Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen szomszéddal?

Figyelt kérdés
A fölöttem lakó szomszédommal gondok vannak. A nő egyedül neveli a kisfiát. A gyerek előtt is voltak problémák, állandóan ordítoztak egymással a pasijával, veszekedtek, időnként verekedtek is, ilyenkor már rendőrt kellett hívni. Na mindegy, az apa lelépett a gyerek születése után nagyon hamar, egy-két hónapot bírt ki. Ezután volt egy rövid nyugis időszak, de az utóbbi hónapokban egyre sűrűbben hallom, sőt, mostanában szinte mindennap, hogy az anyja ordítozik a gyerekével, mint a sakál, van, hogy torka szakadtából sikít rá, és káromkodik. Körülbelül másfél éves lehet a kisfiú. Alig hallom a hangját, néha a sírást igen, de nem hangos. A csaj viszont most már mindennap alakít valamit, ilyeneket mond neki, hogy "k..vára elegem van már belőled te h..ye gyerek", meg "fogd már be a p.fádat b..dmeg", "k..soljál már, a f..zom kivan", "csend legyen te kis k..sög", stb, mintha dühkitörései lennének. Amikor nagyon felhúzza magát a csaj, akkor az ajtót csapkodja, meg dübögéseket, csattanásokat hallok fentről, most nem tudom, hogy veri-e a gyereket vagy sem, nem akarok olyat állítani, amit nem tudhatok biztosan, de kezd aggasztó lenni. És olyankor teljes hangerőn elkezdi bömböltetni a zenét, kivannak tőle az idegeim. Egyrészt zavar, amit fölöttem művel, mert minden áthallatszik, zavar a munkában, a pihenésben, már vendégeket sem merek áthívni, a másik meg, hogy hogy lehet így viselkedni a saját gyerekével? Szerintetek mit kéne tennem, kinek kellene szólnom? Nem akarok fontoskodni, meg mások életébe belemászni, de szerintem ez akkor sem normális állapot. Korábban azt hittem, hogy a pasijával lehetnek gondok, hogy biztosan egy agresszív állat, de ahogy visszaemlékszem, még sokszor ő csitította a csajt, hogy fejezze már be, meg hallgasson, ne kiabáljon már, ő meg csak folytatta az ordítozást, sikítást, káromkodást, nem hagyta abba. Most ugyanezt játssza a kisfiával is.
2017. szept. 8. 21:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%

Rendőrt hívni minden egyes alkalommal.

Nem agyalni kell ezen, cselekedni.

2017. szept. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
Gyámhatóságnak kell szólni,esetleg hangfelvételezd ,ahogy a gyerekre ordit ,mivel simán le tagadhatja.
2017. szept. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
A körzetes védőnőnek és gyámhatóságnak jelezni kell. Ha baja lesz a gyereknek és te nem tettél semmit megtudnád bocsájtani?
2017. szept. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Korábban is ez volt a gond, hogy mikor kijöttek a rendőrök, egyből elhalkultak, meg letagadtak mindent. Múltkor próbáltam telefonnal felvenni az ordítozást, de sajnos nem hallatszott belőle semmi. :/ Több alkalommal is csengettem hozzá, de soha nem jött ki, kopogni nem tudok, mert ráccsal le van zárva a folyosó. Beszéltem a közvetlen szomszédjával, de őt hidegen hagyta, csak legyintett, hogy nem normális, ennyi. Arra gondoltam, hogy felkeresem a védőnőt, és elmondom neki, hátha tud valamit tenni. De akkor írok a gyámhatóságnak, köszönöm a válaszokat!
2017. szept. 8. 22:11
 5/21 anonim ***** válasza:
27%

Egyedül nevelni gyereket rettentő nehéz. Főleg, ha mellé anyagi, magánéleti gondok is társulnak.

Én is voltam ilyen élethelyzetben, az idegösszeomlás határán voltam, nagyon sokat ordibáltam a saját gyerekemmel tehetetlenségemben. Épphogy elkerültem a depressziót, hajszálon múlt.

Segítség kell ennek az anyának ez világos, de nem az, hogy ráhívjuk a gyámhatóságot, elvetetjük a gyerekét.

Persze egy türelmetlen szomszéd nem fog neki szeretetet, támogatást, segítő kezet nyújtani, ezt megértem.

2017. szept. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%
Kedves előttem szóló .. az a gyerek tehet arról,hogy a szülőnek gondja van? Ordítani kell rá ,ha sír?.így kell egy gyereket nevelni? Szerintem ha nem tud megfelelő életminőséget biztosítani annak a csöppségnek,akkor igen is be kell avatkozni bizonyos szerveknek. Majd ha képes lesz önmagán uralkodni akkor lehet gyereket nevelni ,addig viszont inkább ne az a pici Igya meg a levét.. 21/N
2017. szept. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
37%
Hetes vagyok ,és az ötösnek írtam..
2017. szept. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%

Ötös, nem az anyának, hanem a gyereknek kell segítség.

Ha te őt pártolod, sok mindent elárul rólad.

Kérdező, hívd ki a gyámhatóságot, mert undorító, amit ez a nő szerencsétlen gyerekkel művel. El is kéne venni tőle!

2017. szept. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Kedves 5-os, tessek, lehet jonni segitokezet nyujtani, meg szeretgetni a not, veregessuk is meg a vallat, hogy milyen remek anya, mert igy ordibal es karomkodik a gyerekevel... Nehogy mar en legyek a szemet, hogy betelt a pohar 3 ev utan, es valtozast szeretnek, mert mint emlitettem, a gyerek elott is voltak gondok. Neked kulon gratula a hasonlo viselkedesert, legyen barmekkora gond, egy kisgyerek nem tehet semmirol. Igen, segitsegre van szuksege, de nem az en patyolgatasomra, hanem szakemberekre. Amugy sem ismerem, de nem is szeretnek kapcsolatba kerulni egy ilyen labilis es agressziv novel. Es nem tudom, hogy csak verbalisan muveli ezt vagy fizikailag is bantalmazza, de nem szeretnem megvarni, hogy odaig fajuljon.
2017. szept. 9. 02:31
 10/21 anonim ***** válasza:
49%
Mindenkepp gyamhatóság es próbáld meg még parszor hangfelvetelre venni
2017. szept. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!