Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudom eldönteni, hogy...

Nem tudom eldönteni, hogy túlreagálom, vagy igazam van? Babát várok. A baba apjával távkapcsolatban élünk. Ő elvált, van két gyereke. A bíróság szó szerint kisemmizte.

Figyelt kérdés
Már minden megvan a babának, de mindent én, és a szüleim vettünk, az orvosomat is én fizetem. Ő a másik két gyerekére költi a maradék pénzét is. Valahogy eddig toleráltam, de ma elszakadt a cérna. Felhívott, és épp a fiával van edzésen, majd mennek a mekibe kajálni, meg vesz neki egy cipőt, mert szegény gyerek arra vágyik. Ráadásul a gyerekei nem is tudhatnak rólam, meg a leendő testvérükről, nehogy sérüljenek. 11 és 13 éves gyerekekről van szó. Most lett elegem. Ráadásul ha más is hallja, mint most a fia, akkor kb úgy beszél velem, mint a haverjaival. Nem látok ki ebből az egészből, mert egyrészt félek, hogy teljesen egyedül maradok a picivel, másrészről úgy érzem neki már ott a két gyereke, az én babámat nem tekinti úgy mint őket. Megváltozik ez ha meg lesz a baba, vagy jobb lenne, ha végre elfelejteném, és megpróbálnám elfogadni, hogy egyedül leszek a picivel?
2008. okt. 22. 16:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
"Ne allitsd valaszut ele, mert szukseged van ra, es lesz is. Hidd el egy gyerekkel nagyon nagyon nagyon nehez egyedul lenni. " : Annak nehéz olyan borzasztóan, aki ezt bebeszéli magának. Én írtam az előtted lévő választ, nekem a legfelszabadítóbb érzés volt, amikor lezárhattam a kapcsolatomat, és nem éreztem nehezebbnek egyedül, mintha egy férfi lenne a sarkamban. Azt vettem észre, többet panaszkodnak azok az anyukák, akiknek ott a férjük, és még azt is el kell látni és nem segít semmit. Ha valaki tragédiaként éli meg, hogy egyedül marad, annak azzá is válik, de a gyerekének sem lesz könnyebb. Én viszont hosszú idő óta először tudtam lélegezni szabadon amikor egyedül maradtam terhesen. Az én kisfiam egy igazán boldog, kiegyensúlyozott gyerek, és én magam is kiegyensúlyozott és boldog vagyok így, és úgy érzem, csak így vagyok képes új, megfelelő párt találni. Mert nyilván azzal, hogy valaki egyedülálló anyává válik még nem állszándékában végleg egyedül is maradni. Jobb egy semmilyen férfi, mint az olyan, aki hiteget, letagad (és ezzel megaláz), akire nem lehet számítani.
2008. okt. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt. Döntöttem, szakítottam a baba apjával, most nagyon magam alatt vagyok, de idővel talán így lesz a jobb.
2008. okt. 24. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!