Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek egy olyan embernek...

Szerintetek egy olyan embernek aki a kutyáját a gyermeke elé helyezi el a lelkében, vagy akár mellé, annak milyen a lelki világa? De komolyan.19f

Figyelt kérdés

Nekem ugyan nincs gyerekem, de van most kisöcsém, és a büdös életben nem tudnám azt mondani hogy a kutyám ér annyit mint ő.


Mondjuk becsúszott gyerek, de szeretjük, a szüleim is, de van egy ismerősünk, akik komolyan a kutyát egy asztalnál etetik a kisgyerekkel és mondják a magukét hogy a kutya is ugyan olyan mint a kisgyerek és nehogy úgy érezze hogy kevesebb neki a szeretet. majd anyuci megpuszilja a kutyát és utána a gyereket puszilja arcon... Ki is fejtette hogy éppen annyit ér a kutya mint a gyerek... a kutya meg megy ki a kertbe belehemperegni a szarba. Olyat meg olvastam, hogy egyesek kijelentették itt, hogy egy kutya többet ér egy gyermeknél... Ezeknek az embereknek mi a baj a lelki világukkal? Sérültek? Vagy csak szimplán *****?


2017. aug. 20. 17:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
48%
#10 Teljes mertekben igazad van. Egesz heti munka utan, csak egy kis nyugalomra, csendre vagyik az ember, nem arra, hogy az ejszaka kozepen ebredjen arra, ahogy vonyit az eb, kaparja az ajtot, ugat a tobbi kutyanak. Arrol nem is beszelve, hogy 3 meterenkent kutyasz*rba botlunk a parkban a lanyommal. Termeszetesen ez nem a kutya hibaja, maga utan nem tudja felszedni, ez a degeneralt gazdi hibaja, aki nem lat tovabb az orranal. Ismerek olyan part, akik nem szeretnenek gyereket, ellenben kutyatartok, paneles kutyatartok.. Nagytestu kutya, napi 3x setaltatva, rendesen gondozva, az uruleket felszedik utana stb. Semmi gond nincs veluk, rendesen tartjak az allatot, foglalkoznak vele, hangjat sem hallani. A napi mozgasigenye szinte meg van, ezaltal nincs ajtonal kaparas es tarsai. Bar a legtobb paneles kutyatartonak nincs ennyi ideje foglalkozni egy ebbel, innen ered a kutya elegedetlensege.
2017. aug. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
38%

Na ez az, ez a "kedvencem" amikor a panel lakótelep kutyái éjjel egymással versengenek az ugatásban és vonyításban. És ez megy egész éjjel.

Meg hogy lehet az hogy a rendszerváltás előtt nem volt divat a kutyamánia?

2017. aug. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
64%
Ne haragudj, de ez több, mint nevetséges. Nem azért vagyunk kevesen, mert az emberek imádják a kutyákat. ÉS nem azért "kapartatja ki" a gyerekét, mert 3 kutyát akar helyette. Sötétségben tapogatózol, de nagyon! Ennek SEMMI köze a kutyákhoz. Tanulj még egy kis történelmet, gazdaságtant, nem ártana!
2017. aug. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Te pedig ha nem tudsz konkrét ellenpéldát, ellenérvet felhozni, akkor ne várd hogy bárki is igazat adjon neked csak mert itt kijelentesz valamit. Én érveltem, elmondtam, hogy szerintem mi miért van. Nyilván nem CSAK ezért, de ez is benne van. De te velem ellentétben kijelentetted, hogy nem így van és elküldtél tanulni, viszont nem hoztál fel érveket. Így nem lehet vitázni.
2017. aug. 20. 18:20
 15/26 anonim ***** válasza:
78%
Ennyi sületlensèget is règen olvastam, mint amit itt összehordtál, Kèrdező. Semmi köze az abortuszok számának a kutyatartáshoz. Aki szerint pedig egy kutya csak házőrzèsre való, semmi másra, na arra már szavaim sincsenek. Lelkiszegèny emberek. Van gyerekem ès kutyám is volt. Soha nem helyeztem előrèbb a kutyámat, mint a gyerekemet, de mikor meghalt úgy sirattam meg, mint egy családtagot, mert az is volt.
2017. aug. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
62%
Blődség két ennyire össze nem függő dolgon vitatkozni. Ha itthon nő a zöldborsótermesztés mértéke és fogynak a pingvinek, akkor a borsó miatt halnak ki? Ne tedd magad egyre nevetségesebbé, kérlek! Van egy határ!
2017. aug. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
38%

De miért lett ennyi kutyamániás a rendszerváltás óta? Mert az emberek nagyon átalakultak az biztos. A rendszerváltás előtt például a lakótelepünkön egy kutya sem volt. Az embereknek nagy igényük volt a civilizált életre. Ma meg egyes lakók egyáltalán nem törődnek azzal hogy mások éjjel nem kutyavonyítást, kaparást és ugatást akarnak hallgatni hanem aludni szeretnének. Ahogy azzal sem törődnek hogy kutyaürülékes kézzel nem kéne megfogniuk a társasházak közös ajtajainak kilincseit. Sőt volt már arra is példa hogy a főbejárathoz szaratta a kutyáját és fel sem szedte, a lakók meg behordták a talpukkal a folyosóra.

Ahogy a tetkó sem volt divat 89 előtt, sőt akinek karján az volt, az egy megbéjegzésnek számított mert tudták róla hogy sittes. Nehogy már egyik ismerősömnek legyen igaza, aki szerint idehaza csak a diktatúra vagy a cárizmus működőképes. Miért, anélkül elhülyül a lakosság és feleségül vesznek vagy férjhez mennek egy kutyához? Kell egy cár vagy diktátor aki felpofozza azt aki nem normális mert magától nem hajlandó százas lenni?

2017. aug. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Nem a kutya az oka az abortuszoknak, hanem az olyan emberek, akik inkább 3 kutyát "nevelnek" gyerek helyett... Nem a kutya tehet arról hogy sok a debil, mivel a kutya az csupán egy állat. Ha a kecsketartás lenne a divat, akkor sem a kecskék tehetnének róla... Közmédia, butítás, emberi butaság az oka. Sosem mondtam hogy a kutyák találták ezt ki....


Kedves utolsó! Látom a téma terelésére megtabnítottak, de az érvelésre nem. Semmit nem tudtál eddig felhozni ellene, még én magam is feltudnék ellenérveket hozni saját érvelésem ellen, de te nem vagy képes rá, csak terelni próbálsz és személyeskedsz.

2017. aug. 20. 18:42
 19/26 A kérdező kommentje:
A kedves utolsó az a 18:30-as válaszolónak szólt, bocsi :)
2017. aug. 20. 18:42
 20/26 A kérdező kommentje:
18:39! A probléma itt az, hogy mivel itt egy egypárt rendszer volt, egy diktatúra, kőbe vésett szabályok szerinte KELLETT élniük az embereknek, így semmiféle együttélési norma nem alakult ki a közéletben. Akkor meg volt mondva hogy vagy teszed vagy kapod a büntetést, most pedig rábíztuk ezekre az emberekre a döntéshozatalt, akiknek fogalmuk sincs a felelőségről mert sosem tanították meg rá őket. Hát ezért van most itt ez a katyvasz nekünk. Kétséges melyik irányba fog megindulni. Egy idő múlva le fog azért tisztulni, de ehez kell vagy 50-100 év.
2017. aug. 20. 18:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!