Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok nő már...

Miért van az, hogy sok nő már nem is nőnek, hanem csak anyának minősíti magát, miután szült?

Figyelt kérdés
Itt egészen pontosan arra gondolok, hogy akkor is simán csak anyának nevezik magukat, amikor a kérdés szempontjából abszolút semmi relevanciával nem bír az, hogy van-e gyerekük vagy sem. Akár itt a gyakorin is sokszor szoktam látni, hogy nem úgy írja alá a válaszát, hogy nő, hanem ennyi meg annyi hetes “km”. Gyerektől függetlenül, én egy önálló embernek érzem magam, aztán feleségnek és aztán anyának.
2017. dec. 3. 15:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%
Te gyereket még csak fotón láttál...
2017. dec. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Ez egy jó kérdés.. de készülj, mert torkon fognak harapni az ősanyák.
2017. dec. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%

nem kell ahhoz ősanyának lenni (ha valaki, hát én tuti nem vagyok az), hogy ne rangsoroljam a szerepeimet... működnek azok szépen egymás mellett.

És én nem nagyon találkoztam olyan kérdéssel, ahol valaki indokolatlanul írta volna, hogy kismama... nyilván ha olyan kérdésre válaszol, teljesen jogos a dolog... űKérdező, mutass pár kérdést...

2017. dec. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%

En sem lattam még olyat ahol ne lenne relevàns a kerdessel az hogy ö (leendö)anya


Speciel a csaladi kapcsolatokban, vagy embereknel mindenki x eves N-ként ir alà

2017. dec. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%

Inkabb forditva szokott lenni, a szuleszosztalyon, csecsemoosztakyon, gyerekorvos, ovi, bolcsi hajlamosak az anya /kedves anyuka/stb megszolitasra név helyett, mert igy nem kell a névmegjegyzessel bajlodniuk.

Nalunk legalabb a gyereket nevén szolitjàk még egy ujszulottosztalyon is :)

2017. dec. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Én magam is szültem már. Nyilván ha gyermekvállalás, nevelés kategóriába írok és lényeges szempont, hogy anyuka vagyok és mennyi idős gyerek anyukája vagyok, akkor odaírom. De pl. a szexualitás témakörben nyugi, a koromat és a nememet szoktam írni. :)

Ugyanis attól, mert anya vagyok, még megmaradtam nőnek. Nagyon is. :)

2017. dec. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%

Én egyszer vagy kétszer találkoztam olyannal, hogy a kérdés szempontjából teljesen irreleváns volt, hogy tűzoltó, MTA professzor, nyugdíjas vagy kismama válaszol e és a végére oda volt írva, hogy 24+3 hkm. Gáz volt igen, de azért nem hinném, hogy ez általános jellemző lenne, itt sem találkoztam még ezzel a “jelenséggel”, az valami más fórum volt.

Az zavar, mikor egy házaspár úgy szólítja egymást, akár harmadik személyben is, hogy anya vagy apa. Előfordult már, hogy barátnőm úgy beszélt a férjéről, hogy apa így meg apa úgy. Eltartott egy ideig, mire leesett, hogy nem a saját apjáról beszél...

2017. dec. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%
Én is gondolkoztam már ezen. Az anya és a feleség egy szerep, én is úgy gondolom jobb ha embernek/nőnek maradok meg először is mert csak úgy tudok jó feleség és jó anya lenni. Felesleges kiírni pl.h egy 2 hetes baba anyucija, ezeket én sem bírom.
2017. dec. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Én konrétan az állatok kategóriában egy kutya mérgezéses kérdésnél láttam, hogy 30hkm. What??? :D abban a kategóriában azt sem értem, mi lényege van annak, hogy ki hány éves fiú vagy lány.
2017. dec. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%

"aztán feleségnek és aztán anyának"

Ez mondjuk gáz.

A többi részével egyetértek nagyjából.

2017. dec. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!