Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek bizonytalanság...

Mit tegyek bizonytalanság ellen? Ha az anyámnál leszünk az elején, az segíthet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 hetes terhes kismama vagyok. Nem volt tervezett a terhesség, és még eléggé tapasztalatlan vagyok az élet minden területén... Eredetileg egyetemre mentem volna most szeptembertől, de így az várat magára. A lakásom még nincs kész, február végén költözhetünk be a barátommal, még sosem éltem a szüleim nélkül.

A probléma oka leginkább ez, mert nem tudom elképzelni, hogy egy babával milyenek lesznek a mindennapok, hogy oldom majd meg a problémákat. Mert hiába vagyok 18 éves, még sosem mostam pl., vagy csináltam ebédet. Ezeket anya sem teszi, mert van bejárónőnk (nem felvágásból írom, csak hogy értsétek), de egy három szobás lakásba nem akarnék felvenni valakit, cikinek érezném...


Szóval már emiatt is stresszelek kicsit, hogy hirtelen majd hogy fogok megoldani én mindent és ugye ott lesz a baba is. Sosem volt még olyan, hogy vigyáznom kellett volna csecsemőre, a barátnőim azért ajándékoztak egy ideig kaktuszokat, mert szerintük csak azt nem nyírom ki (mégis sikerült...).


Félek, hogy majd ha sír, nem jövök rá, hogy mi a gond, vagy hogy mit kéne csinálnom. Ezért talán jobb lenne, ha az első pár napban/hétben, amíg belerázódok én is és a barátom is az egész baba-témába, addig itt lennénk, anyukámnál (itt is lesz külön babaszoba, közvetlen a miénk mellett). Viszont lehet, hogy akkor csak későbbre tolnám azt, mikor egyedül leszek a babával és elkezdek parázni... Szóval nem tudom, mit tegyek.


2017. dec. 23. 22:07
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
38%

És mégis mi hasznát vennéd a semmire kellő anyukádnak? VAgy vinné a bejárónőt is?


Sokat tanultál tőle.. ne tanulj, ne dolgozz, szülj, egy marha mindig eltart majd a lábad közéért.

2017. dec. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
64%

"Elég szomorú, ha valakinél abból áll a karácsonyi készülődés, hogy mos, wc-t pucol és utána meg mosogat és kezdi újra a takarítást."


Most már igazán érdekelne, hogy nálad miből áll a karácsonyi készülődés, ha takarítás és sütés-főzés egyáltalán nincs? Merthogy a családok nagy részénél ezt jelenti. El nem tudom képzelni hogy te mivel Töltöd? Shoppingolás folyamatosan?

2017. dec. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
Nagy kamu vagy.
2017. dec. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
81%
Na .. pont neked nem való gyerek. A kommentjeidből látszik,hogy fáj az igazság...Én 25hetes kismama vagyok 22 évesen .. sosem voltunk gazdagok vagy vetett fel minket a pénz .. de ne haragudj ha ennyire életképtelen lennék mint te eszembe nem jutott volna gyereket vállalni ... Értem én azokat a kommenteket is ahol írják,hogy majd kaját rendelsz stb .. Csak merül fel a kérdés ,hogy a barátod mikor unja meg ,hogy ha takarításrol van szó neki kell megcsinálni mert a plázacica barátnője nem tudja megcsinálni .Én a helyedben jobban pánikolnék ezen ,minthogy mi lesz ha sírni kezd ... Az meg ,hogy azt hiszed a tied nem fog felkelni éjszaka akár többször is nagy poén .. csak kiváncsi lennék ,hogy egy hét mulva azt mondod ,hogy inkább odaadod valakinek mert neked ez nem megy ? És még mielött jönne az ,hogy az irigység beszél belőlem ... Hála Istennek külön élek már egy pár éve az anyukámtól... Van SAJÁT jövedelmünk eltartani egy gyerkőcöt (lakás és minden más mellett) és van fogalmam a takarításról és a ház vezetéséről..ugy gondolom ezek után ,hogy normális nőt nevelt belőlem anyukám nem kell irigykednem sem szégyenkeznem mások előtt.. Boldog Karácsonyt!
2017. dec. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
94%

"Érdekel más válasz, de nem azok, ahol próbálnak kioktatni csak azért, mert van 2-3 gyerekük, vagy éppen megtudnak főzni egy ötfogásos menüsort. Velem sosem viselkednek így az emberek, ezért nem értem, hogy miért kell rajtam levezetni másoknak a stresszt."


