Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek a mai világban...

Szerintetek a mai világban van esélye 20 éves anyának?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves vagyok. Őszinte leszek, rajtam van a babapara, mert késik. Ámbár még semmi se dőlt el, azért megkérdezem: ti mit tennétek ilyenkor?

- abortusz?

- megtartani és odaadni mondjuk nővérnek, hogy nevelje fel?

Bár nem tartom elsődlegesnek, hogy továbbtanuljak felsőoktatásban, nem árt, ha az ember meg tud élni valamiből, szóval valamit mégiscsak kezdenem kell magammal ilyen téren is. De hogy? Miképp? Bocsi, ha fura kérdés...


2017. aug. 17. 23:47
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
62%

Magyarországon a 7 év alatti gyermekek 42,2 százaléka él szegénységben.


130 ezer gyereknek kell szembenéznie az állandó nélkülözéssel, és közülük nagyjából 50 ezer rendszeresen éhezik.


110 ezer gyerek él olyan háztartásban, ahol nincs fürdőszoba, 150 ezer pedig olyanban, ahol nincs WC. A legtöbb érintett háztartásban vezetékes víz sincs.


200 ezer gyerek él olyan háztartásban, ahol nincs elektromos áram.


Évente 20 ezer gyerek válik valamilyen – lelki, fizikai, szexuális – bántalmazás áldozatává. A kutatásokkal bizonyított magas latencia miatt csak e szám többszörös szorzója mutatja meg a valós helyzetet


Magyarországon kb 3 millió ember depressziós


Évente kb 2000 ember öngyilkos lesz.


-


Te mit teszel, hogy ezen segíts? Gondolom semmit, csak gyakorin nyomod az abortuszellenes kommenteket, szüljetek csak nyugodtan a semmire, a nyomorba. Hidd el elég sokan kívánják, hogy bárcsak meg se születtek volna.

2017. aug. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
68%
Az abortusz ellenesdek nem segítenek a gyereket felnevelni, csak osztják az észt.
2017. aug. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Szerintem csinálj tesztet (akár többet is, hogy biztos legyél), az már biztosan megmondja, hogy egyáltalán kell-e ezzel foglalkoznod.

Nyáron amúgy könnyebben késhet, hiszen aktívabb vagy + magától a "babaparától" is késhet.


És szerintem 20 éves anyának is van esélye a mai világban gyerekkel, ha segítség is van, akkor meg mindenképp! :)

2017. aug. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
40%
semmikeppen nem tartanam meg.
2017. aug. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
26%
Ha meg felsoroljuk, hogy mit teszünk, akkor meg mi vagyunk a kérkedőek. Nyugi, te fotelforradalmár, szoktunk segíteni, ellenben veled, aki csak otthonról nyomja a gyilkos propagandát. Az abortált emberek kisujjának egy millimétere többet ér, mint te.
2017. aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
63%
"Ha meg felsoroljuk, hogy mit teszünk, akkor meg mi vagyunk a kérkedőek. Nyugi, te fotelforradalmár, szoktunk segíteni, ellenben veled, aki csak otthonról nyomja a gyilkos propagandát. Az abortált emberek kisujjának egy millimétere többet ér, mint te." Ja te meg a segítség. Nem te szoktad az ember szekcióban nyomatni a nőgyűlölő prédikációkat?
2017. aug. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 jafnrétti ***** válasza:
54%
20 évesen szültem, lassan 10 éve (az még szerintem eléggé a "mai világban" volt), nekem szerintem csak jobb irányba terelte az életemet. Ha akkor nem leszek terhes, nem hiszem, hogy lett volna motivációm egyetemre menni például. Minimálisan támogattak a szüleim, amíg tanultam, ennyivel akkor is segítettek volna, ha nem gyerek mellett járok egyetemre, de amúgy ketten voltunk a fiammal, egyedül neveltem születésétől ötéves koráig. Nem éreztem, hogy annyival nehezebb dolgom lett volna, mint bárki másnak. Simán tudtam mellette tanulni, szereztem egy diplomát plusz egy szakmát mellette, aztán az egyetem utolsó évében már főállásban dolgoztam.
2017. aug. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
35%

Utolso

Es az egyetem nem utolso hanem elso eveiben mibol eltel? Hol laktatok a kicsivel?

