Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen szomszéddal?

Figyelt kérdés
A fölöttem lakó szomszédommal gondok vannak. A nő egyedül neveli a kisfiát. A gyerek előtt is voltak problémák, állandóan ordítoztak egymással a pasijával, veszekedtek, időnként verekedtek is, ilyenkor már rendőrt kellett hívni. Na mindegy, az apa lelépett a gyerek születése után nagyon hamar, egy-két hónapot bírt ki. Ezután volt egy rövid nyugis időszak, de az utóbbi hónapokban egyre sűrűbben hallom, sőt, mostanában szinte mindennap, hogy az anyja ordítozik a gyerekével, mint a sakál, van, hogy torka szakadtából sikít rá, és káromkodik. Körülbelül másfél éves lehet a kisfiú. Alig hallom a hangját, néha a sírást igen, de nem hangos. A csaj viszont most már mindennap alakít valamit, ilyeneket mond neki, hogy "k..vára elegem van már belőled te h..ye gyerek", meg "fogd már be a p.fádat b..dmeg", "k..soljál már, a f..zom kivan", "csend legyen te kis k..sög", stb, mintha dühkitörései lennének. Amikor nagyon felhúzza magát a csaj, akkor az ajtót csapkodja, meg dübögéseket, csattanásokat hallok fentről, most nem tudom, hogy veri-e a gyereket vagy sem, nem akarok olyat állítani, amit nem tudhatok biztosan, de kezd aggasztó lenni. És olyankor teljes hangerőn elkezdi bömböltetni a zenét, kivannak tőle az idegeim. Egyrészt zavar, amit fölöttem művel, mert minden áthallatszik, zavar a munkában, a pihenésben, már vendégeket sem merek áthívni, a másik meg, hogy hogy lehet így viselkedni a saját gyerekével? Szerintetek mit kéne tennem, kinek kellene szólnom? Nem akarok fontoskodni, meg mások életébe belemászni, de szerintem ez akkor sem normális állapot. Korábban azt hittem, hogy a pasijával lehetnek gondok, hogy biztosan egy agresszív állat, de ahogy visszaemlékszem, még sokszor ő csitította a csajt, hogy fejezze már be, meg hallgasson, ne kiabáljon már, ő meg csak folytatta az ordítozást, sikítást, káromkodást, nem hagyta abba. Most ugyanezt játssza a kisfiával is.
2017. szept. 8. 21:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem mindkettőnek segítség kell.


Én is voltam kikészülve, alig volt türelmem, igaz nem ilyeneket, de kiabáltam egész nap. (Fejezd már be, azt nem szabad, miért nem érted, hogy nem szabad, azonnal tedd le, nem hiszem el, hogy nem érted, hogy nem szabad, minek csinálod ezt, fogd mar fel, hogy nem szabad)


Borzasztóan hangozhatott kívülről, de ha ott lett volna a lakásban valaki, látta volna, hogy a gyerek minden erejével a konnektorba nyúlkálna és dugdosna ceruzát és játékot, minél jobban tiltottam annál többet ment oda nevetve. Vagy rohant ki az erkélyre, mert felérte a kilincset, ült ki az ablakba, mert fel tudott mászni, nyomkodta az orrába a ceruzákat, nyomkodta a gombokat a mosógépen, vagy a tisztítószeres szekrényben kutakodott, esetleg a könyvespolcra mászott, de volt, hogy kiszórta a lisztet, eldobálta a poharakat a mosogatógépből, vagy a ruhákat a szekrényből.


Ha meg bezártam magunkat az egyik szobába istentelenül ordított, na olyankor mindig átkopogtak, pedig téglaépületben laktunk.


Ez a másfél év nehéz kor, aki ordít, általában nem csap a gyerekre, mert ordítva adja le a feszültséget. Az a fura, ha valakinek csendes visszahúzódó gyereke van és sosem hallasz kiabálást. Az a gyerek nem véletlen csendes. Tudja, hogy fájni fog a feneke vagy a keze, ha rosszat csinál, nincs önbizalma és nem próbálkozik.


Anyukának a szókincse hagy kívánnivalót maga után, de mindenki kiborul gyakran, ha egyedül van egy gyerekkel, pláne, ha gondja van és kevesebb a türelme. Arról nem is beszélve, hogy talán most kezd egyértelmű lenni, hogy a gyerek talán máshogy fejlődik, nem tudhatod, milyen az életük.


Szigeteltesd le a mennyezetet, hosszútávon megtérül.

2017. szept. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
52%

Kívülállóként ítélkezni és rögtön gyámhatóságot küldeni rá hátha elveszik a gyereket tőle, szép!

Én is voltam már úgy kiakadva hogy ha valaki az alapján ítélte volna meg a kapcsolatomat a gyerekeimmel szar ügy lett volna. Ítélkezni azt tud a magyar, azt a legkönnyebb.

