Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek a mai világban...

Szerintetek a mai világban van esélye 20 éves anyának?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves vagyok. Őszinte leszek, rajtam van a babapara, mert késik. Ámbár még semmi se dőlt el, azért megkérdezem: ti mit tennétek ilyenkor?

- abortusz?

- megtartani és odaadni mondjuk nővérnek, hogy nevelje fel?

Bár nem tartom elsődlegesnek, hogy továbbtanuljak felsőoktatásban, nem árt, ha az ember meg tud élni valamiből, szóval valamit mégiscsak kezdenem kell magammal ilyen téren is. De hogy? Miképp? Bocsi, ha fura kérdés...


2017. aug. 17. 23:47
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
51%

Unalmas már ez a mai világ duma. Régen sem volt jobb, sőt. Most talán van világméretű járvány ? Világháború van ? Megszállás alatt van az ország ? Anyád jobbágy ? Soha nem volt olyan biztonságos a szülés, mint a mai világban. Már nem sok esély van belehalni. Az egész orvostudomány sokat fejlődött. Az ember azt sem tudja mit zabáljon, annyi a választék. Ahogy látom géped és interneted is van, nemcsak tető a fejed fölött. A nem mai világban hol volt mindez alap ? Szóval nem a mai világ lett rosszabb, hanem a mai ember sokkal telhetetlenebb és ostobább. A magyar nők is 3 év gyesre jogosultak. Más országban ilyen nincs. Még nyugaton is kevesebb.

És mintha gyerek mellett nem lehetne tanulni. Millió anyának sikerült, köztük az enyémnek is. A tanulás csak kifogás. Fogadjunk inkább bulizni akarsz. Normális szülők nem akarnák az unoka gyilkosságot. A tieid nem segítenének ?

2017. aug. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
42%
18 évesen szültem és most megyek a második főiskolai szakomra. A gyereket eszembe sem jutott megölni, most már ő is egyetemre jár.
2017. aug. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
36%
Ha te egy életre szóló döntést és egy baba életét erre az oldalra bízod és itt kérsz tanácsot erre akkor szerintem add inkább örökbe.. Egy ilyen anya mellett nincs normális élet. Ne tedd tönkre az életét. Ha megszülöd akkor add örökbe olyannak aki kincsként tekint rá mert mondjuk neki nem lehet. Ennyi. De nekem nem lenne szívem elvetetni soha egy babát, ha esetleg összejönne, bármilyen helyzetben is vagyok.
2017. aug. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
42%

A kérdezö nem itt várja a döntést, hanem csak véleményeket kér - ami adott esetben segíthet neki a döntésben. Sajnos soakn képtelenek ennyit is felfogni.


A kérdésre:


1. Ha megtartod és te neveled, akkor a gyerek mellett símán tudsz tanulni, csak kicsit több eröfeszítést kell tenned.

Viszont elönye, hogy mire végzel, addigra a gyerek túl ban a legrosszabb betegeskedös idöszakon és könnyebben kaphatsz állást. (Én ugyanígy szültem, és mellette szereztem meg a gépészmérnöki diplomát)

De az még kérdés, hogy van-e segítséged, aki anyagilag is, de föleg fizikailag támogat legalább az elsö idökben, mert nem egyszerü egy csecsemöt ellátni teljesen egyedül.


2. Ha elveteted - ez anyagi szempontból indokolt lehet, de a legtöbb esetben igen nagy lelki megterhelés, és utána már visszamenöleg nem tudod megváltoztani ezt a döntést. Viszont ha szerinted a gyereknek semmi esetben sem tudsz megfelelö életkörülményeket biztosítani, akkor lehet megfelelö megoldás, de nagyon nehéz ezzel a döntéssel késöbb együttélni.


3. Ha megszülöd és örökbeadod, az sem feltétlen jobb, mert egyrészt életed végéid tudni fogod, hogy valahol van egy gyereked, akinek a sorsáról nem tudsz semmit, másrészt az örökbefogadott gyerekek többségének lelki törés, hogy az anyja miért "dobta el" csecsemö korában.

A rokonnak adni meg a lehetö legrosszab döntés ilyenkor, mert ugyan látod a gyereket, de nem szólhatsz bele az életébe, és ha szerinted rosszul nevelik, akkor sincs semmi jogod hozzá.


Ezeket gondold végig, és ha netán terhes vagy, akkor vond be a gyerek apját is a döntésbe, mert a gyerek nemcsak a tiéd, hanem az övé is - tehát valamennyi beleszólása neki is van, mégha végsö esetben te is döntesz.

2017. aug. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
52%

Te tested, te dontesed. Abortusz parti vagyok, ha az eletkorulmenyek nem adottak-ha igen akkor felesleges. Egy osztalytarsam es 2testvere mind becsusszantak. Az anyjuk fiatal volt mikor a novere szuletett, az osztalyta4samat sem terveztek. Par eve elvaltak a szulei, de a jo kapcsolat megmarad. Ujrahazasodott az anyja es a kistesoja is ugymond becsusszant, de az anyjuk semmit dem valtoztatna. Most volt egy abortusza az anyjanak, mert gyogyszer mellett (ugy mint az elozo gyerekei) becsusztak. Ha a baratod kepes lenne dolgokat felaldozni akkor johetne a gyerek.

De egy tesztet mindenkepp vegyel. Nekem is szokott kesni, megsem elek jelenleg szexualis eletet

2017. aug. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
35%
akinek ennyi esze van ne szaporodjon
2017. aug. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
55%

Melyik ruhát vegyem ma fel, a pirosat? Vagy a feketét? Hmm, nem is tudom. Szerintetek?


Kb ilyen a kérdés...

2017. aug. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
45%

Egyértelműen abortálnám, mert semmi végzettségem, ráadásul ha a gyerek apja úgy dönt fél év múlva, hogy "élni akar", akkor ott maradok egy babával lényegében egyedül.


A semmire nem szülnék soha, mert hiába mondja a nagy erkölcscsősz, szeretetből nem lehet jól lakni.

2017. aug. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
25%
Olyan érdekes, hogy csak azok vannak a kaparás mellett, akik már megszületettek és azt hiszik, hogy joguk van dönteni arról, hogy melyik élet maradhat és melyiknek kell halnia. Modernkori Taigetosz.
2017. aug. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 Theressita ***** válasza:
43%

Kedves Kérdező! Első körben szerintem csinálj egy terhességi tesztet, hogy meggyőződj, babát vársz-e.

Kérdésedre pedig: igen, van esélye egy 20 éves anyának. Sőt ez volna a természetes, nem pedig 35 évesen szülni az első babát, mint ahogy manapság ez divat lett. Esetleg beszélgethetnél fiatal anyukákkal, hogy ők hogyan oldották meg a dolgokat. Gyerkőc mellett is szépen lehet tanulni és dolgozni.

Ha beigazolódik a várandósság, az első kis pánik után próbálj kicsit lehiggadni, gyönyörködj a pici ultrahangképében és a szapora kis szívhangjában - nem lesz kérdés, életben hagyod-e. :-)

A legjobbakat kívánom. Kitartást!

2017. aug. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!