Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babakötveny! Egy ügyintéző...

Babakötveny! Egy ügyintéző azt mondta, hogy az állam bármikor elveheti a gyerekek pénzét is. Ti sem nyitjátok meg inkabb a számlát?

Figyelt kérdés

Lehet más befektetesi formát keresnék a babánknak.

Nektek miben van, milyen lehetőség van még?

Havi 35-40e forintot tennénk erre félre.


2017. nov. 28. 20:09
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Az sincs benne a szerződésbe, hogy számlával kell igazolni a dolgokat, mert a gyermeknek 18 évesen le kell nyilatkoznia, hogy a megjelölt célokra fogja felhasználni a pénzt csak Mo-on.

Az sincs benne, hogy kinek lesz a hatásköre ezen számlák leellenőrzése. Azt mondták lehet a kincstáré vagy a NAVé.

Annyia bizonytalan számomra ez az egész, nincs leszabályozva.

2017. nov. 30. 20:40
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire félsz akkor ne kös semilyet ilyen alapon ,mert bankok ,meg csödbe mehetnek,és akkor elveszik szintén a pénzed.
2017. dec. 1. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
De fogok kötni, mert sok lehetőség van, csak én szeretek gondolkodni, mielőtt beleugrok egy 19 éves futamidejű befektetésbe.
2017. dec. 1. 16:42
 14/18 anonim ***** válasza:
40%
Nem 19 éves csak 18 éves szülinapján felvehetö .
2017. dec. 2. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok vele, de mivel ertekpapír, így van futamideje, szóval ha ilyet kötnek csak megvárnám.

Ja amúgy, ez a nem 100% on való megvásárlás, hogy a felhalmozott kamatot meg kell venni..... nah ez a rablás. Ha nem a kamatfizeteskor veszed, akkor jóval 100 % fölött veszed..... A felhalmozott kamat formájában csak áll a pénzed az értékpapírban, es az a rész abszolút nem kamatozik.... jol ki van találva, határozottan ügyes....

2017. dec. 2. 17:30
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nyitottam meg, vannak ennél sokkal jobban kamatozó lehetőségek, nem éri meg szerintem, pláne, ha ekkora összeget fére tudnátok tenni Neki!
2017. dec. 11. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
*félre
2017. dec. 11. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést. Tényleg egy túlpromotált semmi.
2017. dec. 11. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!