Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek bizonytalanság...

Mit tegyek bizonytalanság ellen? Ha az anyámnál leszünk az elején, az segíthet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 hetes terhes kismama vagyok. Nem volt tervezett a terhesség, és még eléggé tapasztalatlan vagyok az élet minden területén... Eredetileg egyetemre mentem volna most szeptembertől, de így az várat magára. A lakásom még nincs kész, február végén költözhetünk be a barátommal, még sosem éltem a szüleim nélkül.

A probléma oka leginkább ez, mert nem tudom elképzelni, hogy egy babával milyenek lesznek a mindennapok, hogy oldom majd meg a problémákat. Mert hiába vagyok 18 éves, még sosem mostam pl., vagy csináltam ebédet. Ezeket anya sem teszi, mert van bejárónőnk (nem felvágásból írom, csak hogy értsétek), de egy három szobás lakásba nem akarnék felvenni valakit, cikinek érezném...


Szóval már emiatt is stresszelek kicsit, hogy hirtelen majd hogy fogok megoldani én mindent és ugye ott lesz a baba is. Sosem volt még olyan, hogy vigyáznom kellett volna csecsemőre, a barátnőim azért ajándékoztak egy ideig kaktuszokat, mert szerintük csak azt nem nyírom ki (mégis sikerült...).


Félek, hogy majd ha sír, nem jövök rá, hogy mi a gond, vagy hogy mit kéne csinálnom. Ezért talán jobb lenne, ha az első pár napban/hétben, amíg belerázódok én is és a barátom is az egész baba-témába, addig itt lennénk, anyukámnál (itt is lesz külön babaszoba, közvetlen a miénk mellett). Viszont lehet, hogy akkor csak későbbre tolnám azt, mikor egyedül leszek a babával és elkezdek parázni... Szóval nem tudom, mit tegyek.


2017. dec. 23. 22:07
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:
Azért most Karácsonykor van más dolgom is, mint a mosógép használati utasítását keresgélni, vagy takarítani, főzni...
2017. dec. 24. 14:18
 32/53 anonim ***** válasza:
72%

Mi más dolgod van? A karácsonyi készülődés az leginkább takarítás és sütés-főzés.


És miért nem tudod kényelmesen elhelyezni anyukád egy három szobás lakásban? Ezt totál nem értem.

2017. dec. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:

Szerintem nem kell elszámolnom az időmmel senkinek, főleg nem idegeneknek. Nyilván ahány család, annyi karácsonyi szokás van, ez nem mindenkinél a sütés-főzést jelenti.


A lakásban pedig van két hálószoba és egy nappali. Az egyik szoba a miénk, szülőké. A másik pedig a babaszoba. Nincsen vendégszobánk.

2017. dec. 24. 15:53
 34/53 anonim ***** válasza:
60%

Elhiszem, hogy van jobb dolgod is, mint karácsonykor a használati utasítást olvasgatni, csak épp eddig sem olvasgattad, pedig nem egész évben van karácsony.

Eddig nem kellett, mert a feneked alá raktak mindent, ahelyett, hogy az életre nevelnének, most, hogy önállósodni szeretnél, karácsonyra hivatkozva nem akarsz háztartást vezetni, utána meg meglesz a pici, akkor meg azért nem. Hát, bakker, akkor mikor?


Tudod a karácsonyi készülődés nem a sminkelésből áll, hanem abból, hogy előtte totál kimosol, megfőzöl, puccba vágod az egész lakást, wc-t pucolsz, felmosol stb. A karácsonyi ajándékozás után meg újrakezded az egészet, mert ott lesz egy rahedli mosatlan a konyhában.

Persze ha nagyon megy a szekér, akkor nem értem a problémád, akkor nem kell önállósodni, hanem csak jól férjhez menni (ami ezek szerint sikerült), felvenni pár háztartási alkalmazottat, vagy csak a bejárónőt, aki rendbe rak titeket 2 naponta, kaját rendelni, és amikor már eleged lesz a babából (mert igen, egy baba, sőt egy kisgyerek nem csak eszik-alszik), akkor jöhet a dada.