2017. szept. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
74%
11# bocsi off de miert zartad be magatokat?:O
2017. szept. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Félreértés, nem szeretném, ha elvennék tőle a gyereket, de üljek továbbra is csendben, és hallgassam, mit művel azzal a szerencsétlen kisfiúval? Nem beszélve arról, hogy az én türelmem is véges, kivagyok idegileg. Normális az, hogy hajnalban elkezd sikítani, erre riadok fel? És megint csak ismétlem, hogy a gyerek előtt is voltak hasonló problémák, verekedtek a pasijával, állandóan üvöltött, káromkodott és sikítozott, így utólag az lett számomra a nyilvánvaló, hogy legtöbbször ő kezdte a provokálást. És továbbra is azt gondolom, hogy egy gyerek, egy másfél! éves akkor sem érdemel ilyet. Teljesen más, ha egy kicsit erélyesebben rászólnak, hogy ne csinálja azt, hagyja abba, és biztosan idegesítő, ha a szülő százszor elmondja, hogy nem, és csak azt csinálja, amit nem kéne, na de így üvölteni, káromkodni és sikítani vele, azért az teljesen más. Aztán ajtócsapkodás, dübögés, majd bömböl a zene, én majdnem megsüketülök a hangerőtől, akkor mi lehet a lakásban? Alattam is egy család lakik, esténként vannak hisztirohamai a kétéves kislánynak, de soha nem hallottam a szüleit kiabálni, káromkodni. És nem is zavar, mert gyerekről van szó, de ha egy felnőtt ilyen primitíven viselkedik, arra nincs mentség.
2017. szept. 9. 10:36
 15/21 anonim ***** válasza:
81%
Én is éltem bántalmazó kapcsolatban, az sem olyan egyszerű mint kívülállóként tűnik. Milyen viszonyban vagy vele? Nem tudnál szólni? Családsegítő szolgálatnál nem ismersz valakit? Az még jobb lenne ha ők mennének ki és "gondozásba" vennék a családot.
2017. szept. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
76%
A gyamügy még sajnos végső esetben sem veszi el sokszor a gyereket, de az fontos lehet, hogy oda figyeljen rájuk.
2017. szept. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
34%

Mert a hálóban csak az ablakból kellett leszednem, és nem kellett utána szaladnom sem, hogy folyton figyeljem. Ott volt a legkevesebb figyelnivaló, egy legtérben voltunk, mellette el tudtam küldeni egy emailt.


Még apró a gyerek, nem érti a szavak jelentését, pont annyit számít neki a hülyegyerek, mint ugyanazzal a hangsúllyal a mitcsinálszmár.


Persze számunkra taszító. Az alattad lakóból sokkal kevesebbet hallani, gondolom csak a gigamegahisztit kapod el. Csendben is lehet ám lélekrombolni, nem kell ahhoz kiabálni. Sőt az rosszabb, mert nem indulatból jön és fel sem tűnik a szülőnek. Pont nemrég volt ilyenhez szerencsém, anyuka normál hangerővel frusztráltam szapulta a gyereket. Nem csúnya szavakkal, hanem kritizálta a tetteit. Sokkal rosszabb volt, mint egy fogdbeaszádidióta üvöltve.


Üvölteni én is üvöltöttem ilyen wháákat, mikor legszívesebben odacsaptam volna neki. Utána mindig jobban éreztem magam.


Figyeld meg, hogy viselkedik vele az utcán, lépcsőházban, milyen a gyerek viselkedése.


Egyszer vigyél fel nekik sütit, mikor balhé van. Gondoltad elkél szöveggel.


Nem haverkodási, hanem csekkolási céllal. Ha utána is vészesnek ítéled a helyzetet, a gyereken folt van, vagy fájlalja valamiét mehet a védőnői jelentés, de anyuka helytelen feszültséglevezetésére (káromkodás) alapozva szerintem nem korrekt a jelentés.


Van egy film, a király beszéde. Ott is megkönnyebbül a frusztrált pasi a káromkodástól.

2017. szept. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
30%

Semmit nem fognak vele csinálni.


Mostohaanyám is végigordította az egész életét (ráadásul a suliban is a diákjaival), mégis simán vele voltak a gyerekei - meg aztán én is.

Remek fiatalkorom volt.... -.-

2017. szept. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nálunk a szomszédban van hasonló, csak ott már 8 éves a gyerek, én itthon vagyok a picimmel. A védőnőmtől kérdeztem, mit lehet tenni (korábban ők is hozzá tartoztak), mondta, hogy a gyámhivatalnak kell szólni. Itt ráadásul már korábban állítólag kiemelték kis időre a gyereket, és ennyi. Nem tudom, hogy ilyenkor nincs utólag ellenőrzés?Elkeserítő a helyzet..szegény pici.
2017. szept. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Gyermekjóléti szolgálatnál akár úgy is jelentheted, hogy a neved ne szerepeljen! És kötelesek kivizsgálni!
2017. szept. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!