Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz ha így vállal...

Szerintetek gáz ha így vállal valaki gyereket?

Figyelt kérdés

Szülés után 2 héttel már vissza is ment anyuka dolgozni teljes állásba,(nem Magyarországon). Apuka is tejes állásban dolgozik.

Tápszeres a baba, amíg a szülők dolgoznak, addig bentlakásos dadus vigyáz rá, eteti, fürdeti, stb.

Az anyuka néha magával viszi a kisbabát melóba, mert ez az ő vállalkozása. Sokszor sikerül elvinnie, de ha tárgyalások vannak, vagy ide oda kell rohangálnia nem tudja, ilyenkor otthon van a dadussal.


A kisbaba amúgy teljes luxusban él, és még talán nem érez belőle semmit, de később mindenből a maxot tudják neki biztosítani a szülei pl legjobb magán óvoda, legjobb iskola, van pénz egészséges táplálkozásra stb.


Sok megjegyést kapnak, hogy így minek a gyerek, de szerintem csak tejesen átlagos életet élnek, persze sokat dolgoznak azért, hogy legyen minden amit szeretnének, hatalmas ház, lovak, extrém sportok, utazás stb.

(a bátyámékról van szó amúgy)



2017. okt. 5. 10:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%

Ferjem szivesen elcserelte volna a hiperszuper telefonjat, szamitogepet, gyonyoru hazat egy vele foglalkozo szulore. En pedig nem adnam a gyerekkoromban szuleimmel toltott idot ugyanezekert vsak azert, mert igy panellakasban kellett elnunk, es allami oviba jartunk.


Szerintem egy gyereknek, ha nincsenek a szuloknel stresszt okozo megelhetesi kuzdelmek, tehat van mit enni, van teto a fejuk folott, es bizhatnak benne, hogy ez igyis marad, akkor onnantol mar egy kisgyereknek tobb pluszt ad, ha a szulei tobb idot toltenek vele, mintha a meg tobb penzre mennek ra.

2017. okt. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
85%

Hát ezzel csak az a baj (többek között), hogy bent lakó dadusok 1-2 évente általában váltják egymást, ritka az aki kitart egy családnál 5-10 évig, mert hát a dadus élethelyzete is változik, tehát nem olyan mintha mondjuk a nagymama vigyázna a gyerekre. Mire megszereti, jól kijönnek, jön a következő, és mire felnő a gyerek látni fogja h mi az igazán fontos a szülei életében (a karrier). Biztos sokan vannak egyébként a felső tízezer közül, külföldön is, akik így nevelnek gyereket, ez egy más életforma, de nem gondolom h ez a legjobb a gyereknek. A túlzott luxus amúgy is felesleges és torzítja az ember józan ítélőképességét, világképét mert azt gondolja h ez az alap és ha abba születik nem tudja értékelni amije van.

Az a véleményem h az anyuka legalább a baba 1 éves korát megvárhatta volna.


Én már azokon a bébiszitter kereső hirdetéseken is csodálkozok, amiket úgy hirdetnek, hogy hétköznapokon fél 4 és fél 8 között kellene vigyázni ovis és/vagy kisiskolás korú gyerekekre, amíg a szülők haza nem érnek. Ez miért jó? Jó esetben egy ovis 8-kor már ágyban van, mikor látja a szüleit ha hétköznap bébiszitter megy érte oviba/iskolába? Valaki még külön bele is írja h együtt is kéne tanulni a gyerekkel aztán lefektetni...

Ez megint a munkamániáról szól csak, mert akinek van pénze bébiszitterre, az nem keres rosszul és megtehetné h ne 8-ra, hanem legalább 6-ra hazaérjen.

2017. okt. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
67%

A lényeget már többen kifejtették előttem.

Igen, nagyon nagy gáz. Nem való nekik gyerek.

