Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek így érte bármi...

Szerintetek így érte bármi hátrány a gyereket mert sosem járt rendes iskolába?

Figyelt kérdés
Szóval egy élsportolóról van szó, aki sosem járt rendes iskolába. otthon tanították/tatták, gondolom hogy legyen elég ideje a sportra is. De a sporton belül csomó korabeli társával ismerkedhetett meg kerülhetett kapcsolatba, tehát nem lehet mondani hogy ezek a szociális ingerek kimaradtak volna neki. Szerintetek veszített így bármit az illető hogy nem járt soha klasszikus iskolába? (már felnőtt)
2017. dec. 24. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem. Volt kapcsolata korabeliekkel, gondolom jártak edzőtáborba is, így az "osztálykirándulásokból" sem maradt ki.
2017. dec. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Valamit veszített, valami mást meg nyert.


Ha választani kéne a kettő közül, én inkább az átlagos gyerekkort választanám, de ez csak én vagyok.

2017. dec. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
80%
Semmit sem veszített.
2017. dec. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Én ezt választanám átlagos gyerekkor helyett. Mégiscsak messzebbre vezet, mint az átlag alkesz magyar családban begyakorolni a teljes elnyomottságot, hogy fel legyél készítve a való életre. Ne értsetek félre, volt pár jó évem is, aztán jónéhány rossz, amikor a szüleim fejben elváltak, évekig (állítólag miattunk, igazából nincs megfejtés) együtt maradtak, és akkor megtudtam, mi a pokol, amikor két egészen értelmes ember állandóan seggrészegen balhézott egymással, leromlott minden jegyem kb nulla alá, nekem is abból állt az életem, hogy elkezdtem kattanni valamire, amikor nem épp lógtam a többi kiskölyökkel valahol a szürkezónás csínyek és az értelmetlen időtöltések tengelyén, egy-egy kósza bunyóval fűszerezve.


Cseréltem volna vele. Az legyen a legkisebb gond, hogy dolgoznod kell abban, amiben pofátlanul jó vagy. Megjegyzem mindezek ellenére elég jól zenélek, elég hamar megtanulok hangulatot varázsolni egy-egy új hangszeren, ha nagynehezen sikerül beszerezni egy használhatót a hendikeppes hangszergyűjteményembe. Mi lett volna hátszéllel? Sose tudjuk meg. Soha.

2017. dec. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Abszolút egyet értek veled előző.
2017. dec. 24. 16:18
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Felnotten kiderul. Kivancsi lennek mibol fog elni megèlni. Vagy mikor adja fel az izulete. Egyaltalan mi lesz vele.

Ezt sem fogjuk soha megtudni. Soha.

2017. dec. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt két olyan osztálytáram, akik élsportolók voltak, és emiatt gyakorlatilag nem jártak suliba. Az a baj, hogy ők alapvetően a tanulást is elhanyagolták, mert a sport volt a minden. Természetesen abban nagyon jók is voltak, de azért most, 30 évesen már látszik, hogy ez annyira azért nem érte meg nekik, mivel már egyik sem sportol. Az egyikük egyszerűen belefásult, megunta, nem akarta már tovább csinálni, a másik pedig egy sérülés miatt nem tudta már azt a teljesítményt hozni, amit korábban. Most ott áll mindkettő felnőttként, szakma és végzettség nélkül, nem értenek semmihez, az egyik szalagmunkás, a másik pénztáros. Nyilván egyik sem lenézendő, de ennél mindkettő többet várt az élettől.


Az, hogy a sulis élmények kimaradtak, a legkisebb gond, mert tényleg voltak kortárs társaságban eleget, de az nagy kár, hogy tiniként mindent egy lapra tettek fel.

2017. dec. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elvileg az élsportoló szokásos problémamegoldó beidegződései messzebbre tudják vinni őt a hétköznapi életben is. Nehezen adja fel, jobbá válik folyamatosan, bármilyen nehéz is, szívesen alkalmazza az erősségeit, töretlenül fejleszti a gyengeségeit, olyan megingathatatlan sokszor, hogy szinte érezni egy "teret" a közelében, ami "teli van" a szilárdságával. Persze simán vannak kivételek, sokszor épp a tehetségesek hajlamosak lustulni, de jó edző (vagy mester, vagy tanár) simán beletolja őket a saját maximumukba úgy, hogy közben megtanulnak "vért pisálni", és ezt egyéb területeken is magukénak érzik utána (tehát nem hinném, hogy akkor tanulmányaikban kallódni kezdenének, legalábbis nem ezen igyekeznének folyamatosan). Persze ez az edző, mester, tanár szintén az a nagyon szilárd lelkület kell legyen, ami az élsportoló élet szükséges feltétele.
2017. dec. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!