Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek bizonytalanság...

Mit tegyek bizonytalanság ellen? Ha az anyámnál leszünk az elején, az segíthet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 hetes terhes kismama vagyok. Nem volt tervezett a terhesség, és még eléggé tapasztalatlan vagyok az élet minden területén... Eredetileg egyetemre mentem volna most szeptembertől, de így az várat magára. A lakásom még nincs kész, február végén költözhetünk be a barátommal, még sosem éltem a szüleim nélkül.

A probléma oka leginkább ez, mert nem tudom elképzelni, hogy egy babával milyenek lesznek a mindennapok, hogy oldom majd meg a problémákat. Mert hiába vagyok 18 éves, még sosem mostam pl., vagy csináltam ebédet. Ezeket anya sem teszi, mert van bejárónőnk (nem felvágásból írom, csak hogy értsétek), de egy három szobás lakásba nem akarnék felvenni valakit, cikinek érezném...


Szóval már emiatt is stresszelek kicsit, hogy hirtelen majd hogy fogok megoldani én mindent és ugye ott lesz a baba is. Sosem volt még olyan, hogy vigyáznom kellett volna csecsemőre, a barátnőim azért ajándékoztak egy ideig kaktuszokat, mert szerintük csak azt nem nyírom ki (mégis sikerült...).


Félek, hogy majd ha sír, nem jövök rá, hogy mi a gond, vagy hogy mit kéne csinálnom. Ezért talán jobb lenne, ha az első pár napban/hétben, amíg belerázódok én is és a barátom is az egész baba-témába, addig itt lennénk, anyukámnál (itt is lesz külön babaszoba, közvetlen a miénk mellett). Viszont lehet, hogy akkor csak későbbre tolnám azt, mikor egyedül leszek a babával és elkezdek parázni... Szóval nem tudom, mit tegyek.


2017. dec. 23. 22:07
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
86%

1. Az első babánál mindenki bizonytalan, tök mindegy, hány éves.


2. Nem tudom, hogy állsz anyóssal, de akár ő is odaköltözhetne és megtaníthatna néhány alapdologra (mosni-teregetni, bekapcsolni a rezsót, kitakarítani a wc-t stb.)


3. Inkább hozzátok költözzön anyud és anyós 1-1 hétre, mert akkor a saját lakásodban sajátítod el a háztartást, mert előbb-utóbb a sajátba kell költöznöd és akkor minden idegen lesz, ráadásul a babának is új lesz, mivel anyudéknál szokta meg kinti életet. Ráadásul anyukádnál semmit nem tudnál elsajátítani, hacsak nem tanít meg a bejárónő.


4. Amúgy nem ciki egy 3 szobás lakásba bejárónőt fogadni. Oké, hogy nem minden nap kell mennie, hanem elég csak heti 2 alkalom, de hidd el, hogy kisebb lakásokba is felfogadnak segítséget, mert anyuka nem bírja.

2017. dec. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
21%
Hát, a 6-nak igaza van. Mi lesz, ha nem lesz apuci? Apád helyébe házat sem tettem volna a segged alá. Anyáddal nem sokra mész, leírásodból ő se sokat ért sokmindenhez, takarítani és főzni se fog helyetted. Rendelj kaját, apuci kifizeti, rendelj bejárónőt, azt is kifizeti, de basszus, éjszaka neked kell ám 2-3 óránként kelni. Ugye tudsz róla, hogy a csecsemők, kisgyerekek éjszaka is kelnek. Hiába leszel anyádnál, ő se fog felkelni hozzá. Gondolom nem véletlen vett apa lakást v. házat.
2017. dec. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem próbàljàtok meg hàrman.Ha nem megy lehet segítséget kérni.Amúgy kortól függetlenül mindenki bizonytalan az elején.Takarítani,főzni megtanulni nem nagy dolog,bàr én az elején hívnék bejàrónőt,hogy ne sokallja be.Nyugi és türelem,minden rendben lesz.
2017. dec. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
55%

6-os, keress valami szexpartnert, mert a végén bekattansz a sok stressztől.

Kérdező! Se takarítani, se babát ellátni nem bonyolult, mindenki meg tudja csinálni, ha gondolod hívd át anyukádat, gyermekágyi időszak alatt jól jöhet, egyébként menni fog simán egyedül is.

2017. dec. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a normális válaszokat!:)

Azzal, hogy költözzön ide ő inkább, az a baj, hogy maximum a nappaliban tudna aludni (2 hálószoba van). A barátom anyukájától nem kérnék ilyet, mert elég munkamániás, általában 5-6 körül ér haza és még utána is dolgozik otthonról általában. Ő is lelkes persze, meg várja a babát, csak kevésbé van szabadideje, mint anyukámnak, aki nem dolgozik. Ezért nem szeretném, hogy még mi is a nyakába szakadjünk.


A gonosz, rosszindulatú válaszokkal nem tudok mit kezdeni. Ezért felesleges válaszolni ide.

2017. dec. 24. 09:35
 16/53 anonim ***** válasza:
20%
:D
2017. dec. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 A kérdező kommentje:
?
2017. dec. 24. 10:56
 18/53 anonim ***** válasza:
15%

És nektek nem elég 2 hálószoba? Egyikben ti a babával, a másikban anyuka. A babának úgyis az anyja közelsége a lényeg, nem az, hogy este 8-kor lerakják és ha üvölt, ha nem, ha éhes, ha fél, hanem, akkor is az anyjától távol lévő szobában legyen, csak hogy anyuka tudjon aludni 10 órát. Illetve, amikor éjjel 10-szer kelsz, akkor kényelmesebb a melletted lévő kiságyból kivenned és etetnet, mint átmászni a fél lakáson a másik szobába.


Amúgy nekünk anyám elaludt a nappaliban, nem lett semmi baja.

2017. dec. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
36%

Gondolom, az illető azért röhög, mert annyira gőzöd nincs a való világról, és olyan szépen megideologizálod, miért futnál haza a gyerekszobába.😂 A babád az első pár napon/héten éjjel 2-3 óránként kelni fog, úgyhogy vagy beteszed magatok mellé, vagy anyádat költözteted be hozzá. Így se, úgy se kell a nappaliban aludnia.

Egyébként ennél nagyobb problémád sose legyen, hogy 3 szobás lakásban hogyan szállásolj el pár napra 1 darab családtagot, ezt komolyan, teljes szívből kívánom neked. Nagyon megnehezítetted magadnak a pályát, burokban nőttél fel, és most bevállaltál olyasmit, amit egyedül abszolút képtelen lennél megoldani - de a burok sem biztos, hogy örökké tart.

2017. dec. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 A kérdező kommentje:

Nem szeretnénk közös szobát a babával. Nem azért, hogy 10 órát alhassak nyugodtan (nyilván lesz légzésfigyelő és bébiőr is). hanem szerintem ez nem egészséges dolog. Lesz babaszoba és szülői hálószoba, nekünk erre szükségünk van.

De a babaszobában lesz kanapé (ami kétszemélyes ágy is lehet átakarítva), szóval ha a baba nagyon nyűgös lesz, nehezen aludna el valamikor, akkor ott is ledőlhetünk.


Ezt a 2-3 óránkénti ébredést nem tudom, honnan szedtétek. Még meg sem született a babánk, nem szentírás, hogy na majd a miénk is tuti fent lesz egész éjjel.

2017. dec. 24. 11:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!