Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan aki diétáztatta...

Van olyan aki diétáztatta (hízás) miatt a 10 év alatti gyerekét?

Figyelt kérdés

nagyjából mi volt a napi étrendje?

reggel még ehet/evett pékáru félét?

minden ezzel kapcsolatos infónak/tanácsnak örülnék


2017. aug. 29. 09:29
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
28%

Fel nem foghatom, hogy egy 10 évest hogy lehet felhizlalni?


Nem, nem nálunk nem volt ilyen mert én normálisan etetem a családom. Egyébként meg sok zöldség, gyümölcs, mozgás, édesség, cukor és a felesleges szénhidrát elhagyása.

Zöldség alatt nem azt értem hogy három evőkanál cukor a borsó főzelékben, amiben elvétve úszkálnak a borsók.

2017. aug. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
94%

Elöször is kérdés, hogy szükséges-e tényleg diétáztatni a gyereket, mert ha nem, akkor többet ártasz vele, mint amennyit használna.


Másodszor ha ilyen kérdés felmerül benned, hogy ehet-e pékárut, akkor igencsak nagy hiányosságaid vannak az egészséges táplálkozás terén.


Harmadszor, ha szükséges ez étrendváltás, akkor azt szakemberrel beszéld meg, mert egy fejlödö szervezet esetében fokozottan oda kell figyelni a megfelelö összetételre is.


Negyedszer: ha csak szerinted kell valamit tenni, akkor a nassolást állítsd le, vagy csak friss gyümölcsöket kapjon a gyerek két étkezés közt. A másik, amit ki kell vonni az étrendböl, azok az üdítök és a cukros italok (tea is!), mert ezekkel rengeteg fölösleges és üres kalóriát kap a gyerek.


Ha konkrétabb kérdéseid vannak, szívesen segítek privátban.

2017. aug. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint nem én diétáztattam, hanem a nővérem, de valamennyit tudok segíteni.


Náluk egyértelműen a túlzott kaja mennyiség és a nassolás + kevés mozgás volt a ludas.


Itt kislànyról van szó, úgy tudom a lányoknál még a korai serdülés is belejátszhat abba, hogy falànkabbak lesznek. Fiúkról nem tudok sajnos nyilatkozni.


Reggelire táplálót kapott, de nem cukrosat. Pl. Szendvics félbarna kenyér és egy pohár kakaó (de nem a nyuszis márkájú cukros, hanem rendes főzött kakaó xilittel).


Kapott tízórait a suliba. Egy kis zabkekszet, gyümölcsöt, sótlan olajos magkeveréket (dió, mandula) gyümölcs pl. banán, alma, szőlő vagy egy kis répa. Vagy egy kisebb mennyiségű szendvics. Mindenből gyerek adagot kell csomagolni :) természetesen. És vizet, vagy cukrozatlan híg teát kell adni inni, semmi üditő, gyümölcslé és szörp pláne nem, mert tiszta cukor. Ja és zsebpénzt nem kell adni egy ideig, mert esélyes, hogy nasikra költené, egy 10 éves gyerek még általàban amúgy is ilyesmire költi az aprópénzt.

Legyen befizetve menzára. Ha otthon van egye a szokásos ebédet, amit ti is. Ebéd után ne vegyetek elő édességet, ha eddig szokás volt, legfeljebb egy túró rudi vagy gyümölcs legyen, ha már berögzült a szokás.

Uzsonnára valami apróságot jó ha esznek, egy szelet kenyér, valami egyszerű feltéttel, suliban ez megoldott.


Vacsorára szintén bármi egyszerű megteszi. Diszkrét mennyiségben.


Hs nagyon vágyik a nassolásra, akkor pár kocka csoki, túrórudi ilyesmi még jöhet a gyereknek, hogy ne azt érezze, hogy ő most diétázik, vagy bűnteted valamivel.


Fontos, hogy ha van tesó, ő se legyen kivétel a nassolás visdzafogásában, mondván neki jó a súlya, mert ez a másik gyereknek nagyon rosszul fog esni és igazságtalannak fogja értékelni a helyzetét. Felnőttek dettó, ne előtte falatozzatok olyan dolgot, amit nem kéne ennie.


Fontos az is, hogy sportoljon a gyermek általában egy kis mozgás náluk már látvànyos eredmènyt hoz.


