Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatal lányok nők. Szeretnétek...

Fiatal lányok nők. Szeretnétek fiatalon (20-25 évesen) sok gyermeket vállalni? Ha igen miért ha nem miért?

Figyelt kérdés

2017. okt. 21. 20:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
67%
Igen😄😍
2017. okt. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
65%

Bár ezen a koron már túl vagyok, de sose akartam sok gyereket. Mindig kettőt éreztem a plafonnak. Hogy miért? Mert én is szeretnék élni, szeretném, ha lenne valami időm magamra, a férjemre, és nem akarom azon kapni magam egy napon, hogy kizárólag a gyerekeim ellátása, oviba/suliba/edzésre stb. szállítása, az ő összekészítésük, etetésük meg a házimunka teszi ki a napomat (a melón kívül persze). Szerintem egy rahedli gyerekkel egyszerűen képtelenség magadra időt szakítani, valamelyik állandóan igényel.

29 elmúltam, egy lányom van (2,5 éves nemsokára), így teljesen megvalósítható, hogy van én időm, van kettesben töltött idő a férjemmel, közben pedig a gyerek is sok figyelmet kap. Őszintén szólva még a másodikon is gondolkodunk, mert kicsit félünk attól, hogy ez a jól működő rendszer totál felborul.


Azzal amúgy egyet tudok érteni, hogy ha összejön úgy, hogy valaki tud fiatalon szülni, akkor tegye. Én pl. 25 voltam az első terhességemnél, csak sajnos vetéléssel végződött, így 27 évesen szültem a kislányomat. Örülök, hogy nem voltam idősebb, legalább a tesó kérdéssel is nyugodtan várhatunk, nem szorít az idő, hogy el kell dönteni, mert esetleg kifutok az időből.

2017. okt. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
40%

Miért vagyok lepontozva? Mert nem akarok gyereket és erről elmondtam kultúráltan a vélemènyem?

17/L

2017. okt. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
61%
Nem. Mivel jelenleg az anyagi helyzetem nem engedné meg hogy mindent megadjak neki, amit szeretnék. HA valaha eljutok a gyerekvállalásig, az csak abban az esetben lehet, ha lehetőségeket fogok tudni adni neki egy jobb életre, és hogy rengeteg mindent megtapasztaljon és nyitott legyen számára a jövő.
2017. okt. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Igen, szerettem volna (bár inkább 25-30 között, mert 25 évesen kaptam meg a diplomámat), mert mindig úgy gondoltam, a 25-30 közötti a legideálisabb korszak a gyerekvállalásra (legalábbis biológiailag, szellemileg és érzelmileg - tökéletes időzítés karrier szempontjából meg úgysincs). Végül nem így alakult.
2017. okt. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
61%

Én 1 vagy 2 gyereket szeretnék, nagyon maximum 3-at, de akkor nagyobb korkülönbséggel. 21 vagyok, van még 2 évem az egyetemből, utána szeretnék külföldre költözni, ott megismerkedni a jövendőbelimmel(vagy akár már itthon is, ha utána kijön velem), legalább 2-3 évet dolgozni és még élni a saját életemet, utazgatni stb, legyen biztos anyagi háttér és utána jöhet az első gyerek, tehát 25-30 éves korom között. Ahogy már írták, ez a legideálisabb kor a gyerekvállalásra.


Legalábbis most így tervezem, de ki tudja, mi lesz, lehet nemis akarok majd gyereket, vagy csak később :D

2017. okt. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Én egész életemben nagy családot szerettem volna, annak köszönhetően, hogy volt két osztálytársam is gyerekkoromban, ahol az egyik családban 11-en voltak édestestvérek (igen, ugyanattól az apától/anyától), a másikban 5 fogadott és 7 édes testvér élt, s amíg az osztálytársaim legtöbbjének elváltak a szülei, meg nálunk ugyan nem, de folyton ment a balhé, addig ezekben a nagycsaládokban élő osztálytársaim és a testvéreik is mindannyian boldogok és kiegyensúlyozottak voltak, pedig nem voltak eleresztve anyagilag. Szóval innen hozom nagy álmom, hogy minimum 6 gyereket fogok szülni és 24 évesen már nagyon szerettem volna is belekezdeni a projektbe, DE a párjaim sosem akartak "még" gyereket. 38 évesen jött az első olyan kapcsolat az életembe, hogy a másik fél is dedikáltan gyermeket szeretne és ráadásul sokat. Hát nem tudom, ez hogy jön össze. Úgyhogy emellett még bosszantóbb, amikor a nőket kérdezgetik, hogy miért nem szülnek, nyugodtan kérdezgethetnék a férfiakat is, hogy miért nem nemzenek. ;)
2017. okt. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
81%

Nem szeretnék.

19 éves vagyok, most kezdtem az egyetemet (1 évet kihagytam a gimiben, mert Ausztráliában éltem), így -1 év 'csúszásban' vagyok.

Jelenleg egy hároméves képzésen vagyok, jövőre szeretnék ösztöndíjjal Spanyországba, vagy Oroszországba menni fél évre. Utána szeretném megcsinálni a mesterképzést, ami plusz 1 év.

És ott leszek 23 évesen, 0 munkatapasztalattal... Bármilyen hihetetlen, a nagyobb vállalatok, cégek nem kapkodnak a több gyerekes anyák után, főleg, ha azok még csak óvodás/kisiskolás korúak. Rengeteg célom van még az életben és jelenleg úgy érzem, hogy a babavállalás várhat 27-29 éves koromig.

2017. okt. 22. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
74%

Nálam a gyerek utáni vágy 25 éves koromban "ébredt" fel... de akkor igen gyorsan :-)

Igy elég elhamarkodottan döntöttem.

De azt sose bántam, hogy gyermekem lett :-)

Szóval ez a 25 év alatti kor a tanulásról, szórakozásról, majd munkáról szólt nálam is.

Egy gyerekbe gondolkodtam. Most 2 van, egy fiú egy lány.. Igy tökéletes minden!

40/N

2017. okt. 22. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 érdekel0 ***** válasza:
100%

21 évesen szültem az 1.t,31 évesen a 2.at.

Fiatalon SOKKAL könnyebb volt jó anyának lenni.

Anyagilag nem voltunk eleresztve,ezért is vártunk.

Nem kellett volna.

Mindenünk megvan,nekik is szép jövő tudunk biztosítani,de akkor nem kellett volna várni

2017. okt. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!