Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire fáj a szülés?

Mennyire fáj a szülés?

Figyelt kérdés
4 hónapos kismama vagyok,de már sokat gondolok a szülésre,mert annyira meg rémít az a sok történet,hogy nagyon fáj a szülés... Félek igazából persze szerintem ez normális... Az a tudat,hogy majd ott meg vágnak aztán varrnak háát nem hangzik jól! Persze nagyon várom a kisbaba érkezését és szenvedek bármennyit csak neki ne legyen baja! De mégis félek...
2017. szept. 12. 18:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Ha a gátmetszésre gondolsz, attól felesleges félned. Olyan brutális a szülési fájdalom, hogy azt észre se fogod venni. Megnyugodtál kicsit?
2017. szept. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
21 hónap van a gyermekeim között. Szerinted mennyire viselt meg az első szülésem? :) oké fáj, de elviselhető. Van rosszabb.
2017. szept. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%

1. A legtöbb nö csak akkor érti magát "igazi" anyának, ha minél nagyobb horrortörténetet talál ki szülés címén.


2. Egy egészséges nönél a szülés nem borzasztó dolog, természetesen fáj valamennyire - mint egy nagyon erös menstruáció -, és hosszabb ideig tartanak a görcsök, a végefelé majdnem folyamatosan, de közel sem annyira vészes, mint amivel ijesztgetnek.


3. A gátmetszésböl meg semmit sem érzel, mert egyrészt eléggé felfokozott izgalmi állapotban vagy olyankor, másrészt meg érzéstelenítés után vágnak.


4. Mielött nekem esnek az "ANYÁK", négy gyereket szültem, tehát tudom, mi a szülés.

2017. szept. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Hat hete szültem, a gátmetszéstől nagyon féltem,szerencsére elmaradt. A fájások után a kitolás felüdülés volt, sokkal durvább fájdalmakra számítottam.
2017. szept. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon fáj. A menstruációs fájdalomnál sokkal jobban, de természetesen ki lehet bírni, sokan kibírták már. Nekem a kitolás is nagyon fájt, de nálam az is 3 órás volt, ami nem általános.
2017. szept. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
4-es vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy varrni kellett, mikor mondták megijedtem nagyon, a tűtől jobban féltem, mint a szüléstől, de érzéstelenítettek és csak annyit éreztem, hogy ott matatnak. A legkellemetlenebb nekem az volt amikor varrás előtt belül felitatták a vért. Nekem ez maradt meg a legrosszabb emléknek.
2017. szept. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
A válaszokból láthatod, hogy mindenki másképp éli meg. Nekem speciel 21 óra volt, iszonyúan fájt. Nagy családot terveztem 4 gyerekkel, de félek a 2. gondolatától is. (Igaz, még csak fél év telt el) Egyébként a 36. héttől már nagyon mentem volna szülni, nem féltem. Aztán vajúdás alatt meg haza mentem volna :D A baba ígyis úgyis kijön, menni fog!
2017. szept. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon fájt. Szétszakadt a hüvelyem, gátmetszésnél pedig nem.volt idő érzésteleníteni, ettől függetlenül nem is vettem észre, hogy végbélnyílásig felvágtak, annyira fájt maga a szülés. De ez teljesen változó. Anyukám 4x szült, elmondása szerint az első kettő neki is pokolian fájt, a harmadik és negyedik neki is csak egy jó erős menstruációs görcaöléshez hasonlított.

Ne aggódj, kibírod te is, ha nagyon elfogy az erőd, segítenek.

2017. szept. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Ne félj a gátmetszéstől. A fájások annyira erősek hogy észre se veszed hogy felvágnak. Komolyan. És nem tudom hol szült a 4 gyerekes anya, de nem érzészelenítik, mert úgysem érzed. Aki azt mondja hogy csak túloznak a nők annak biztos nagyon könnyű volt, de nem szép dolog ledegradálni mást, hisz nem élte ugyanazt át, nem tudhatja másnak milyen érzés volt, Nekem olyan, mintha egyszerre eltörték volna minden csontomat.
2017. szept. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem tudom, kinek milyen menstruációs görcsei vannak, de nekem köszönőviszonyban nem volt a szülési fájdalommal. Számomra brutál fájdalmas volt, egyetlen előnye, hogy nem tartott sokáig, mert az első fájástól számítva 3 órán belül meglett a fiam. Én előre félek a következő szüléstől, mivel már tudom, mire számíthatok.
2017. szept. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!