2017. okt. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
30%
Szeretik és próbálják a lehető legjobb anyagi körülményeket biztosítani neki a jelenre és a jövőre. Mi ezzel a baj? Bármilyen sz*r a ti gyerekeitek sem fognak emlékezni arra hogy életük első 3 évében kivel voltak, aztán meg úgyis kötelező az ovi. Ha a dadus jól csinálja a dolgokat és szeretettel bánik vele akkor éppen annyira boldog baba mint a többi aki az anyjával van. Az meg hogy az anyuka ezt az érzést nem akarja átélni, az ő dolga. Nem ez a felelőtlenség és a gáz dolog, hanem aki úgy szül hogy nincsen pénze, türelme a gyerekéhez. Na az nagyon gáz.
2017. okt. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
52%
Nem, nem gáz. Nem azon múlik a boldogság, hogy meddig van otthon anyuka vagy meddig szoptat. Lásd itthon a sok alkeszt meg öngyilkost. Jóval többen vannak, mint nyugaton, ahol max pár hónapig vannak otthon az anyukák.
2017. okt. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
41%

Mikor harom honapos voltam, felgyulladt az epp felujitas alatt levo hazunk (a villanyszerelo elrontott valamit a haz mogott levo istalloban)

A csalad tomkrement. Az allataink, a felkesz butorok, a teto, a padlo... Minden odaveszett. A biztositas epp a hitelt fedezte.

Egy eves koromig a nagyim nevelt minket (4 volt a noverem, es 6 a batyam). Anyu 12 orazott minden nap, plusz napszamba ment, apu Ausztriaban favago lett, kethetente lattuk.

Aztan a mama leesett a lepcson, es mar nem tudott jarni, kesobb pedig ebbe belehalt.

Ezek utan mondhatni, a falu nevelt fel. Volt, hogy oviban voltam, volt, hogy egy random nenivel, de vigyaztak ram a konyhasnenik is. Ki hogy ert ra.

Nem lettem gyokertelen, sot! Tucatnyi nagymamam, nagypapam lett, es csodas gyerekkorom. A testvereimnek szinten.

Es nagyon szeretem a szuleimet es csodalom oket.

2017. okt. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
61%
Igen 16-os, mert bizony összehasonlítható a 2 helyzet. A túlélésért másra bízni a gyereket vagy a huszadik merciért.
2017. okt. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
64%
Nekem mindenem megvolt, nyaralások, saját ló, saját lakás, stb. Most meg saját pszichiáter, mert annyira nincs kapcsolatom a szüleimmel, hogy gyakorlatilag nincsenek szüleim. Még abban a korban vagyok(egyetemista), hogy időnként szükségem lenne rájuk, de évente egyszer találkozunk 1-2 napra és talán 3 havonta egy telefon. Nem értik, mi a problémám, ha keresem őket, meglepődnek, hogy minek és elismétlik, hogy mennyivel jobb életem van, mint másoknak.
2017. okt. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
52%

Mivel nagyon pici korától ezt szokja meg a baba, neki nem lesz furcsa. Mondjuk a két hét még nekem is erős kicsit, pedig alapvetően én nem húznék semmilyen határvonalat, hogy meddig KELL otthon lenni a babával, de ha belegondolok, két hét alatt még össze sem szoktam rendesen a gyerekkel, sőt, az elsőnél még a szülés után helyre sem jöttem addigra teljesen. Nálam mindkettőnél 3 hónapos koruk volt az, amikor azt éreztem, hogy már képes vagyok összeszedettebben mással is foglalkozni, addig csak figyeltem őket, magamat, a szokásainkat alakítgattam. De van, akinél ez gyorsabban megy biztosan.

Viszont azért így, hogy az anyának saját vállalkozása van, és sokszor magával is viszi a babát, egész más, mintha egy beosztott lenne valahol, egy irodában, egy üzletben, vagy akárhol, és napi 8-10 órán keresztül nem lenne vele a gyereke két hetes korától.


Addig, amíg ez mindenkinek megfelel így, szerintem nincs gond. Akkor van gond, ha egyértelműen érzékelhető később, hogy a gyereknek ez nem felel meg, és akkor sem változtatnak rajta, pedig megtehetnék.

2017. okt. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
69%

Azért az hogy az anyuka visszamegy dolgozni, például részmunkaidőben, meg hogy minden tizedik szökőévben látja a gyerekét, nem értem, miért egy kategória. Nem adta a gyereket lelencbe, nem mondott le róla, nem szakította meg vele a kapcsolatot, csak idejének egy részét munkával tölti. Miért csak végletekben lehet gondolkodni? Igen, van, aki egész gyerekkorában csak fényképen látta a szüleit és lelkibeteg lett. Meg van, akinek bezzeganyukája van és 12 éves koráig öko-bio-hurcibaba volt, egy ágyban aludt a szüleivel 20 éves koráig, 32 évig szoptatták, a legújabb divatok és szakirodalom szerint nevelték, és lelkibeteg lett.


-->> Valami normális megoldás teljességgel elképzelhetetlen?

2017. okt. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!