De ebben nincs semmi ciki, ha van cash, akkor nem kell problémázni, nem kell önállósodni, nem kell megtanulni semmit, hiszen ott a férj meg apuci, akik tolják a pénzt.

2017. dec. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
100%
Van három szobátok, mindegy hogy nevezed őket. Simán elfér anyukád. Nálunk is ketten vagyunk szülők plusz egy kisbaba. Három szobánk van, kényelmesen elfér a vidéki nagymama amikor pár napra jön. Szóval nem értem a problémát. És ez nem kötekedés, tényleg nem értem mi is a gondod.
2017. dec. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
53%
Uhh, ha van jobb dolgod karácsonykor, akkor csináld azt és ne itt kérdezösködj, főleg úgy, hogy neked megvannak a saját válaszaid, igazából másé nem is érdekel.
2017. dec. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
5%
34-es savanyú a szőlő?
2017. dec. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 A kérdező kommentje:

Elég szomorú, ha valakinél abból áll a karácsonyi készülődés, hogy mos, wc-t pucol és utána meg mosogat és kezdi újra a takarítást.


Érdekel más válasz, de nem azok, ahol próbálnak kioktatni csak azért, mert van 2-3 gyerekük, vagy éppen megtudnak főzni egy ötfogásos menüsort. Velem sosem viselkednek így az emberek, ezért nem értem, hogy miért kell rajtam levezetni másoknak a stresszt.

2017. dec. 24. 17:08
 39/53 anonim ***** válasza:
85%

37-es, nem savanyú a szőlő. Csak épp nem értem, h attól, h vki gazdag, miért kell életképtelen embert nevelni. Amikor meg ez az ember feltesz egy kérdést és jönnek a válaszok, akkor meg gyártja a kifogásokat. Erre írtam, h nem kell ám önállónak lenni, arra ott van az eltartó, aki fizeti a bejárónőt, ha nagyon nem sikerül elinditani azt a mosógépet. Hiszen nem ciki segítséget fizetni, amin amúgy a kérdező rugózott.


Különben igen, normális ember takarít ünnep előtt, de amúgy wc-t hetente egyszer legalább kell, meg minden nap van mit csinálni és ez alól egyik ünnep sem kivétel. Persze lehet mocsokban is élni.

2017. dec. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 babyboom567 ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!

Nem olvastam végig a válaszokat.

Nyugodtan hívjál bejárónőt a saját lakásodba is.

És kérd meg hogy tanítson meg pár dologra.Én is bejárónő vagyok(most itthon vagyok a gyerekkel,1 éves),és ha ilyet kérnének tőlem szívesen segítenék,ha őszintén látnám ,hogy tényleg akarod csinálni a dolgokat.

Egészen alap háztartási dolgokat a szülésig simán megtanulhatsz.Főzni alap dolgokat is(sőt nehezeket is),hiszen interneten videós receptek vannak fent.

A baba ellátása más kérdés,hidd el mindenki aggódik az első(sőt a többedik )gyereknél.Tavaly 40 évesen szültem,Első baba.És aggódtam, sőt már 1 éves de néha még most sem tudom miért sír.

Értem az aggódásod,de ha anyukádhoz költöztök,akkor VELE szoktok össze.Az lenne a cél ,hogy SAJÁT rutint alakítsatok ki.Ahogy írod, csak későbbre tolod a dolgokat.

És egy tanács.Nyugodtan hívjál bejárónő,ha megteheted,ne szégyelld ezért magad.A bejárónőt nem fogja érdekelni,hogy nem palotába takarít,másnak meg nincs köze hozzá.És ajánlom,hogy a szabadidődet tanulással töltsd,mert sosem tudhatod,hogy meddig tart az a pénz ami most van,lehet idővel saját lábadra kell állnod.


Jó babavárást és könnyű szülést

2017. dec. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!