Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Ti környezetetekben a...

A Ti környezetetekben a kisbabás/kisgyermekes anyukáknak van segítségük vagy nincs?

Figyelt kérdés
Úgy átlagban mi a jellemző? (Segítség=mindenki aki az apukán kívül segít valamiben az anyukának)
2017. dec. 8. 09:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat akinek van, nekem nincs.Nagy család van pedig de mindenki dolgozik.Nagyszülők párom részéről dolgoznak, én szüleim elég idősek és anyukám beteg.
2017. dec. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nincs átlag, valakinek van, valakinek nincs. Olyat mondjuk nem ismerek, akinek se anyja, se apja nincs világon, csak olyat, ahol nagy is a távolság a nagyszülőktől, meg amúgy sem szívesen unokáznak, emiatt nem lehet rájuk számítani, mint segítség, de találkozni rendszeresen találkoznak.
2017. dec. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Most a saját tapasztalatban mégis mi nem hasznos?
2017. dec. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szintén kisváros: én is azt tapasztaltam,hogy általában itt vagy a környező településeken laknak a nagyszülők esetleg a többi rokon és simán be tudnak segíteni.

Vagy pl.ovis betegséget is könnyen megoldják,mert kisebb gyerekkel van otthon vagy eleve nem is dolgozott anyuka ( pl férje nagyon jól keres) vagy anyuka tanárnő magániskolában(napi 2-3 órát tanít+a felkészülés) vagy a szülők a nagyszülők által kiépített vállalkozásban dolgoznak(pl mezőgazdaság vagy bármi más)

Azoknak nincs segítség,akik valahonnan ide költöztek.Például mi.Fizetett segítség nem jellemző itt sem.

2017. dec. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én pl a férjem városába költöztem. 100 km-re a családomtól. Férjem rokonságának egyik fele 150km-re költözöt, a másikfele fedig külföldre. Szóval egyedül maradtunk.
2017. dec. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Az én csaladom a közelben van, de nem segitenek, mert dolgoznak/nem ernek rá/betegek/gyereket se vigyem mert hetvegen pihenni akarnak, aki segitene arra meg nem biznám a gyerekünk.


Környezetemben viszont altalanosak az unokazo nagyik, a segitő testvérek/ nagynénik, leginkabb anyai reszrol ahogy latom. Apai reszrol nem is ismerem pl baratnoim csaladjat olyan szinten nincsenek jelen. A bölcsiben is anyai felmenők/testvéreket latni

2017. dec. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Te lepontozómajom, írni már nem tanultál meg, csak nyomogatni tudsz, te szerencsétlen barom?
2017. dec. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!