Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Megrendült a bizalmam a...

Megrendült a bizalmam a versenytánc irányába, mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Tavaly ilyenkor találtam rá a társastáncra, és nagyon megtetszett. Azóta mélyen beleástam magam a tanulásába az internet segítségével, és sok haladó lépést is sikerült elsajátítanom. Később tánciskolába is beiratkoztam, ahol a vett lépések nem okoztak gondot számomra, sőt kevésnek találtam őket és egyszerűnek. Rengeteget foglalkozok a tánccal, szinte minden nap táncolok, táncos videókat nézek és arról álmodok, hogy egyszer majd én is versenytáncos leszek. Most viszont kissé megrendült a bizalmam/a fellángolás e téren. Mivel tényleg rengeteget táncolok, így már többször előfordult, hogy rövidebb időkre meguntam a társastáncot, azonban a "szünet" után mindig visszatértem hozzá hatalmas lelkesedéssel. Most is ez történt, viszont ebben az esetben elbizonytalanodtam, hogy tényleg szeretnék-e versenytáncolni, holott idáig határozott célként lebegett előttem. Nagyon rossz érzés, hogy egyik napról a másikra elhalványult bennem ez az elképzelés, és nagyon szeretném visszakapni a táncba vetett hitem, mivel ez az életem és úgy érzem ez az egyetlen dolog amihez igazán értek és van tehetségem. Úgy gondolom a kialakult helyzetben közrejátszhat az, hogy egy ideje nem tanultam új lépéseket, csak a régieket ismételtem rengetegszer, valamint az is, hogy ugyanazokra a számokra táncolok (pedig rengeteg zeném van, de végül mindegyiken végigmegyek :D ), továbbá látva a versenyekről készült videókat, a versenyzők több évig ugyanazt a koreográfiát táncolják és félek, hogy ezt könnyen meg lehet unni egy idő után (az unalomtól nagyon félek az élet más területén is), végül, hogy a legutóbbi fellépésen nem izgultam annyira a színpadon és a végén nem éreztem akkora elégedettséget és büszkeséget, mint a legutóbbin. Ez megrémített, hogy most már lehet sohasem fogom olyan jól érezni magam, mint korábban. Szerintetek mit tehetnék, hogy visszakapjam a határozottságom, a magabiztosságom és a lelkesedésemet? Valaki volt már hasonló cipőben (nem feltétlenül csak versenytáncosok, hanem akár más sportolók is), hogy megrendült a bizalma a sportágában és/vagy megunta, esetleg emiatt abbahagyta?

U.i.: Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, de segítséget szeretnék kérni, és kíváncsi lennék mások tapasztalataira.



2017. jún. 14. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem túlságosan rágörcsöltél a célra. Kicsit pihenj, hallgass más zenéket (ne társastáncosat), de teljesen ne hanyagold el a táncot. Táncolj örömből/élvezetből, spontán, ne begyakorolt koreográfia alapján.

Valószínüleg csak kicsit pihenned kell. (Lehet túledzetted magad?)

2017. jún. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia! Igazad lehet, az utóbbi napokban másfajta zenéket hallgattam, hanyagoltam a táncot és jobb lett a hozzáállásom. Azon gondolkodok, hogy lehet az elköteleződéstől félek, mivel nem olcsó mulatság ez a sport, mert ha már vállalom az anyagiakat akkor ne is legyen hiába!
2017. jún. 18. 18:31
 3/6 anonim válasza:
Mi a helyzet a partnereddel?
2017. júl. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A partneremet nem igazán kedvelem :/, szeretnék másikat keresni
2017. júl. 30. 15:48
 5/6 anonim válasza:

Ezt az oldalakat ismered?


[link]

2017. júl. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen ismerem, már korábban adtam fel hirdetést. Most is akartam, de valamiért nem engedi beírni az e-mail címem, mert az oldal nem biztonságos. De máshova is regisztráltam, csak még nem akadt jelentkező.
2017. aug. 3. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!