Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti miért akartok/akartatok...

Ti miért akartok/akartatok gyereket?

Figyelt kérdés

A kérdést nem provokációnak szánom! Mivel ez egy anonim oldal, kérlek, őszintén válaszoljatok!


30 éves nő vagyok, sosem éreztem, hogy akarnék gyereket, és még most sem érzem, emiatt több helyről megkaptam, hogy ez nem normális dolog.


Ezért nagyon kíváncsi vagyok a másik oldal véleményére, hogy ki miért akar.

Hallottam már többféle érvelést...

Nagyon vágytam rá...

Ez a normális...

Szerettem volna már babázni...

Legyen, aki gondozzon idős koromban...

Hogy magamhoz láncoljam a pasimat...


És még sorolhatnám. Persze, ezek között azért vannak extrém esetek is, de kíváncsi vagyok, ti miért akartok gyereket. Hátha megértek valamit, amit eddig nem sikerült :)


Köszönöm!


2017. nov. 1. 17:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
2017. nov. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
2017. nov. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Szàmomra ez teljesen természetes volt,hogy lesz gyermekem,nem is egy,hanem minimum kettő.Hogy miért?Mert nekem ez az élet rendje.Amúgy különösebben nem vagy gyerek szerető típus.Ja és nem úgy ébredtem egyik reggel,hogy úúú de anya akarok lenni,hanem egyre többször éreztem azt,mondjuk haverok gyerekeit làtva,hogy én kimaradok valamiből....Plusz lehet az is közrejátszott, hogy nagyon szeretem a szüleimet,szóval jó példàval szolgàktak nekem a csalàdról,anyasàgról.
2017. nov. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
53%

Ezt mar rohadt sokan megkerdeztek. 30 vagy ember, nem 15, hogy ne tudj egy ilyen kerdesre magadtol is legalabb 12 valaszt felsorolni!

Ha nem akarsz akkor nem akarsz, de azt azert tudnod kell, ha akar kicsi erzelmi intelliganciad is van, hogy amugy miert is jo csaladban elni!

2017. nov. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Kicsi koromban minnél több dologban szerettem volna anyukámra hasonlítani ha felnövők, például három gyereket szerettem volna. Most már nem akarok olyan sok mindenben hasonlítani rá. Időnként változik hogy szeretnék-e gyereket. Volt amikor teljesen elzárkoztam tőle, most épp ott tartok hogy szeretnék babát. Aztán meg néha eszembe jut hogy ez tényleg egy életre szól és hatalmas felelősséggel jár. Most úgy vagyok hogy ha "becsúszna" akkor örülnénk neki, de nem görcsölünk rá.
2017. nov. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
33%

"Ha nem akarsz akkor nem akarsz, de azt azert tudnod kell, ha akar kicsi erzelmi intelliganciad is van, hogy amugy miert is jo csaladban elni!"


Cicám, attól, hogy a tiszántúli parasztok "család"-nak hívják a gyereket, még nem a gyerektől lesz család a család.

Mi például ketten a férjemmel vagyunk egy család. Nagyon szeretjük egymást, és egyáltalán nem hiányzik egy gyerek, csak tönkretenne mindent.


Kérdező, téged meg ne az befolyásoljon, hogy a tömegbirkák mit mondanak. Élj úgy, ahogy neked jó!

Ha nem ismered, kövesd ezt az oldalt:

[link]


Üdv, egy childfree nő

2017. nov. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
51%
#6-os!Azért ez elég durva volt.
2017. nov. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%
Párommal mindig is vágytunk gyerekre, de igazából talán attól rettegtünk, hogy ilyen szánalmas bohócok leszünk gyerek nélkül idős korunkra, mint a 6-os válaszoló.
2017. nov. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
39%

Mert így nyert értelmet az életem, így érzem magam teljes körű nőnek.


Sohase vágytam karriere, számomra mindig a család volt fontosabb. Szerencsére olyan férjel áldott meg a sors aki ebben támogat.

2017. nov. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 érdekel0 ***** válasza:
74%

Ha csak a száraz tényeket nézzük.

1. becsúszott.

2.nál munkát akartam váltani,de nem akartam 1-2év után eljönni szülni,így összehoztuk a kicsit.(Nem,nem vagyok munkakerülő,13 hós kora óta dolgozok.)

Tehát ezért pont akkor lettek.

Mindig szerettem a pici babákat,egy édes vadidegen baba is könnyeket tudott csalni a szemembe.

Az 1.lányom egy akkor tündér volt,hogy biztos voltam benne,hogy "ebből a jóból" kell még nekem.

Párom is családcentrikus volt mindig is,a 2.baba mellett piszokul kampányolt.

Gyerekként is azt láttam a nagycsaládosok valahogy boldogabbak.

Szerettem volna életet adni!!!

Szerintem én bántam volna,ha nem leszek anyuka,pedig baromi nehéz!!!

2017. nov. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!