Tanácsot kértél, leírtam, nem tetszett, mert nem abban támogattalak, amit már kitaláltál. Tapasztalatból kiindulva megcáfoltam azt az ostobaságot, hogy a te gyereked tutira végigalussza majd az éjszakát, ahogy hazaengednek vele. Vergődsz, mint egy sértett óvodás a homokozóban, mert szerinted kioktatnak jó modort nélkülöző emberek, és rajtad vezetik le a stresszt.:-) Mindezt szenteste napján délután 5-kor teszed közzé, amikor a kiegyensúlyozott, boldog emberek a családjukkal foglalkoznak, nem a gyakorin firkálnak. Nagy kár, hogy senki, soha nem közölte még veled, hogy nem te vagy a világ közepe és nem hordod a zsebedben a bölcsek kövét, sőt...:-) Neked nem való még gyerek, annak ellenére így gondolom, hogy értékelem azt, hogy megtartottad, ha már tisztességesen védekezni nem volt eszed. Nőj fel sürgősen, mert most már nemcsak magadért vagy felelős.

2017. dec. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
91%

Lehet hogy edig nem beszéltek veled igy mert mindent megcsináltak helyeted ,viszont most hirtelen rá kell jönöd hogy valo világban főznek,mosnak takaritanak a nők saját maguk ,a saját családjukra karácsonykor is

És a gyerek bizony éjszaka felkel 1x-2x-3x ha szoptatott akkor 2-3 óránként mert az újszülötteknek pici gyomruk igy csak kevesett esznek de gyakrabban ,tápszeres babákat is 3-4 óránként meg kell etetni éjszaka is és bizony neked kell felkelni megetetni ,tisztába tenni.ezért jobb ha ti szobátokban ti ágyatok melett alszik egy kicsi a saját ágyába mert akkor rögtön meghalodd megérzed ha gondja van picinek .

2017. dec. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyudhoz költözöl, akkor ugyanúgy a gyereke maradsz, akit körülugrál, kiszolgál. Ha viszont anyud megy hozzátok segíteni, akkor hamarabb belerázódsz, hiszen rákénysuedülsz, hogy megtanuld ellátni a babát. Szülésig pedig van időd megtanulni ellátni magad és a párod.
2017. dec. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 A kérdező kommentje:

Hiába írjátok, hogy nekem nem való gyerek, a babánk már itt van, visszavinni nyilván nem fogjuk. :)

A 2-3 óránkénti ébredést nem azért írtam, hogy majd az enyém tuti nem fog felkelni, hanem mert nem látom értelmét, hogy ezzel riogassatok. Majd ha felkel, akkor felkelünk hozzá, megetetjük, átpelenkázzuk, megnyugtatjuk és visszaaltatjuk. De nem fogok már most azon stresszelni, hogy jaj milyen rossz lesz nekünk biztosan, hogy éljük túl.


"Csak merül fel a kérdés ,hogy a barátod mikor unja meg ,hogy ha takarításrol van szó neki kell megcsinálni mert a plázacica barátnője nem tudja megcsinálni " Hol írtam, hogy neki kéne takarítani?!:D

De amúgy 71%-os válaszoló, az egész kommented csak arról szól, hogy mennyire sz..r vagyok, de bezzeg TE... Nagyon rossz, hogy egy anonim oldalon kell kompenzálnod?:)

2017. dec. 27. 09:33
 49/53 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a háromóránkénti kelést nem hiszem, hogy riogatásból írták, hanem mert tényleg ez az általános egy újszülöttnél, nappal is ilyen gyakorisággal esznek, mivel pici a gyomruk, nem fér bele több. Más kérdés, hogy nyilván rosszindulatból lett ez most megemlítve, nem segítő szándékkal, de attól még tény, hogy nagy valószínűséggel a tiéd is ébredni fog éjjel egy darabig.