Birom azokat akik azt mondjak hogy a maguk erejebol vegeztek el gyerek mellett, de egy kis reszeltet mindig kifelejtenek. En 18 evesen szultem es valoban senki nem allt mellettem. A gyerekemmel volt hogy lopni kellett a boltbol, mert a fizetesem szaz szazaleka volt az alberlet. Tanulasrol szo sem lehetett, hiszen igy is alig volt mit ennunk.

Amugy jol tettem amit tettem, es soha nem bantam meg mert a ma mar felnott lanyom a legjobb baratnom. De hagyjuk mar azt a dumat hogy "gyerek mellett is lehet"! Akkor lehet ha valaki melled all!

2017. aug. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 jafnrétti ***** válasza:
52%

Utolsó:

"Minimálisan támogattak a szüleim, amíg tanultam, ennyivel akkor is segítettek volna, ha nem gyerek mellett járok egyetemre"

Ez talán elkerülte a figyelmedet. Ezen kívül vettem fel diákhitelt (havi folyósítással), kaptam tanulmányi ösztöndíjat, szociális ösztöndíjat, és voltak alkalmi munkáim (gépelés, fordítás, korrepetálás), és fix munkám volt, hogy két házban én takarítottam a lépcsőházat. De volt, hogy nyáron, amikor ugye se szoctám, se ösztöndíj, se diákhitel nem volt, akkor mentem a Tesco-ba pénztárosnak, fesztiválra pultosnak, de olyan is volt, hogy elmentem kukoricát címerezni 24 éves fejjel a 16-17 évesekkel együtt.

Nem voltunk eleresztve egyáltalán, de meg tudtunk élni, volt egy célom, amit elértem, és nem fogom azt mondani, hogy alám tették a lehetőséget, mert rohadt sok munkám van benne, legyen szó akár a tanulásról, akár arról, hogy életben tudjunk maradni ez idő alatt. Sőt, még volt pofám jól is érezni magam az egyetemi évek alatt, imádtam egyetemistának lenni, még így is, gyerek mellett is.

2017. aug. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
68%

Elozo

Nem terelte el a figyelmemet. Csak sokan minmalis segitsegnek vesznek valamit ami gyakorlatilag hatalmas segitseg. Mondjuk hogy van hol lakni. Otthon laktatok? Vagy ezekbol az alkalmi munkakbol tudtal alberletet fizetni? Csak mert kisbabaval en nem tudtam bekoltozni senkivel megosztott lakasba, mert a lakotarsak nem kertek egy uvolto gyerekbol. Egy lakast kellett berelnem ami vitte az egesz fizumat. Amit tartasdijkent kaptam azt ettuk, felteve ha mikor az apjanak volt normalis keresete, es az sem volt eleg semmire sem. Tehat ha otthon lakhattal a gyerkkel, akkor az mar nem minimalis hanem maximalis segitseg volt.

Es amikor penztaros votal kukoricat cimereztel, illetve forditottal hol volt a kisgyerek?

Na ilyen "mininmalis" segitsegre gondoltam. Mert sokan azt is "minimalisnak" veszik hogy a gyereket ott hagyhatjak nagymamanal par orara amig dolgoznak, mondjuk felkeszulnek egy vizsgara. Tudom van bolcsode is a vilagon, am oda kell menned erte meghatarozott idore, nem is beszelve arrol ha netan szegenyke megbetegszik, ami kisgyereknel, foleg aki kozossegbe jar igen gyakori eset.

Azok akiknek ilyenfajta "minimalis" segitseguk van, nem is tudjak hogy ez milyen nagy segitseg.

El tudtad volna vegezni ha abszolute semmilyen segitseged nincs?

2017. aug. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!