Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vágyom nagyon a nagy családra,...

Vágyom nagyon a nagy családra, hogy legyek türelmesebb? 11 hónapos a kisfiam. Iszonyatosan vágyom még egy babára, sőt el tudnám képzelni, hogy akár 3-4 is legyen.

Figyelt kérdés
Az Uram a fő kereső a családban, Ő azt mondta, hogyha az anyagiak meg lesznek (már most meg van szerencsére) Tőle jöhetnek, de szerintem csak azért mondta, hogy megnyugodjak. Néhány hónap múlva újabb babaprojektbe kezdünk, de valamiért úgy érzem Ő nem akarja igazán. Attól is félek, hogy a 2.után azt mondja, hogy köszöni, Neki ennyi elég. Felhozni már nem is nagyon merem a témát, mert megőrjítem, hogy állandóan erről beszélek. Valaki volt hasonló helyzetben? Nem szeretnék nyilván semmit rá erőltetni, de óriási hiányt érzek az életemben, amit úgy gondolom még egy baba tud kitölteni. Imádom a Kisfiam, egy tündér, szeretnék még több ilyen csodát az életemben.

2017. szept. 22. 10:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%

Még csak 11 hónapos a kisfiad.szerintem még élvezd a vele valo időt.mert ha majd lesz még egy baba akkor már ugyis kevesebb idő lesz rá.

Aztan lehet hogy majd ha belecsöppensz a hiszti korszakba akkor már nem akarsz kettőt.. :D

Mert most még a 11 hónapossal még elhiszem hogy minden happy- de azert lesznek még nehézségek

2017. szept. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Beléptem a sajátomba. Az előző 2-t is én írtam. Szóval a Férjem mondta, hogy januárba fogjunk bele a következő babaprojektbe. Ő nem is szeretné, ha bölcsibe járna a kicsi. Csak valahogy úgy erzem, hogy nem akarja igazán. Őszinte ember és azt mondja, hogyha nem akarná nem mondta volna, mert egy gyerek nem játék, nem lehet csak úgy csinálni egyet, de hiányolom a lelekesedését.
2017. szept. 22. 11:13
 13/22 A kérdező kommentje:
Sajnos 3-4 év korkülönbségre nincsen "időnk", mert már 30 évesek vagyunk. Sok tényezőből áll össze a dolog. Munkahelyemen ketten vagyunk, ha én 2 évre mindig elmennék szülni és után 1 évre vissza a kolléganőmet megőrjíteném, mert mindig újabb embert kellene felvennie, de nyilván mindenre és mindenkire nem lehet odafigyelni.
2017. szept. 22. 11:16
 14/22 anonim ***** válasza:
73%

"Dolgozom gyerek mellett 2 hónapos kora óta napi 2 órát" - és az mire elég? Ez maximum gesztusértékű, de nem segít, ha a párod valamiért kidől... Rá sem rakhatsz túl nagy terhet, őt sem zsigerelheted ki.

"Felhozni már nem is nagyon merem a témát, mert megőrjítem, hogy állandóan erről beszélek" - ezt nem tartom normális dolognak. Ki kellene találnod, miért nem érzed magad jól a bőrödben, mert ez alapján simán lehet, hogy csak kivetíted a problémád, és 4 gyerek után sem érzed kereknek a világod.

2017. szept. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
58%
Semmi jó nem fog kisülni belőle, ha bevállaltok még egyet. Örülhetsz, hogy időben megérezted, hogy a férjed nem akarja. Ezek után mégis szülni... pecsét a váláshoz. Mit kezdesz majd egyedül 4 gyerekkel? 1 gyerekkel sem boldogul az ember, többel mondhatni esélyed sincs egyedül. Márpedig ha a férjed egy icipicit is nem akarja, akkor garantált a jövő...
2017. szept. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Pont arra elég a napi 2 óra munka, hogy megduplázom a GYED-emet:). Ápoló vagyok, magánba elmegyek néhány betegemhez.
2017. szept. 22. 13:24
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. szept. 22. 13:25
 18/22 érdekel0 ***** válasza:
88%

Én is vágytam ŕa!

Aztán az 1.tündér utan kaptam egy "nemtündért",apa meg egy olyan munkát,hogy alig van itthon.

2017. szept. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Igen, amúgy gondoltam erre én is, hogy következő nem lesz ilyen tündér és megállunk kettőnél:).
2017. szept. 22. 13:35
 20/22 anonim ***** válasza:

Fiam után vágytam még egy babára, de akkor az anyagiak nem engedték meg. Aztán 6 éves korában döntöttük el, hogy jöhet a tesó, adottak a feltételek. Ekkor voltam 33, a párom 38. Így ideális, a nagy ment suliba 7 évesen, amikor a kicsi született, így tudtam segíteni a nagynak tanulni. Délben hazajárós a suliból.

Mindig 2 gyerkőcöt szerettünk volna. Aztán amikor a kicsit vártuk, mindketten úgy gondoltuk, hogy talán még egy harmadikat is bevállalhatnánk kis korkülönbséggel. A fiúnk egy angyalka volt, most is nyugodt, bújós, csendes típus. A lányunk a másik véglet, hisztis, romboló, 1000 olyan dolgot csinált már, amit a fiam ilyen idősen, sőt később se. Igazi ördögfióka már 1 évesen is. :D De így imádjuk, mindkettőt. Most rajta vagyunk a harmadik babán, remélem még az éven összejön, mert később már nem szeretnék szülni (35 vagyok már, a férjem 40).

2017. szept. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!