Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek születése után teljesen...

Gyerek születése után teljesen megváltozott. Mit kellene tennem? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Férjemmel már több mint 10 éve együtt vagyunk, minden rendben volt, voltak kisebb összeveszések, vitatkozások mint minden kapcsolatban, de amióta megszületett a babánk egyszerűen nem tudom hova tenni.Mindig is egy vicces, laza ember volt imádtam, mielőtt teherbe estem mondtam is hogy a gyerek őt fogja jobban szeretni mert én leszek a szigorú anya, ő meg a jófej, laza apuka. Babánk négy hónapos és mintha nem is ugyanaz az ember lenne a párom.Mindenért morog pl. minek jönnek a nagyszülők olyan gyakran, miért veszik fel állandóan a gyereket, minek vesznek neki cuccokat.Engem meg azért bánt mert nem állítom le őket, elhord mindennek miatta.Sokszor a saját szüleivel is úgy beszél mint a kutyával ha esetleg valamilyen tanácsot adnának a gyerekkel kapcsolatban.Mindig csak a baba miatt veszekszünk.


Mondtam neki azt is, hogy jó lenne kicsit kimozdulni, kettesben elmenni valahova (mozi, vacsi stb.) erre megkaptam, hogy milyen anya vagyok én, hogy le akarom passzolni a gyereket.Mondtam neki, hogy természetesen hármasban is csináljunk programot de jó lenne csak ketten elmenni valahová erre nekem vágta, hogy menjek el a boltba bevásárolni majd ott kikapcsolódom. Olyan mintha kis kalitkában akarna tartani engem meg a gyerkőcöt. Próbáltam vele megbeszélni, de ő csak hajtja a magáét és nem érti mi a problémám.Már mondtam azt is ha nem változik akkor elválnak útjaink.Egyébként jó apuka imádja a babát, sokat segít azt mondja engem is szeret, de a viselkedéséből nekem nem ez jön le.Ha nem viselkedne ìgy a gyerekkel kapcsolatos dolgokban akkor nagyon boldogak lehetnénk.


Szerintetek velem van a probléma?Én akarok túl sokat azzal, hogy nem csak anya szeretnék lenni hanem nő is?Vagy majd ha nagyobb lesz a baba kicsit "lelazul" majd a férjem és nem lesz ilyen szigorú?


Nem tudom mit tegyek de így már nem jó nekem.


A válaszokat nagyon köszönöm!



2016. okt. 12. 00:32
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
85%

Azt hiszem ez a majomszeretet....talan.

Az En parom is hasonloan viselkedett.

Nekem mar volt ket nagy gyerkocom,tapasztalatom.Neki az elso volt.

Az elso 8hetben nem vihettem a picit a varosba Anyumekhoz,mert a szmog...hat egy 4 savos uton lakunk,a 8.on,az ut mindket oldalan 10emeletes epuletek...ide nem jon a szmog...gondolom..

A nagyok mindig fertotlenitsek a kezuket,nem akarta engedni,hogy puszit adjanak a picinek az elso napokban(ezt nem hagytam).

Ugy gondolta majd minden a baba korul forog,es mi 4 en alkalmazkodunk a picihez.

Szerencsere "kinotte" :) tuleltuk.bar ebben biztos nagy szerepe volt az En nyugodt termeszetemnek,es a megerto rokonoknak,akik meg ha nem is tettszett nekik,nem szoltak erte.

Persze voltak dolgok amiket nem engedtem,mert nem engedhettem meg.pl a pici ebresztese reggel,a nagy mar sulis volt,idore mentunk.vagy az esoben levitel...hat ha esik,esik.a nagyokat vinni,hozni kell.

Mara mar belerazodott,rajott,hogy nem porcelanbol van a pici.most lesz 7 hos.

Mondjuk O a szuleivel nem viselkedett igy.sot...az O szulei itt voltak estig a hazajovetelkor...csaszar 3.napjan,es kezrol kezre adtak a picit,En meg lefekudni sem tudtam.na akkor egyszer elpattant a cernam,es 7kor kiraktam Oket.

De nem mert szolni,latta rajtam,hogy ezzel tulzasba estek.

Legy kicsit turelmesebb,meg egy picit.hagyd Oket kettesben.ne erdekeljen mit mond,menj el,kapcsolodj ki,toltodj fel.

Probalj meg par napig nem errol beszelni vele.

Nalunk szepen lassan magatol mult el,szerencsere.

2016. okt. 12. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
89%

Semmi valós ok nincs szerinted a morgása mögött?

Mennyiszer jönnek a nagyszülők?

Meddig vannak nálatok?

Miket hurcolnak oda ajándék gyanánt?


Mi lenne ha megpróbálnád egy kicsit a férjed szemén keresztül újra megvizsgálni a dolgokat?


Biztos hogy csak neki van mit változtatnia?

