Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen szomszéddal?

Figyelt kérdés
A fölöttem lakó szomszédommal gondok vannak. A nő egyedül neveli a kisfiát. A gyerek előtt is voltak problémák, állandóan ordítoztak egymással a pasijával, veszekedtek, időnként verekedtek is, ilyenkor már rendőrt kellett hívni. Na mindegy, az apa lelépett a gyerek születése után nagyon hamar, egy-két hónapot bírt ki. Ezután volt egy rövid nyugis időszak, de az utóbbi hónapokban egyre sűrűbben hallom, sőt, mostanában szinte mindennap, hogy az anyja ordítozik a gyerekével, mint a sakál, van, hogy torka szakadtából sikít rá, és káromkodik. Körülbelül másfél éves lehet a kisfiú. Alig hallom a hangját, néha a sírást igen, de nem hangos. A csaj viszont most már mindennap alakít valamit, ilyeneket mond neki, hogy "k..vára elegem van már belőled te h..ye gyerek", meg "fogd már be a p.fádat b..dmeg", "k..soljál már, a f..zom kivan", "csend legyen te kis k..sög", stb, mintha dühkitörései lennének. Amikor nagyon felhúzza magát a csaj, akkor az ajtót csapkodja, meg dübögéseket, csattanásokat hallok fentről, most nem tudom, hogy veri-e a gyereket vagy sem, nem akarok olyat állítani, amit nem tudhatok biztosan, de kezd aggasztó lenni. És olyankor teljes hangerőn elkezdi bömböltetni a zenét, kivannak tőle az idegeim. Egyrészt zavar, amit fölöttem művel, mert minden áthallatszik, zavar a munkában, a pihenésben, már vendégeket sem merek áthívni, a másik meg, hogy hogy lehet így viselkedni a saját gyerekével? Szerintetek mit kéne tennem, kinek kellene szólnom? Nem akarok fontoskodni, meg mások életébe belemászni, de szerintem ez akkor sem normális állapot. Korábban azt hittem, hogy a pasijával lehetnek gondok, hogy biztosan egy agresszív állat, de ahogy visszaemlékszem, még sokszor ő csitította a csajt, hogy fejezze már be, meg hallgasson, ne kiabáljon már, ő meg csak folytatta az ordítozást, sikítást, káromkodást, nem hagyta abba. Most ugyanezt játssza a kisfiával is.
2017. szept. 8. 21:46
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Amúgy az is megoldás lehet, ha a rendőrséget vagy a gyermekjóletist nem oda küldöd, hanem behívod magadhoz egy kávéra, amikor ordítás megy.


Úgy nem fogják tudni fent, hogy mikor kell csendben maradni.

2017. szept. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!