Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy szoktassam le a 2 éves...

Hogy szoktassam le a 2 éves fiamat az éjjeli kakaózástól?

Figyelt kérdés
Májusban volt 2 €ves. Kb fél éves kora óta átalussza az éjszakát. Már 1 hete folyton felkel, hogy kér kakaót. Addig sír, üvölt amíg nem adok neki. Már 1,5 hete folyik az orra lehet nem ébredne meg ha nem lenne náthás. Van egy nővére szóval nem hagyhatom sírni mert akkor ő is felkel . Bízom benne csak azért kel fel mert nem kap rendesen levegőt és csak azért kéri a kakaót. Reggel délben este van kakaózás az elalváshoz illetve felkelés után.
2017. szept. 2. 11:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
30%
Ó kakaó (ó nélkül)...
2017. szept. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
50%

Miért kell a gyereknek kakaót adni?

2 gyerekem van, 3 éves lesz a nagyobbik, de sosem ittak még kakaót. Nem szoktatom rá ilyen egészségtelen dolgokra a gyerekemet.

2017. szept. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Az legyen az én dolgom, hogy miért iszik kakaót. Nem azzal altatja el magát hanem reggel reggeli után iszik egy pohárral ebéd után is egy fél pohárral illetve vacsi után is egy kis pohárral. Eszik rendesen. És utána alszik el, rá kb fél órára. A lányom 4 éves de reggelihez meg vacsi után még ő is iszik kakaót.
2017. szept. 2. 13:33
 14/23 anonim ***** válasza:
85%
Persze hogy iszik. A kakaó addiktiv. Olyan mint a drog. Függőséget okoz. Saját tapasztalat.
2017. szept. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
24%
Sok mindent én sem értek, de leginkább azt nem, hogy az itt válaszolók milyen kakaókat ismernek, hogy mindenki ilyen egészségtelennek gondolja? Ti milyen kakaókkal találkoztok?
2017. szept. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
84%
Az ilyen mennyiségű és rendszeres kakaó egészségtelen.
2017. szept. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
88%

ma 15:18-as:


1. MINDEN kakaóban van teobromin, ami koffinszerü vegyület, és ezért fokozott izgalmi állapotot és függöeséget okoz.


2. A legtöbben kakaó alatt az instant kakaóporokat értik, ami emellett még tele van cukorral is, ami szintén nem tesz jót egy gyereknek.


3. HA netán fözött kakaóról van szó, akkor is telerakják cukorral, hogy "finom édes" legyen, és ez ugyannyira rossz, mint az instant.


4. Ha egy két éves gyerek napi 6-8 alkalommal iszik kakaót, az egyrészt mennyiségileg is sok, másrészt meg emellett nem igazán valószínü, hogy még mást is tud enni megfelelö mennyiségben.


5. Szóval az a probléma nem az, hogy a gyerek iszik kakaót, hanem hogy nagyrészt ezt eszi csak egész nap.

2017. szept. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon nem normális,hogy ennyi kakaót iszik egy nap!Fogmosás után meg aztán végképp ne igyon,csak vizet!Valószínüleg a kakaó koffeintartalma miatt nem alszik jól!

Én lefekvés előtt 2-3 órával adnék neki utoljára aznap,de azt is jobb lenne tejre cserélni.

2017. szept. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
76%

Ezt még olvasnom is horror! Pont ilyen korúak a gyermekeim, napi 3x, a főétkezések után mosnak fogat (először Ők, aztán még én is átsikálom Nekik), nagyon fontos nálunk a szájhigiénia, és a fogaik megóvása.

Ti hogy álltok ezzel a kérdéssel?

A fentebb leírtakból következik, hogy fogmosás után szigorúan vízivás van, este, éjjel pedig szintén csak víz. Ők a 100 százalékos gyümölcsleveket szeretik, de mivel azok is tele vannak (gyümölcs)cukorral, alaposan korlátozzuk a fogyasztásukat. És este vacsorához már csak tejet ihatnak, abban is van tejcukor, de még sincs telenyomva édes kakaóporral. Aztán fogmosás és víz.

Én a helyedben egyszerűen elvenném a gyerektől a kakaót, elviselném az őrült követelését, ugyanis én szoktattam rá a kakaóra, és átszoktatnám a vízre

2017. szept. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
89%
Nem normális ennyi kakaót itatni szegény gyerekkel.
2017. szept. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!