Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor megszületett az utolsón...

Amikor megszületett az utolsónak tervezett babátok nem volt rossz, hogy tudtad többet nem élheted át ezt?

Figyelt kérdés

2 gyerekünk van. 2-t terveztünk eredetileg, de kb egy éve nagyon erősen elkezdtem vágyakozni egy baba után. Az egész terhességet szívesen átélném újra, azt amikor apró kisbaba, a szoptatást, az óvodakezdési izgalmakat, még az éjszakázást is szerettem :)

De az a gondom, hogy szerintem ezek a dolgok a 3. baba után is hiányoznak majd, ha ő nagyobb lesz, 4 gyereket viszont biztosan nem vállalunk. Ezért én eredetileg úgy terveztem, hogy kb 5 év múlva legyen 3. baba, így legalább a tudad bennem van, hogy lesz még kisbabám.

Viszont a párom most szeretné. Ő már 45 éves, azt mondja 50 éves korára már szeretné, ha nagyobbak lennének tudnánk jönni-menni, és amúgy is most nagyon vágyik rá. A tesók 4és 6 évesek, akik szintén szeretnének kistesót. És én is nagyon. De azt is tudom nekem utána rossz lesz, hogy tudom már soha nem szülhetek/ babázhatok. Volt valaki ilyen helyzetben?


2018. jan. 14. 16:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Örültem, hogy végre nem kell terhesnek lenni.


Hármat akartunk, én az első után megmondtam, hogy többet nem.

A terhességem szar volt, 24/16 órát végigémelyegtem - ha ettem, ki is hánytam -, harmadik trimeszterben be kellett feküdni a kórházba a betegségem miatt... megmondták az orvosok is, hogy nem ajánlanak még egy várandósságot, mert nem biztos, hogy ki tudnám hordani.


A szülőszobán sürgősségi császárom lett, majdnem meghaltunk, szóval soha többé.

Ha vágyom is kisbabára, emlékeztetem magam ezekre és hirtelen rögtön nem akarok többet.

2018. jan. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Beszéltünk a férjemmel, úgy döntöttünk belevágunk most :) remélem ennyi babázás elég lesz nekem is, utána meg úgyis lesznek unokák :)
2018. jan. 15. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!