Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem untat, hogy ilyenek...

Csak engem untat, hogy ilyenek az anyák?

Figyelt kérdés

Ismerőseim közül egy kivételével (pedig pont neki van valóban problémás gyereke) mind folyton panaszkodik. Nincs más téma csak hogy mibe rossz a gyerek. Apró-cseprő gondokat sorolnak folyamatosan, mint hogy nem eszi meg a brokkolit meg hogy pakolja a szekrényt vagy mozgékony.

Fikázzák azt, aki épp nincs ott, de ha jószándékkal akarsz bármiben segíteni (hisz ő sorolja folyton), akkor el vagy küldve a fenébe, minek szólsz bele más dolgába. Pedig ők is elítélik a másik módszereit.

És az hogy esik egy gyereknek, hogy folyton a jelenlétében azt sorolják, miben rossz? Hogy hisztis nemalszik nemeszik folyton rosszalkodik dacos fárasztó stb. Milyen önbecsülése lesz egy ilyen gyereknek?

Régen is ezt csinálták az anyák?

Kérdik, hogy bírom, mert nem panaszkodom. Irigyelnek a gyerekemért. Csak mert nem panaszkodom...

Ha dícsérik, milyen csendes, nem állok neki magyarázni, hogy szokott hisztizni is.

Ha az ő gyerekeit megdicsérik, nem állhatják meg, hogy ne mondják, miért tévedés a jó szó... Komolyan mondom, én járok rossz társaságba? Tényleg minden anya ilyen vagy csak az ismerőseim? Már nagyon unom.


2017. dec. 14. 18:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Te jársz rossz társaságba.

Mindenki panaszkodik egy bizonyos fokig, de több a "dicsekedés".

2017. dec. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Ez engem is untat, de lehet találni normálisakat is.
2017. dec. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Csak az életükről beszélnek, mint mindenki. Nem lesz semmi baja egy gyereknek, ha előtte beszélnek róla, hogy nem eszi meg a brokkolit.
2017. dec. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem csak ennyiről beszélnek, de mindent katasztrófaként élnek meg...
2017. dec. 14. 18:53
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Most te is ugyanazt csinálod. Panaszkodsz a semmiről.
2017. dec. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem csak az anyukák között vannak ilyenek.
2017. dec. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Én spec azt utálom, amikor az anyukák egymást beszélik ki és fikázzák. Mint pl. most te.

De a mai csúcs mégsem ez a kérdés, hanem a reggeli, ahol a drága kérdező azért nyitott fika-topikot, hogy ő régi díszeket is feltesz a fára, a bölcsis anyuka társai meg "divatolnak" és tervezgetik a fájukat és ez szerinte gáz.


Mi van Veletek?!

2017. dec. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, mint írtam,mindegyik kibeszéli a másikat, és most én is, ez igaz! Talán valóban legjobb megpróbálni máshol ismerkedni.
2017. dec. 14. 20:39
 9/13 anonim ***** válasza:

NÉzd ez egy embertípus, nem csak anyukákra igaz, de neked most ez feltűnő. Éppen annyira félreinformálják a hallgatóságot a gyerekük valódi jelleméről, mint azok az anyukák, akik csak a jót mondják el, vagy bölcsen hallgatnak. És a többiek irigylik őket, pedig az ő gyerekükkel sem könnyebb.


Másrészt feltételezem, hogy akikről bezsélsz, mind első gyerekes anyukák. Amikor a gyerekükről panaszkodnak, szerintem arra is keresik a váalszt, hogy vajon ők csinálnak-e valamit rosszul. a panaszáradat mélyén az önmagukban való kétkedés van, és igazából inkább ez a különbség a panaszkodós és nem panaszkodós anyukák között, hogy utóbbiak nem kételkednek abban, hogy alapvetően jól csinálják, ezért nincs szükségük arra, hogy megbeszéljék ezeke a dolgokat másokkal, mert a gyereknevelés természetes velejárójaként tekintenek a válogatósságra, hisztire, stb.


Aztán még... jó magyar beidegződés az irigykedés és a rosszindulat azzal szemben, akir eirigykednek a többiek. Ha valakinél nagyon rendben van minden, azt előbb-utóbb kiközösítik a problémásabb gyerekek anyukái, mert minek döfjenek a saját szívükbe kést azzal, hogy hallgatják, hogy a másé nem hisztizik, és 16 órát alszik naponta, stb.


A gyerekek viszont csak kicsik, nem buták. Nem szerencsés előttük még a brokkolievést sem nagyon kibeszélni, mert annyit mindenesetre megértenek belőle, hogy anyára hatással van, hogy ők megeszik-e a főztjét, és ezzel lehet majd szépen játszadozni.


Tanácsot azonban, még a legjobb szándékkal is, csak annak és akkor szabad adni, pláne gyereknevelési kérdésekben, ha az illető kifejezetten ezt kéri. A panaszáradat nem számít tanácskérésnek, bár sokan összekeverik a kettőt:) Az inkább arra való, hogy ha valaki rámondja, hogy náluk is ugyanaz van, akkor a panaszkodó kicist megnyugodhat.

2017. dec. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Na ezt jól kitaláltad :D ne menj pszichológusnak.


Részben azért igazad van. Valószínűsíthető, hogy nagy adag bizonytalanság van bennük. Viszont aki megerősítésre vár, az miért akad ki, ha tanácsot kap? Ezt a részét nem értem.


Szóval a nem panaszkodó ismerősöm beképzelt, magát tökéletesnek tartó anya? Eddig nem így véltem, ezután se fogom!


Valójában tudják pontosan, hogy nekem sincs tankönyvi leírásba illő gyerekem, de nem mondogatom egyfolytában. Itt tévedtél az elemzésedben.


Amúgy kaptam már én is kéretlen tanácsokat és még meg is próbáltam fogadni, nem pedig felháborodtam. Nem működtek a javaslatok, az más kérdés. Azért hívom kéretlennek, mert ezeket általában anélkül kaptam, hogy témát kezdeményeztem volna.


Mikor gyerekek együtt vannak, inkább beszélgetnék vagy kicsit másról vagy pedig pozitív dolgokról, míg ők eljátszanak. Szerintem így lehetne kicsit pihenni, lazítani, nem pedig azzal versenyezve, kinek van nehezebb dolga otthon.

Egy-egy találkozóról úgy jövök el, hogy agyilag jobban le vagyok harcolva, mint amikor a gyerekem 10-szer ébredt az éjjel (amire már immunissá váltam, le merjem ezt írni?).


Bármit írok, úgyis lesz, aki ellenem fordítja, mert nem lehet pár soros leírásban teljes képet adni anélkül, hogy ne maradna rengeteg fogódzkodó.


Értem én, hogy szar dolog volt ezt ide kiírni, de azért választ is kaptam a kérdésemre:

- sok anya ilyen,

- mert ez emberi tulajdonság,

- ami bizonytalanságból ered,

- de ne kérdezzünk erről gyakorin



:D

2017. dec. 15. 06:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!