Ami a felnőtt diétában a különbség, hogy nekik kifejezetten kell a szénhidrát (agyfejlődés,növekedéd, serdülés miatt).

Ezeket a reggeli kenyérrel, tejekkel, ebédre tésztával ilyenekkel be lehet vinni, de mondjuk cukros péksütivel semmiképp nem ajánlott. Egyrészt hamarabb megéheznek utána, másrészt a rengeteg cukorra nekik sincs szükségük.

2017. aug. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

én mindig ki voltam akadva (sőt el is ítéltem) azokat a szülőket akiknek a gyereke el volt hízva.

álmomban sem gondoltam volna hogy ez bármikor nálunk probléma lehet.

Volt egy nagyon kis vékony kislányom-aki pár hónap alatt sokat hízott. mivel ez nyár alatt történt-azt gondoltam talán a több fagyi az oka meg esetleg többet nassolhatott. igy előszőr nem foglalkoztam vele.majd feltűnt újabb párhét után hogy megint hízott.na akkor már mondogatták hogy egy vérvétel nem ártana-ekkor el is vittem,és kiderül hogy a TSH-ja az érték felett van-ami pajzsmirigyre utal.

Szóval:kedves első! én is megtanultam jobb ha az ember nem itélkezik rögtön!


El is vittem endokrinologushoz,de ott azt mondták hogy valóban érték felett van,de nem annyira rossz ez az eredmény hogy foglalkozzanak vele-igy csak diétát javasolt. eljött az idei nyár is,és próbáltam odafigyelni de újabb 2 kilót hízott. :(

Azt gyanítom hogy anyósom adott neki dolgokat amikről én nem tudok.


A pékáru alatt a fahéjas csigát,kuglófot és ilyesmit értettem. tudom hogy ezt mellőzni kéne de heti 1-2szer azért belefér? olyan nehéz tőle sok mindent megvonni.

Még csak 6 éves de

Lelkileg padlón van,mert csúnyának látja magát.


Chipseket,kekszeket nem tartok itthon. csak vizet iszik,kivéve ha szülinapi bulin van. de ott sem colát,hanem multivitamint,siólevet


Tudom hogy "hatalmas bűn"-de néha kap rudit,vagy kinder szeletet-mert azt olvastam az sem jó ha teljesen megvonom az ilyesmit


Köszönöm a válaszokat!

2017. aug. 29. 10:19
 5/51 A kérdező kommentje:

örülök hogy most iskolás lesz,mert ott pláne nem etethetik öszzevissza-jobban nyomon tudom követni hogy mit evett.

Talán igy sikeresebb lesz a diéta

2017. aug. 29. 10:23
 6/51 anonim ***** válasza:
100%
Ha szervi gond okozza a hízást ami nálatok így van a TSH miatt, akkor az diétával nem fog megoldódni, mert arra gyógyszer kell.
2017. aug. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
de nem adnak..azt mondta doktornő-hogy ő kinőheti csak diétáztassam (nem a TSH miatt ..hanem a túlsúly miatt
2017. aug. 29. 10:44
 8/51 anonim ***** válasza:
Akkor én a helyedben másik doktorhoz mennék, mert ez hülyeség. A magas TSH pajzsmirigy alulműködésre utal. Ez nem oldódik meg diétázással.
2017. aug. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

ahogy írtam a diétát a túlsúly miatt mondta.de ha nem mondja is csináltam volna.

beszéltem másik dokival is,ő is azon az állásponton van hogy ezzel nem kell kezdeni semmit-mert csak kicsivel van a határ felett...

2017. aug. 29. 10:53
 10/51 anonim ***** válasza:

Ezt tényleg kezelni kellene, mindenképp menj másik orvoshoz. Így szegényke bármit csinál, csak hízni fog és folyamatos kudarc élménye lesz. Egy kislánynál meg pláne fontos a ths, mert később a ciklust is befolyásolni fogja.


Emellett nagyon fontos, hogy megfelelő minőségű teljes kiőrlésű szénhidrátot kapjon a fehér liszt helyett.

Az ő számára előírt napi kalória bevitelt el kell fogyasztani az egészséges fejlődéshez, szóval a kevés étel nem megoldás a gondra.

A testmozgásra kell nagy hangsúlyt fektetni, akár úgy, hogy együtt elmentek biciklizni.

2017. aug. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!