mit tennétek ilyenkor?

- abortusz?

- megtartani és odaadni mondjuk nővérnek, hogy nevelje fel?

Bár nem tartom elsődlegesnek, hogy továbbtanuljak felsőoktatásban, nem árt, ha az ember meg tud élni valamiből, szóval valamit mégiscsak kezdenem kell magammal ilyen téren is. De hogy? Miképp? Bocsi, ha fura kérdés...


2017. aug. 17. 23:47
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
78%
Ha van párod, férjed, barátod, aki támogatja a baba projektet, szakmád, munkád, állásod, ahonnan eljöhetsz gyesre és vissza is várnak. Háttérben család, szülők, akkor igen van. Máskülönben felelőtlenség belevágni, azért, mert egyedül nagyon nehéz boldogulni egy gyerekkel.
2017. aug. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
69%
Az, hogy te (az apjával) nevelnéd fel az direkt nincs a lehetőségek között?
2017. aug. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
67%

Abortusz-nem vagyok sem ellene sem mellette, te ismered magad, hogy tudnád ezt feldolgozni..

Megtartani,odaadni-hát figyelj nem tudom, ha belegondolsz, hogy végig benned van, te szülöd meg, te beléd kapaszkodik először stb, akkor én már nem lennék képes odaadni senkinek...mellette is tudsz tanulni, dolgozni, ha van segítséged...

én 23 évesen szültem most 3 és fél éves nagyon sokat komolyodtunk és nagyon sok mindent elértünk, amit előtte nem. Minket nagyon motivál, hogy ő van...nem mondom, hogy könnyű mert egyáltalán nem az, de elsem tudnám képzelni nélküle az életem☺

A megtartás egyáltalán nem lenne opció?

2017. aug. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
34%
Szexeltél egyáltalán?? Mert ha nem, akkor hiába késik, nem lesz gyerek!
2017. aug. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
76%
Tekintve, hogy teljesen kívülállóktól várod el, hogy meghozzanak egy döntést helyetted, szerintem mindkettőtöknek jobb lenne, ha nem te nevelnéd fel.
2017. aug. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
75%
Vennek egy terhessegi tesztet, ha az negativ, nem paraznek. Ha pozitiv, akkor uj kerdest inditanek az oldalon.
2017. aug. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
95%

Eleve sok mindentől késhet és az sem mindegy, hogy mennyit késik. Nekem kb a te korodban késett 2 hetet, ami a stressztől volt. Azóta is előfordul, hogy ha hosszútávon valami stresszel akkoe napokat késik. De késhet egy betegségtől is...


Először is vegyél egy tesztet, aztán gondolkozz hogyan tovább! :)

2017. aug. 18. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
46%

Igen, ez erdekes kerdes, de talan fel kellett volna tenned magadnak elotte. Husz evesen az ember mar tudja hogy ha nem vedekezik rendesen akkor terhes lehet. Mert ha rendesen vedekeztel, akkor nem kell parazni.

Ha nem vedekeztel rendesen, akkor csak belegondoltal abba hogy ha "baj" lenne akkor mit tegyel. Mert ezt igy idegenektol megkerdezni...

De elmondom a lehetosegeidet ha terhes vagy:


1. Megtartod a gyereket, es hozzamesz az apjahoz, illetve ha nem is mesz hozza, de egyutt nevelitek fel.

2. Megtartod a gyerket es egyedul esteleg szuloi segitseggel felneveled a gyereket.

3.Megtartod a gyereket es szuletesekor orokbeadod.

4.Elveteted a gyereket.


Barmelyiket teszed is komoly hatassal lesz az eletedre, jovodre - a gyerek eleterol nem is beszelve - es semmi nem lesz mar olyan mint elotte. Ezert az a velemenyem, hogy ha megsem vagy terhes, akkor legkozelebb jobban gondold ezt at, es felelosseggel elj szexualis eletet. Mert az hogy mennyire nem vallalod a tetteidert a felelosseget meglatszik abban hogy egybol arra gondolsz, hogy a novered (vagy csak egy idegen nover?) nyakaba locsolnel egy ekkora felelosseget.

2017. aug. 18. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
79%

Elozo vagyok es folytatom.

A eselyek es kovetkezmenyek:


1-e verzio eseten: koran elsitve kotott rossz hazassag, szegenyseg, korai valas, ujrahazasodas tobbszor is, csoborbol vodorbe szituacio. Kiveve ha az igazi tarsad talaltad meg a gyerek apjaban, am ez 20 evesen valljuk meg eleg ritka. Ha az utobbi allna fent, akkor meg tanulhatsz, es lehet jo munkad, ha a gyereked apja szaz szazalekban melled all, illetve ha nem te leszel az aki egyszer csak beleun a helyzetbe.

2. Verzio eseten: Normalis eletre es jovore valo kilatas abszolute nulla, hacsak nem all melled anyad-apad, akiknek van idejuk es penzuk hogy akar egy eleten at tamogassanak. Ha ez nincs, akkor rossz esetben melyszegenyseg, hajlektalansag, anyaotthon, vagy legalabbis rendkivul nehez gyotrelmes elet. Jobb esetben talan talalsz magad melle egy jo tarsat, aki a gyerekkel egyutt is elfogad, es a kis lurkot a sajatjanak tekinti, es tamogat teged abban hogy tanulj, vagy valami jo vegzettsegt szerezz, de erre a kilatas sajnos nem a legjobb, foleg ha a gyerek miatt te sem vagy a "toppon".

3-as verzio eseten: Ha a gyereket orokbeadod akkor annak a legnagyobb veszelye hogy kesobb esetleg megbanod...Illetve a gyerekre nezve egy szomoru kovetkezmeny, hogy szegenynek egy eleten at traumat fog okozni az hogy az anyja mar szuletese pillanataban elhagyta. Es ami meg rosszabb, nem tudod kinek adod oda. Vannak csaladok akik evekig tokeletesnek tunnek aztan egyszer csak apuka elhagyja a csaladot, anyuka megbolondul es inni kezd, es szegeny gyerek a vegen meg jobban jart volna ha te neveled fel. Egyebkent en szemlyesem ismerek olyan szemelyt akit szuletesekor orokbefogadott egy "jo" csalad, aztan kamaszkoraban mikor problemak voltak vele vissza vittek a lelencbe, es 14 evesen mar senkinek nem kellett szegeny.

4-es verzio: Ha elveteted, rovidtavon annak erzed legkevesbe a negativ hatasat. Persze nem tudjuk hogyan viseled majd az abortuszt teltileg lelkileg. A veszelye ennek is az hogy esetleg megbanod akar 20-30 ev mulva, foleg ha valami oknal fogva nem szuletik gyereked, hiszen az is elofordulhat hogy nem lehet utana.


Persze mashogy is alakulhat utana, en a legvaloszinubb es legaltalanosabb kovetkezmenyekrol beszeltem sajat illetve masok tapasztalata altal akik koran lettek terhesek illetve nagyon koran szultek.

Remelem segitettem.

2017. aug. 18. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
61%
Nekem nem úgy tűnik, hogy egy jól átgondolt, felelős döntés eredménye lenne ez a helyzet. Az írásodból nekem úgy tűnik, mintha te nem is akarnád ezt a babát, csak "becsusszant". Amit én a helyedben nagyon átgondolnék az az, hogy akarjátok-e egyáltalán vállalni, hogy ti felnevelitek (és nem lepasszoljátok valakinek). A lényeg az, hogyha rossz, megfontolatlan döntést hoztok, egy életet fogtok elcseszni.
2017. aug. 18. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!