Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is került már ilyen...

Más is került már ilyen helyzetbe? Hogyan oldotta meg?

Figyelt kérdés
Gyerkőcöm szeptemberben kezdte az óvodát, még nem is alszik bent délután, minden nap délben mennem kell érte. Minden nap reggel hét és fél kilenc között lehet őket bevinni. Ha bent is alszanak délután és valaki negyed öt után megy a gyerekéért akkor már megy a piszkálódás az óvónőktől, hogy ezt hogy képzelik. Én hetente háromszor délután négyre fogok iskolába járni. A párom munkaideje reggel 7től délután 5ig van. Mindezeken felül muszáj munkát vállalnom, és ezeket egyszerre nem tudom hogy hogyan oldjam meg. Eleve kell mindenképpen egy bébiszitter, aki vigyáz rá hetente háromszor délután háromnegyed négytől, ameddig a párom haza nem ér (fél6). Ezzel nem is lenne probléma.De ha nyolc órában munkát vállalok, és teszem azt nyolckor kezdődik a munkaidőm akkor csak délután négykor végzek, pedig akkor már órán kell lennem. Ha hétkor kezdődik, akkor pedig reggel nem tudom még óvodába adni a kicsit. Négy órában pedig nem is nagyon találok munkát, és az azért járó fizetés is nagyon kevés lenne, bár ha nem tudom máshogy megoldani akkor marad a négy órás. Olyan emberek véleményére lennék kíváncsi, aki volt már ilyen helyzetben. Érdekelne, hogy hogyan oldotta meg, vagy ha nem sikerült megoldania akkor miért nem, és mit csinált helyette?
2017. okt. 25. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Nagyszülők egyik részről sem opció?
2017. okt. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Az óvoda valameddig nyitva van, addig kötelesek ott lenni, nyilván nem este 7-ig, szóval olyankor kell egy baby sitter, aki elhozza.
2017. okt. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Párod munkaideje túl hosszú: 10 óra naponta.

Én arrafelé keresném a megoldást, hogy ő fél 8-ra járhasson.

Vagy elhalasztani pár évvel azt az iskolát, amibe te fogsz járni.

Ha nagyvárosban laktok, akkor másik óvódát keresni. Én megyeszékhelyen lakom, itt is akadnak olyan óvódák, amiknek a nyitvatartása lehetetlen helyzetet okozna nekünk. De pont a körzetesé jó.

Ha kis településen laksz, akkor próbálj másik szülővel összeismerkedni és őt megkérni erre. Ezt valahogy persze viszonozni kell (pénzzel vagy valami másban őt segíteni). Igaz, akkor ugyanott tartunk, mintha még egy bébiszitter lenne.

Indulj ki abból, hogy ha ilyen rövid az óvodátok nyitva tartása, akkor az ott másnak is probléma. Lehet, hogy a szülők között bevett dolog az efféle összefogás, csak te eddig nem tudtál róla.

2017. okt. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyszülők egyáltalán nem sajnos. Óvoda 5ig van hivatalosan.
2017. okt. 25. 11:40
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi hozzászólásokat!

Sajnos olyan területen dolgozik, ahol mindig csak 10 órában vesznek fel embereket, nekünk is eszünkbe jutott az ő munkaidejével variálni, meg is kérdezte a főnökét, azt mondta kis ideig beleegyezik abba, hogy korábban eljöjjön ha úgy van, de minél hamarabb oldjuk meg máshogyan. Másik óvodára én is gondoltam, főleg, hogy nem nagyon tetszik nekünk ez az ovi, de a közelben csak ugyanennek a tagintézményei vannak, a többi pedig nagyon messze, bár még ennek tudatában is gondolkozok az óvodaváltáson. A szülők nem hiszem, hogy összefognának itt bármiben is, ezt abból következtetem, hogy eddig azt tapasztaltam, hogy általában mindig csak a rosszat látják egymásban, és szülői értekezleten is fel volt háborodva az óvónő, hogy sokan négy után mennek a gyerekért és hogy változtassanak. Ezen eleve nem is értem, hogy hogyan gondolják hogy változtassanak a szülők, mikor nyilván ők is abban a helyzetben vannak hogy négykor letelik a munkaidő és utána tudnak csak a gyerkőcért menni, tehát ez a probléma másnál is fennáll, csak ők legalább ha négy után is, de be tudnak menni értük. Egyébként köszönöm! :)

2017. okt. 25. 11:53
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Fantasztikusak az óvónők. Az egyik dolgozik 6-14-ig, a másik 10-18-ig elvileg így kellene. Pont azért, hogy a dolgozó szülők megtudják oldani. Hihetetlen , én is tapasztaltam az óvónők hozzáállását. minél hamarabb dobjuk ki a gyerekeket annál jobb.
2017. okt. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
..? Ilyen van? Anyukám most ment nyugdíjba ,óvónő volt. 17 óra előtt el se jöhetett,ha maradt gyerek..de ő szerette a munkáját,náluk ez fel sem merült..mik vannak..szerintem nem kell vele törődni...17ig van nyitva,kötelességük vigyázni a gyerekre. Bassz ez a munkája...jóhogynem zavarja a gyerek..
2017. okt. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
Az óvodának nem 17-ig, hanem 18 óráig kellene hivatalosan nyitva tartania! Ha bepróbálkoznak beszólással, akkor határozottan a tudtukra kell adni, hogy meddig van a nyitvatartás, és azt is, hogy a te munkaidőd meddig tart. Ez az egész hazazavarosdi arról szól, hogy előbb bhazamehessen az óvónő! Ennek elérése érdekében képesek a szülöket is zsarolni
2017. okt. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
2017. nov. 3. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!