Nem lehet, hogy nem érzi családnak a hármasotokat, mert a nagyik olyannyira rátok telepednek?

2016. okt. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Az én szüleim 2 naponta jönnek általában 1 fél órára, az ő szülei egyszer egy héten de akkor több óra hosszát eltöltenek nálunk, ami engem egyáltalán nem zavar.Nem szereti ha puszilgatják, ölbe veszik.Ha etetési időkor jönnek, meg szoktam kérdezni a nagyikat, hogy szeretnék-e megetetni, aztán ilyenkor is megkapom, hogy "nyomom oda" a gyereket mindenkinek, miért nem én etetem.

Pl. múltkor anyukámék kirándulni voltak valahol és hoztak a kicsinek egy játékautót.Amikor anyumèk ott voltak nem szólt semmit, de amikor elmentek akkor mondta, hogy minek ez, még kicsi ehhez, amúgy is rá van írva hogy 1 év felett.Mondtam neki hogy nem baj eltesszük, majd ha nagyobb lesz odaadjuk neki..de csak morgott tovább.Az ő szülei meg egy pár számmal nagyobb ruhácskát hoztak, mire szóvá tette nekik, hogy ez még túl nagy, nem tudjuk ráadni..minek kellett stb. Igen azt mondja, hogy nem èrzi azt hogy mi 3-an egy család lennénk...de akkor mit tegyek, hogy ne így érezzen?

2016. okt. 12. 07:45
 4/32 A kérdező kommentje:
És azt is megkapom mindig, hogy azzal, hogy semmit nem teszek szóvá (amikor engem nem is zavar semmi, csak őt) hogy a gyermekünk elé helyezek mindent és mindenkit.Múltkor a tesóm felébresztette az alvó gyereket.Nagyon mérges voltam, mondtam is tesómnak, hogy nem normális, de igazából nem csináltam patáliát a dologból.Párom meg azt szajkózza, hogy le sem csesztem, miért nem mondom meg neki a magamét.Persze nagyon mérges voltam de azért nem fogom megkövezni a testvéremet mert egyszer hülyeséget csinált.Könyörgöm nem bántotta azt a gyereket csak felébresztette.Amúgy is pont itt voltak a szüleim, tőlük biztos megkapta a magáét miután elmentek.
2016. okt. 12. 07:58
 5/32 anonim ***** válasza:
55%

"Igen azt mondja, hogy nem èrzi azt hogy mi 3-an egy család lennénk...de akkor mit tegyek, hogy ne így érezzen?"


Talán tegyél érte?

Kevesebb nagyszülő, több közös program.

Nem a kettesben töltött időt kell nyomatni, amikor az a baja, hogy szinte sose vagytok csak hármasban, majdnem minden nap belerondít valaki ebbe, a gyerek pedig kézről kézre jár.

Joggal érezheti, hogy kb. a szüleidnek szülted a gyereket, nem neki és magadnak.

2016. okt. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös abszolút értem amit mondasz, de hogy lehet megmondani egy nagyszülőnek, hogy ne gyere már annyit az unokádhoz finoman, úgy hogy ne legyen belőle sértődès?Én úgy szereztném ha csak kettes, máskor meg hármas programot is csinálnánk.
2016. okt. 12. 08:13
 7/32 anonim ***** válasza:
73%
És a férjed is megkapja a gyereket? Vagy csak te gondoskodsz róla,aztán ha jönnek a nagyszülők,büszkén átadod?
2016. okt. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
25%

A nagyszülők lelke fontosabb, mint a férjed?

Akkor sehogy nem lehet megmondani.

Örülj, hogy gond nélkül lepasszolhatod a gyereket nekik, majd jól fog jönni, ha egyedülálló anyuka leszel, mert a férjed belefárad, hogy mindenki után jön csak és a gyereke se a gyereke.

2016. okt. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Ha haza jön a munkából akkor ő foglalkozik a babával, megeteti, beszélget vele, ènekel neki általában én ezen idő alatt elmegyek megfürdök, tegnap elszaladtam a boltba, elindítom a mosógépet ilyesmi.Nem igazán értem utolsó kérdező,hogy mire akarsz kilyukadni?Kifejtenéd mire gondolsz?
2016. okt. 12. 08:19
 10/32 anonim válasza:
48%

Parod nem dolgozik?! Menjenek olyakor a nagyik, ha nincs otthon. Ezen a felebresztesen jot mosolyogtam, ha lesz kisteso es felkeltik egymast, leorditja a parod a gyerek fejet?!

Szerintem nem normalis ez a viselkedes a parod reszerol.

Egyebkent ahogy a szavaidbol kivettem elso unoka, megertem a nagyikat. Ha nagyon kiborito, durva a parod menj el a gyerkoccel a szuleidhez, terjen kicsit eszhez.

2016. okt. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!