Én nem akarok beállni a köpködőkórusba, elég gáz, ami itt folyik, de őszintén szólva az azért igaz, hogy eddig burokban éltél, maximum nem tudsz róla, mert neked sok minden természetes, ami az emberek nagy részének nem az. De mivel nyilván anyagi gondjaitok nem lesznek ezután sem, ezért kétlem, hogy majd most, a gyerek születése után akkora fejtörést okozna az élet, maximum csak annyira, mint bárki másnak, akinek babája születik, és valamennyire átalakul a napi rutinja.

Az tényleg elég vicces volt, hogy számodra még a lehetőség sem létezik, hogy anyukád pár éjszakát az amúgy üresen álló nappaliban töltsön, ahol rajta kívül nem alszik senki, mondván, hogy nincs vendégszoba :D Az emberek többségénél szintén nincs, és ha ottalvós vendégük jön, a kanapén ágyaznak meg neki, sőt, mondok jobbat, van, ahol külön háló sincs a szülőknek, és ők alszanak a kanapén, a vendég meg matracon. És még ez sem a putris szint, csak az átlag magyar család. Ha kell anyukád segítsége, és ő is tényleg segíteni akar, szerintem azt a minimális kényelmetlenséget mindannyian be tudjátok vállalni, hogy a nappaliban alszik, már ha egyáltalán szükség van arra, hogy éjjel is ott legyen. Nekem is jött segíteni anyukám mindkét gyerekem születésekor, de nem maradt ott éjszakára. Reggel jött, hozott ebédet, vagy nálunk főzött, az első napokban (főleg a nagyobbik gyereknél, mert akkor elég sz rul voltam) még ő pelenkázott, fürdetett, aztán már csak a kezem alá dolgozott, mosogatott, teregetett, elszaladt a recepteket kiváltani, hozta az ilyenkor kitöltendő papírokat, és vitte őket a postára, bevásárolni ment, stb. Ezekben tud egy nagymama ilyenkor segíteni szerintem. Hogy az anyuka nyugodtan tudjon a babára koncentrálni, pihenni. Éjszaka nem is igényeltem volna, hogy bárki ott legyen a férjemen kívül, hiszen aludtunk, ha meg felkelt a baba, akkor úgyis szoptatni kellett, abban anyám mit segített volna? Jó, a férjem felkelt velünk együtt, pelust cserélt, de kb. ennyi. Egy harmadik személy nem kellett volna még oda pluszban.


A másik meg az, hogy ha ott maradsz anyukádéknál, az neked abban a pillanatban lehet, hogy segítség, mert nem kell a babán kívül mással foglalkoznod, de ezzel csak elodázod azt, hogy a baba melletti teendőkkel megküzdj a saját otthonodban. Ha egy hét, egy hónap, fél év után hazamentek a babával, akkor ugyanúgy neked kell megcsinálni az otthoni teendőket, csak egy picit nagyobb baba mellett, ami igazából nem könnyebbség, mert egyre többet lesz ébren, egyre jobban igényli, hogy szórakoztasd. Soha olyan könnyű dolgom nem volt itthon, mint amikor a fiaim még csak pár hetesek, egy-két hónaposak voltak és nem napi 1-2 alvásuk volt, hanem napi 1-2-3 ébrenlétük :D


De végső soron teljesen mindegy, mert az élet így vagy úgy, de megoldja ezt a dolgot, előbb-utóbb te is ki fogod tapasztalni, hogy a ti életviteletek mellett mit hogyan érdemes csinálnod.

2017. dec. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
37%
49, de az anyja nem lenne segítség, lévén pont olyanlusta és semmittevő, mint a lány. Nem mos, nemfőz, nem takarít, akkor minek menjen oda?
2017. dec. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!